Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25-30 évesek! Mennyi a fizetés...

25-30 évesek! Mennyi a fizetésetek, hol éltek?

Figyelt kérdés
Kérem a trollokat, hagyják el a fórumot. CSAK valós tények érdekelnek. "17F orvos programozó nettó 900.000 Ft." típúsu válaszok nem érdekelnek.

2019. febr. 10. 15:58
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
35%
Br 550 000 + evi 360 000 cafeteria + korlatlan telefonhasznalat 20GB nettel + evente bonusz (kb az eves fizetesem 10%-a). Budapesten multinal, es 27 eves vagyok.
2019. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
35%

Na. Ez az utolsó válaszoló is az általam mondottakat támasztja alá. Itt ez az átlag a képzett köznépnek is, tessék megbarátkozni vele, nem "kamuként" besorolni. Bár az én alapbérem bruttóban még magasabb is ennél kicsit, én pl. nem kapok éves bonuszt (azt felénk csak a vezetők, igazgatók kapnak, igaz, az ő fizetésük emellett még pluszban már milliós nagyságrendű), de én is kapok egyéb juttatásokat, cafeteriát, munkáltatói nyugdíjpénztári juttatást emellett.

Ez van, ennyit számít a jó lakóhely.

2019. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:
42. Titeket nem kamuzlak le, mondtam. Nekem is ilyen fizetés a célom.
2019. febr. 12. 22:08
 44/60 anonim ***** válasza:
62%

#38-as: tudod nem mindenki vágyik arra, hogy a retkes, bűzlő, élhetetlen fővárosunkban nyomorogjon egy 30nm-es dohos, penészes lyukban, de legalább elmondhassa, hogy ő "400-500 ezer nettót" keres havonta...

Egy csendes vidéki kisvárosban, valahol a Dunántúl Balatontól északra vagy nyugatra lévő megyéiben sokkal normálisabb életet kínálhat az embernek. Egy pesti lakás árából egy normális családi házat vehet az ember, nem kell nyomorognia, nem kell egész nap a zajban, füstben és a mocsokban mászkálnia.

Aki akar meg ugyanúgy tud tanulni és fejlődni vidéken is. Rengeteg képzés, lehetőség van itt is. Csak a pestiek hiszik azt, hogy körülöttük forog a világ, de legalábbis az ország...

2019. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
44%

Ezt csak a magadfajták mondják, akik soha nem éltek Budapesten. Budapest egy gyönyörű, nyüzsgő város, hiába áltatod magad azzal, hogy mennyivel jobb neked vidéken. Elfelejted, amire már korábban is utaltam, hogy én sem vagyok született pesti, én a gyermekkorom nagy részét különféle vidéki kisvárosokban töltöttem, szóval van összehasonlítási alapom.


Engem a pesti életmódnál sokkal jobban zavarna már manapság a vidéki szomszédok primitívsége amihez alkalmazkodni kellene. Már a beszédmódnál kezdődik, hogy ha nekem megszólal tájszólásban, a -ban -ben helyett a -ba, -be ragot használva, izékkel meg b.azmegezéssel fűszerezve a mondanivalóját, na már alapból akkor se néznék ki belőle sok agyi kapacitást, de ez még elviselhető.


Ami engem baromira zavart, és zavar is manapság is, hogy a kedves falusi, klsvárosi közönség napi szinten akar beavatkozni a magánéletembe, ha ott élek, a kerítésnél tárgyalja ki, hogy épp mit csináltam (vagy a szomszéd Marika mit csinált), mit hallott, hogy ordibáltak, milyen ember ez stb.


Na kösz, hát nekem ehhez képest megváltás volt, amikor Pestre felköltözhettem úgy 17 évesen, egy egész új világ nyílt ki előttem a felsőoktatási lehetőségeimmel kombinálva.


Éljél ott, ha neked azt tetszik.


Én a világ minden kincséért se mennék vissza oda állandó lakosnak, pedig még ma is van vidékhez kötődésem némi örökölt ingatlan kapcsán, de csak kínos kötelességnek fogom fel, hogy azzal is foglalkoznom kell...

