Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nagyok az elváráso...

Miért ilyen nagyok az elvárások ezeknél a cégeknél?

Figyelt kérdés
Joghallgató vagyok és több helyre is jelentkeztem az utóbbi időben gyakornoki pozicióra, bankhoz, big4 céghez, IT szektoros céghez és sehonnan nem jött visszajelzés (egy sablon "majd értesítjük" email-en kívül). Tudom, hogy nagy a verseny, meg vannak nálam sokkal jobb/okosabb/tapasztaltabb stb jelentkezők és el is fogadom, ha nem vesznek fel valahova, de mégis milyen feltételeknek kellene megfelelnie egy egyetemistának, ha arra sem méltatnak, hogy egy interjúra legalább behívjanak? Beszélek 2 idegen nyelven, abból az egyiket felsőfokon, van korábbi munkatapasztalatom jogi területen is meg más területen is, mégis mit várnak még?

2019. febr. 22. 22:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia, én jelenleg Big4-nál vagyok gyakornok, pedig nem vág szorosan a tanulmányaimhoz (közigazgatás), de erre a pozira annyi volt a kritérium, hogy folyamatban lévő bármilyen felsőfokú tanulmányok.

Angol vagy magyar nyelvű önéletrajzot kellett küldeni, én töltöttem fel mindkettőt és motivációs levelet is két nyelven, hogy lássák, tényleg beszélek angolul és tudok értelmesen fogalmazni. Mindig nézd meg a munkaköri leírást, és igazítsd ahhoz a motivációs levelet, de akár az önéletrajzot is. Pl. ha azt írja a munkakör, hogy írásbeli kapcsolattartás ügyfelekkel, akkor az önéletrajzodba írd bele a feladatkörhöz egy korábbi cégnél, hogy emailben való egyeztetés stb. A motivációs levélben meg kifejtheted, hogy kiváló az írásbeli kommunikációd, aminek hasznát is vetted már sokszor a korábbi munkáid során, és itt hozol egy példát. Szóval hangold össze a jelentkezésed a munkaköri leírással, persze nem azt mondom, hogy kamuzni kell, de pl. emailes kapcsolattartás valószínű minden cégnél van, kérdés, hogy ezt hogy adod elő.

A motivációs leveledben szerepeljen hogy miért akarsz multinál dolgozni (ne a sablon "karrier+előrelépés, hanem ütős válasz kell), és kimondottan miért annál a cégnél. Ezután pedig, hogy te mivel járulnál hozzá a sikerhez, mit adnál a cégnek. Én azt is megmagyaráztam, hogy a közszolgálatiról miért lennék jó választás, mert tanulunk sok jogot (pl munkajog mindenhol hasznos) és a közig specifikus tárgyakon túl szervezeti kommunikációt, projekt menedzsmentet stb.

Röviden, mindig legyen a jelentkezésed összahngban az adott pozícióval, munkaköri leírással.

Azért írtam ezeket, mert ha interjúra nem hívnak be, pedig a követelményeknek megfelelsz, akkor valószínű az önéletrajzzal lehet gond.

Sok sikert, reüélem tudtam segíteni :)

2019. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi, meglehet akkor, hogy a CV nem elég ütős.

Utolsó elöttinek: ezek mind jogi gyakornoki pozicók amikre jelentkeztem, csak volt köztük olyan cég is, ami IT területen működik.

2019. febr. 23. 09:27
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vagytok joghallgatók, ennyi gyakornoki állás nincs, és sajnos sok embernek már eleve van ismerőse, aki beajánlja. De lehet akár felsőbb éves hallgató is, aki már az adott cégnél van.


A hegesztős kommentelőnek problémái vannak a szövegértelmezéssel, nekem egyértelmű volt, hogy állásokra jelentkeztél, le is van írva.

2019. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy rossz az önéletrajz, azért nem hívták be. Sok más oka is lehet. Ha meg túltolod a motivációs levelet, lehet, hogy az lesz a baj. A gyakornokokra nem szoktak túl felelős pozíciót bízni, ha túl sok ütős dolgot írsz le, akkor meg azért nem hívnak be.

Nekem is volt olyan, hogy beadtam pályázatot, minden egyes kiírt kritériumnak megfeleltem. Aztán kaptam a fejvadásztól egy sablonos levelet, hogy köszönik szépen a jelentkezést, de inkább egy olyan jelöltet választottak, akinek a tapasztalata, végzettsége jobban megfelelt az álláshoz. Bepöccentem, visszaírtam nekik, hogy akkor magyarázzák már el, hogy az önéletrajzomban mi volt a hiba, hiszen minden egyes kiírt kritériumnak megfeleltem!!!

Felhívott a fejvadász, és azt mondta, hogy 3 jónevű multinál dolgoztam már, és ez a cég nem sokat fizet, ezért úgy gondolták, hogy be sem hívnak, mert a bérigényem úgyis túl magas lenne. Mondtam neki, hogy köszi szépen, hadd döntsem már el én, hogy érdekel-e az állás vagy nem, de így esélyt sem kaptam. Erre meg az volt a válasz, hogy tisztában vannak vele, hogy egy munkanélküli bármit elvállal, de nekik olyan ember kell, aki hosszú távon is marad. Na, hiszen. Örülök, ha így az önéletrajz alapján próbálnak pszichológust játszani. Ezzel általában mellélőnek, pont a tapasztalatlan kezdők szoktak fél év után lelépni több pénzért, egy 40-es, családos ember, már nem annyira ugrál, pláne, hogy a városban alig van munkahely. A fővárosba, külföldre meg én nem megyek.

Másik példa, barátnőm némettanár, és váltani szeretett volna. Multi, németes kapcsolattartó. Az önéletrajzban külön kiemelte, hogy még szaknyelvi németórát is tartott könyvvizsgálóknak, szóval van ebben a szaknyelvben is tapasztalata. Nem hívták be, mert ez a munka a főnök szerint neki túl unalmas lenne, itt nem kell annyit beszélgetni a kapcsolattartókkal.

2019. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Tapasztalatom szerint, nagy cégeknél sokszor az első szűrő 25-30 éves ún. toborzók vagy HR aszisztensek, akik 40-50 év feletti életkort nem tudnak értelmezni, azt kell gondolnom, aszerint válogatnak, hogy a jelölt látatlanban belefér-e a "fiatalos, dinamikus csapat" koncepciójukba. Aki nem, annak a jelentkezését nem is továbbítják szakmai vezetőkhöz, hanem küldik a sajnálkozó, elutasító értesítést akkor is, ha az adott poziciót évek óta két havonta meghírdetik (ha egyáltalán küldik).

2019. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!