Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fizetnek sokkal többet...

Miért fizetnek sokkal többet irodai lébecolásra, mint fizikai munkáta?

Figyelt kérdés

Pl.egy HR-es is megkeres 250-300 nettót.És mit csinál?Állásinterjúkon beszélget emberekkel,meg van egy kis papírmunkája.Amúgy egy semmitérő szakma.Akárki el tudná végezni,nem tudom miért várják el hozzá a diplomát.

Egy rakodómunkás meg minimálbért kap.Pedig nehéz fizikai munka és ott rendesen kell dolgozni.



2019. febr. 15. 16:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Próbáld csak ki magad... A szellemi munka néha rosszabb, mint a fizikai. Persze van amikor tényleg csak lébecolsz, de gyakoribb, hogy a húzós határidők miatt túlórázol.
2019. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%
Imádom amikor a sok ostoba, aki egyáltalán nem lát bele egy cég működésébe azt hiszi, hogy pontosan tudja mivel jár a szellemi munka. Akár egy HResé is, mert amit leírtál, az a HRes feladatainak kb 10%-a egy vállalatban. Amúgy meg azért, mert például a rakodómunkát egy jól betanított gorilla is el tudná végezni.
2019. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%
Akkor a rakodómunkás miért nem megy el irodába lébecolni? Miért nem lesz HR-es? Bárki meg tudja csinálni, nem? A férjem is itthon ücsörög a számítógép előtt (ki se kell mozdulnia), pötyögteti a billentyűket, aztán utalják neki a havi 800 ezret.
2019. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Régen nem voltak ilyen HR-esek,mégis működött minden.

Amúgy meg semmi szakértelmet nem igényel a HR-kedés,némi betanítással egy érettségis is el tudná végezni.

Egy mérnök az már komoly munkakör,az meg is érdemli a fizetését.De az ilyen marketing,píár,HR stb ezek semmirevaló dolgok.

2019. febr. 15. 16:37
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Tipikus beszűkült látásmód. Nálunk a gyárban is ez volt sajnos a jellemző, mentem ellenőrizni a munkáját a palettásnak, erre beszól, hogy nekem csak ez a munkám, hogy óránként idejövök hozzá? Mert ugye 5 méternél tovább nem lát, sak azt látja, ami elötte van. Ostoba emebrek az ilyenek.
2019. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
83%
Valamiért a cégeknek mégis megéri megfizetni őket. Én ismerek 26 éves PR-os csajt, aki sokkal jobban keres, mint egy mérnök. Én meg 23 évesen egy külföldi tulajdonú gyárban dolgoztam tolmácsként elég jó fizetésért, de naponta többször ki kellett mennem a termelésbe, és én is kaptam a beszólásokat, mert nekem csak az volt a dolgom, hogy ott mászkálok, az irodában ücsörgök, meg telefonon csevegek. Csakhogy ha szükség lett volna rá, én 1 nap alatt betanulom a munkát, amit ők végeztek, míg nekik évekbe telne elérni a szintet, hogy az én munkámat elvégezzék.
2019. febr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
83%

Mindig szerettem az ilyen "irodai munka semmit nem ér, a hülye is tud semmit csinálni bezzeg a fizikai munka" embereket.


Akkor miért nem csinálod?

2019. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

#6 a nyelvtudás valóban értékes

De amit a HR-es csinál,azt akárki meg tudná csinálni,felesleges hozzá Corvinusos mesterdiploma

2019. febr. 15. 17:19
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

"némi betanítással egy érettségis is el tudná végezni"


Akkor a cég miért nem ilyet vesz fel? Biztos nem jöttek még rá erre!

2019. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

#7 mint mondtam,egy mérnök,programozó stb valóban komoly és hasznos feladat,de az ilyen HR-esek,menedzserek stb csak élősködnek a dolgozókon.

A menedzsmentnek is kb az a lényege,hogy zsákmányold ki minél jobban a dolgozót.A marketing meg,hogy hogyan add el a fos termékedet jópénzért

2019. febr. 15. 17:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!