2019. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%

A főállásomban 150.000 körül kapok kézhez. Ebbe cafeteria is benne van sajnos már...

A mellékállásomban olyan 250.000 körül viszek haza, függ attól, hogy mennyi a megkeresés.

24/N

2019. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
36%

"Ezt csak a magadfajták mondják, akik soha nem éltek Budapesten. Budapest egy gyönyörű, nyüzsgő város, hiába áltatod magad azzal, hogy mennyivel jobb neked vidéken."


Életem Bp-en, 4 évet, szóval van összehasonlítási alapom.


"vidéki szomszédok primitívsége amihez alkalmazkodni kellene."

Őőőő hogy mi? Pont hogy a primitív pestieknek kell folyton alkalmazkodnia a szomszédhoz inkább, mivel sokkal nagyobb százalékuk lakik társasházban, mint a vidékieknek.


"Ami engem baromira zavart, és zavar is manapság is, hogy a kedves falusi, klsvárosi közönség napi szinten akar beavatkozni a magánéletembe, ha ott élek, a kerítésnél tárgyalja ki, hogy épp mit csináltam (vagy a szomszéd Marika mit csinált), mit hallott, hogy ordibáltak, milyen ember ez stb."


Nem tudom te hol életél, de engem soha nem tárgyaltak ki, nem avatkoztak az életembe és ez fordítva is igaz.

Ez amit leírtál talán 40 éve igaz lehetett a kis falvakban...


"...a felsőoktatási lehetőségeimmel kombinálva."


Ugye tisztában vagy vele, hogy vidéken is rengeteg felsőoktatási intézmény van? Ráadásul nem is rosszak és nem is kicsik. Debreceni Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szegedi Tudományegyetem, Győrben a Széchenyi István Egyetem stb. Ezek mindegyike jó egyetem és sok hallgatója is van.


Mielőtt beszólnál, leírom, hogy engem nem érdekel, hogy te vagy bárki hol él, csak azt utálom, és arra próbáltam rávilágítani, hogy a pestiek többnyire úgy csinálnak, mintha máshol képtelenség lenne normális életet élni, minden lehetőség csak az ő városukban van és sehol máshol.

2019. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
Nem csak vidék és Pest létezik. Megyeszékhelyen élek, senki sem beszél ő-zve, de senki sem olyan korlátolt, mint te vagy
2019. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
86%

"Engem a pesti életmódnál sokkal jobban zavarna már manapság a vidéki szomszédok primitívsége amihez alkalmazkodni kellene. Már a beszédmódnál kezdődik, hogy ha nekem megszólal tájszólásban, a -ban -ben helyett a -ba, -be ragot használva, izékkel meg b.azmegezéssel fűszerezve a mondanivalóját, na már alapból akkor se néznék ki belőle sok agyi kapacitást, de ez még elviselhető."


Olyan jó amikor valaki azzal jön, hogy a másik előítéletes ("pedig Budapest egy nyüzsgő város"), aztán mond egy akkora közhelyet, hogy lehidalok.


Én is Budapesten élek és dolgozok már jó ideje, mert ha még levonom az albérlet borsos árát, akkor is 2-2,5x több pénzem marad, mint "otthon" maradna.

Ettől eltekintve marhára megértem, ha valaki nem akar Budapesten élni. Igen, vannak marha szép részei, meg sok különböző program van ha erre van igény, de a város kb. három negyede inkább egy lepratelep (ha nem több).

2019. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

253 nettó, banki back office munkával. Cafeteriával (szép kártya) és a bónuszokkal együtt leosztva kb. 305-re jön ki a havi fizetésem.

Budapesten egy szobát bérlek (37e+13e rezsi mindennel) + BKK bérlet 9,5e + kb. 6 ezer telefonszámla. Ezek a fix költségeim. Tulajdonképpen megvagyok. :)

27/f

2019. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!