Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 300. 000 ft fizetést...

Bruttó 300. 000 ft fizetést kérni irodai ügyintézői munkánál gáz?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem gondolják majd azt, hogy alulértékelem magam? Ma már egy bolti pénztáros is jóval többet kereshet, ez meg mégis egy több észt igénylő munka. Ugyan nem igényel diplomát, de van diplomám, és sok év munkatapasztalat. Viszont most nem a fizetés lenne az elsődleges, hanem hogy felvegyenek... Nem merek többet mondani.



Mit gondoltok?



2019. febr. 21. 08:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, Budapesten.
2019. febr. 21. 08:43
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Te miről beszélsz? A bruttó 300 egy irodai ügyintézőnek teljesen reális fizetés, sőt valahol még sokallni is fogják.
2019. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom ezek a legendák honnan jönnek, hogy a bolti eladók mennyit keresnek.

Akárkit kérdeztem 100-130 nettóért vegetál a kassza mögött.


Irodai ügyintéző a kávéfőző fénymásoló embertől a releváns munkát végző emberig lehet bármi, ennek tükrében kapod a fizetsét olyan nettó 100-200 között.

2019. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
sokat kérsz! - és nem, nem fogják azt gondolni, hogy "alulértékeled magad"
2019. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Adatrögzítő vagyok.

Bruttó 230-cal kezdtem (jó, plusz caf), jelenleg második emelés és 2,5 év után 260 bruttó.

Budapest.

2019. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

" ez meg mégis egy több észt igénylő munka."


Ha nem tűnt volna fel, nem ész alapján van a fizetés meghatározva.

Pl egy kőműves, vagy hegesztő akár 4-5x annyit keres egy hónapban, mint egy óvónő, vagy orvos...



SZóval nem így működik a fizetés meghatározása, hogy neked diplomád van, akkor nettó 250-et kapsz...

De ha irigyled a bolti eladók fizetését, nyugodtan jelentkezhetsz. És akkor rájössz, hogy nem is keresnek olyan sokat, és ha keresnének az sem biztos, hogy arányban lenne az elvégzett munkával.

2019. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
sokat kérsz olyan 250 lenne a reális
2019. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Ez teljesen reális bér, nem fogják rá azt mondani, hogy alulértékeled magad. Sőt! Lehet, lesznek helyek ahol soknak fogják mondani...

A bolti pénztáros fizetés meg legenda.

Kb 10+ eltöltött év után ennyi a fizetésük, a kezdőbérek ennél jóval alacsonyabbak. Ráadásul ez a pénz is 8 órás munkaidőre vonatkozik, de a legtöbb helyen 6 vagy kevesebb óra a munkaidő.

2019. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Gyermekem eladóként dolgozik, bejelentve, kb. bruttó 230, nettó 160 ezret keres (ez a biztos). És ez egy jó hely, mert nem kell megszakadnia - ellentétben egy Praktikerrel, egy Pennyvel, stb.
2019. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Félreértetek többen is. Mivel nem fejtettem ki, hogy pontosan melyik szakterületről van szó és pontosan milyen feladatokkal, azért jeleztem, hogy több észt igénylő munka. (szimplán nem szeretném itt nyilvánosan konkretizálni)


Elég sok szó volt a közelmúltban pénztárosok fizetéséről, ezért jutottak eszembe példának. Egyre nagyobb a hiány pénztárosokból itthon, mivel mind lelép külföldre, de mivel a boltoknak szükségük van rá, hát megfizetik őket, lásd lidl. Tudom jól, hogy akár én is elmehetnék pénztárosnak, de nem megyek, mert agyilag többre van szükségem, a fizetés meg bár fontos, jelen esetben másodlagos.


Ez a bizonyos munka érdekel, hosszú lenne elmagyarázni miért, lényegtelen is most. Igényel szakmai tudást, még ha diplomát konkrétan nem is.


De mondhattam volna példának az adminisztrátorokat vagy adatrögzítőket is. Monoton gülimunka, nem kell hozzá tudás, csak kitartás, szorgalom, odafigyelés. Hát ennél sokkal bonyolultabb az irodai munkák sokasága közül az általam kinézett. Nyilván fizetésben is többet ér ez a munka, mert több felelősséggel jár.



Ennyiről van szó.



(És igen, aki azt írja, manapsság a kőművesek, és hasonlók a legjobban fizetettek talán... De most ez más téma.)

2019. febr. 21. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!