Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen kitörési lehetőségek...

Milyen kitörési lehetőségek vannak kilátástalan helyzetből?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és 2 totálisan felesleges diplomáért küzdöttem 5,5 évig. Az elsőt Debrecenben csináltam földtudományin (geológia), ez semmit sem ér, nagyon gyenge színvonalú képzés volt. Ekkor úgy döntöttem, hogy szakítok a geológiával és másik területre megyek mesterképzésre, de ez is visszafelé sült el. Ugyan elvégeztem 2,5 év alatt, de a nagyon sok lemaradás miatt rengeteget kellett pótolni önszorgalomból vagy szervezetten, egy totális kínlódás volt a képzés, reggeltől estig órákon ültünk vagy a kiadott jegyzőkönyveket, beadandókat csináltam késő estig, nyáron is befogtak egy projektre dolgozni, elküldtek TDK konferenciára, mivel nem volt időm mellette dolgozni, jó jegyeket kellett szerezni, hogy kapjak ösztöndíjat, tehát pokoli nehéz volt, a diplomamunka is kb 120 oldal lett, nagyon sokáig írtam. Aztán a végére kiderült, hogy semmit sem ért ez a képzés sem, nem lehet vele elhelyezkedni, holott azt hazudták sorozatosan, hogy lehet munkát kapni, de kiderült hogy a kormány bezáratta, mint felesleges képzést, nincs rá igény, nagyon felületes tudást ad. Tehát most itt állok letolt gatyával, két kamu diplomával, tapasztalat nélkül, még diákmunkán sem voltam, nincs jogsim sem, angolból csináltam nyelvvizsgát még a BSc alatt, aztán akartam felsőfokút is, de annyi teendő mellett nem jött össze.
2019. febr. 16. 16:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
Csinálsz egy jogsit, leteszed az angol felsőt és elmész SSC-be dolgozni. (ide jogsi se kell).
2019. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
De addig mit tudok kezdeni, erre jelenleg pénzem sincs, meg rengeteg idő lennr
2019. febr. 16. 16:39
 3/45 anonim ***** válasza:
90%

geológia...


Nem volt már ilyen kérdésed?


Na mind1, ugyanazt írom, mint akkor.


RENDŐRSÉG vagy KATONASÁG.

De a titkosszolgálatok is folyamatosan toboroznak diplomásokat!

2019. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Recepcióst, árufeltöltőt, bolti eladót mindig keresnek...elmész egy nem diplomás állásba (kb. mindegy hova) és pénzt keresel.Közben tanulod az angolt...
2019. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
84%
Mi a kérdés? Hülye voltál, elbasztad oké. Lépj ki az életbe, kezdj el dolgozni/vállalkozni.
2019. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha van diplomad, oda kellett nyelvvizsga, elmesz egy SSCbe dolgozni,
2019. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Pár konkrét linket tudtok küldeni, ahol érdemes lenne próbálkozni?
2019. febr. 16. 17:26
 8/45 bollocks ***** válasza:
100%
2019. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez a helyzet nem kilátástalan, majd ha áttétes rákos leszel--na az kilátástalan. Kezdj el pályázgatni az önéletrajzoddal, a profession.hu-n nézegess, amire jó vagy vagy tetszik, pályázd meg!
2019. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
61%
Irány külföld, inkább mint itthon vergődni aprópénzért valami gyárban vagy árufeltöltőként.
2019. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!