Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy mérnök egy másik...

Ha egy mérnök egy másik céghez kerül, az új munkahelyen utánaszimatolnak az előzőnél?

Figyelt kérdés
Az mennyire gyakran fordul elő, hogy az új munkáltató utána kérdez az újonnan felvett mérnök múltjával kapcsolatban az előző munkahelyénél, hogy ott hogyan teljesített, hogyan távozott?

2019. márc. 2. 19:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy már az előtt utánaérdeklődnek az előző (akkor még aktuális) munkahelyén, mielőtt döntenének, hogy felveszik-e?
2019. márc. 2. 20:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem , ilyen nincs.

Hiszen, amikor felvesznek egy új helyre, akkor még felmondás alatt sem állsz a másiknál.

2019. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De az új helyre kerülés semelyik szakaszán nem fordul elő ilyen?


Tehát akkor odatelefonálnak, amikor:

1. Még nem döntötték el, hogy felvesznek, tehát még felmondási idő előtt.

2. Már eldöntötték, hogy felvesznek, elfogadtam az ajánlatot, és beadtam a felmondásom a jelenlegi munkahelyen.

3. Már otthagytam az előző munkahelyet, és elkezdtem dolgozni az új helyen.


Multinacionális ipari cégeknél, mérnök pozíciók esetében ezek közül egyik sem szokott előfordulni?

2019. márc. 2. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Cége válogatja, a nyugati multiknál jellemzően van background screening akkor, amikor már elfogadtad az ajánlatot, de még nincs munkaszerződés. Ehhez neked is hozzá kell járulnod és általában te adsz meg elérhetőségeket is. És igen, ha találnak valami csúnyát, amit nem mondtál el, az lehet gond.
2019. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jelentő, illetve titokban nem is jogszerű. Inkább informális csatornákon tudom elképzelni, ha van valami kapcsolat a korábbi cég felé.
2019. márc. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!