Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építőipari szakmunka tényleg...

Építőipari szakmunka tényleg tönkreteszi az embert?

Figyelt kérdés

Az összes ismerős, aki szakmunkás, megtört, frusztrált ember. Köztük sajnos én is, amióta csinálom 10kg-t fogytam, idegbeteg lettem.


Nem éri ez meg azért a plusz kis pénzért(minimálbérhez viszonyítva), az egész napos gürizés, koszosnak lenni, 5 perces ebédszünet alatt gyorsan leküldeni 2 szendvicset, aztán egész nap zombi vagyok, mert leesik a vércukrom. De a portól ugye jól lakik az ember :))


Ti hogy vagytok ezzel?



2019. márc. 2. 15:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Vagy az élsportolók miért nem mennek tönkre?"


Az izületeik már a 20-as éveik végére szétmennek, ha nagyon jól bírják akkor a 30-as éveik elején. Meg lehet nézni, hogy nagyon sok élsportló mennyire lerobbant lesz, 40-50 évesen, sőt még előbb.

Külön csoportot alkotnak azok, akik el sem jutnak a valódi élsportig, mert már a tinédzser korukban szétmennek az izületeik. És ez a külön csoport még nagyobb is :)

2019. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Festok panaszkodnak hogy a terduk megy tonkre mire 50 evesek lesznek. En huszoneves vagyok, jok a terdeim de ha napokig olyan munka van akkor bizony erzem hogy a terdeim fajnak.


Stressz is van mert igyekezni kell a munkaval. Nalunk van normalis 1 oras kajaszunet, plusz tartunk munkakozben 10 perces szunetet is.

Igaz hogy koszos vagyok de mikor egy boltban dolgoztam akkor kevesebbet kerestem. Nekem a tobb penzet megeri ez a munka.


A sok ulo munka is tonkre tehet az embert. Az is ha pl ceget vezetsz es sok a stressz, begornyedsz, szabadnapokon is azon gondolkozol hogy mit fogsz csinalni kovetkezo heten, stb.

Nekem ilyenen nem kell gondolgoznom, a fonokom viszont meg este 7-8kor is arajanlatokat keszik, mikor en otthon pihenek. Igaz hogy tobbet is keres mint en de hat valamit valamiert.

2019. márc. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tönkretesz. En most dolgoztam benne 6 hónapot mert szakmat csináltam. Es nem csoda hogy en is ott hagyom vizsga utan es befejezem a diplomát.


Igenis megerőltető fizikailag, aki mast állít hazudik vagy nem ért hozza csak osztja az észt.


Raadasul amugy sem az intelligensek mennek vállalkozónál dolgozni. Isznak rengetegen, cigit inkább hagyjuk is, pénzügyi érzek nulla, egeszseges életmódról nem hallott egyik sem. Aki pedig nem ilyen, az elég hamar egyedül csinálja.


Mostanában rengeteg a kapzsi újonc vallalkozo is, ott verik at az embert ahol lehet, en tisztességes céget egyet se lattam eddig. Nem fizetnek rosszul az igaz, kérdés hogy egy intelligens es motivált ember meddig bírja ilyen közegben.


A másik pedig pont ebbol kovetkezik, miert dolgozzak egy vállalkozónak havonta 300ért amikor az en munkamód ugyanannyi idő alatt 3x annyit kaszál (értsd alatta a tiszta hasznot). Budapesti építkezéseken szinte mindegyik alvállalkozó milliókat keres minden honapban. Eszméletlenül vadkapitalista es rengetegszer komplett lehuzas az epitoipar. Tisztelet a kivételnek.


Es azért járólapot vagy falat rakni határidőre egyesben más megterhelés mint egy banki alkalmazott túlórái a pénzügyi elszámolás leadása elott. Raadasul nulláról indult szakmunkás es nulláról indult banki dolgozo (ha mindketto alkalmazott) fizetése kozott csak az elso 3 évben billen a mérleg a szakmunkás javára .


Elég sokat lehet írni erről az egészről de sokatmondó hogy intelligens ember az epitoiparban nem sok van sajnos.:(

2019. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ez nem feltétlenül a fizikai munkától függ!az idegi mi te heléstől is, az egyébbkénti életviteltől , a személyes adittságoktól... és sok minden esetenként változó tényezőtől!
2019. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!