Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetek gazdag?

Hogyan lehetek gazdag?

Figyelt kérdés

Minden adott, középosztálybeli támogató család, itthon lakhatok, ami pénzt keresek jelenleg diákmunkával 70%át félreteszem és hamarosan végzek az egyetem egy olyan szakán (szülésznői) amit szeretek, de sose fogok 200nál többet keresni vele.

Mindenki azt mondja, hogy itt vannak a lehetőségek és minden csak rajtam múlik h az legyek nekem mégis világos, hogy egész életemben nélkülözni fogok, és nem juthatok el olyan helyekre mint pl ázsia vagy ahova nagyon vágyom ausztrália, nem lehet jó autóm, nem lakhatok nagy szép polgári lakásban...

22/L


2019. márc. 11. 23:10
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerencséd lesz és nyersz a lottón

vagy valami jól profitáló cégnél vezető leszel

2019. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
17%
Rabbolj bankot, legyél strici, csinálj valami illegális dolgot, mert manapság abból lehet csak milliókat kaszálni.
2019. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
legyél VIktor haverja és kapsz bányát
2019. márc. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
lehet férfiként jobb lehetőséged lett volna a kereskedelmi világban, dehát ez van
2019. márc. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elsonek ismerd meg magad sok sok tapaztalas utjan.


Van, amikor az ember gondolatban vagyik valamire, aztan mikor valosagga valik, akkor mar megsem akarta.


Azsia, stb., kinti munkaval siman osszejon.

2019. márc. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki azt mondja, hogy itt vannak a lehetőségek és minden csak rajtam múlik h az legyek..."


Mindenki csak mondja, de nem érti igazán, nem gondolnak bele teljesen. Én is pont így voltam vele, ilyen hippi-ezo-pozitív dumának tartottam. Sajnos csak 40 éves koromra értettem meg, hogy tényleg így van. Szerencsére nem olyan helyen élünk, ahol háború, évínség, stb van. Van egy csomó lehetőség, csak élni kell vele. Ehhez viszont szinte mindig ki kell lépni a komfortzónánkból és olyasmit csinálni, amit eddig még nem csináltunk.

Nemrég hallottam egy mondatot (amit azelőtt is hallottam már vagy milliószor) amin elgondolkoztam, megértettem és alkalmazok is minden helyzetben : "Csak olyan embertől kérj, vagy fogadj el tanácsot, aki már ott tart, ahova te szeretnél eljutni". Közhelynek számít, de tényleg így van, ha jobban belegondolsz. (pl. hiába kérek a kisnyugdíjas apámtól tanácsot, hogy hogyan legyen több pénzem)

Volt egy igen jól fizető szakmám, viszont nem volt mellé szabad időm. Elkezdtem olyan embereket keresni, akiknek van pénzük is és szabad idejük is. Meghallgattam őket és megfogadtam a tanácsaikat, bármily furcsák is voltak számomra. Így vágtam bele 40 éves fejjel egy tejesen új dologba ami az elején furcsa, kényelmetlen volt, viszont láttam, hogy eredményes.

Ha 22 évesen értettem volna meg ezt a mondatot, akkor sokkal hamarabb elértem volna ide.

2019. márc. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"egyetem egy olyan szakán (szülésznői)"

LMAO már ilyen kamu szak is létezik? Azt csodálkoznak miért nem jelent a diploma manapság semmit lol...


"22/L"

Hát ha legalább átlagos vagy, akkor megvannak az adottságaid hogy kevés munkával meglehetősen sokat keress, ha ügyes és bevállalós vagy.

Közbe meg elkezdhetnél valami értelmeset tanulni mellette, mondjuk programozó/villamosmérnök/gépészmérnök azt akkor 30 felett sem fogsz éhen halni.

De lehet esélyesebb leszel ha inkább aranyásást tanulod ki mesterien.

2019. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os na egy tipikus eset amikor valaki megért,és magas a taníthatósági indexe és a változásra való hajlama.


"Nemrég hallottam egy mondatot (amit azelőtt is hallottam már vagy milliószor) amin elgondolkoztam, megértettem és alkalmazok is minden helyzetben : "Csak olyan embertől kérj, vagy fogadj el tanácsot, aki már ott tart, ahova te szeretnél eljutni". Közhelynek számít, de tényleg így van, ha jobban belegondolsz. (pl. hiába kérek a kisnyugdíjas apámtól tanácsot, hogy hogyan legyen több pénzem)"


Igen EZT KIEMELNÉM ÉS A GYAKORI FŐOLDALÁRA Is KIÍRNÁM.


Ez a baj itthon,hogy olyanokra hallgatnak sokan akikre nem kellene akik sehol se tartanak.


Alapelvek:

1. Ki az akire hallgatsz(erről írt 6-os nagyon szépen)

2. Taníthatósági index és változásra való hajlam

3. Munka mérlegének egyenlő oldala: gondolat és cselekvés %-os arányban

4. Tanulás négy fázisa:

- Nem tudom,hogy nem tudom

- Tudom,hogy nem tudom

- Tudom,hogy tudom

- Nem tudom,hogy tudom

2019. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Legyél valamiben - amihez nagyon értesz:

- Jobb

- Olcsóbb

- Ügyesebb

- Gyorsabb

...mint mások. Minél több minden igaz rád a fenti állításokból, annál nagyobb eséllyel leszel gazdag. Én a szakmámon belül sok mindenkinél vagyok jobb és ügyesebb, de nem ebben vagyok kiemelkedő, hanem a gyorsaságomban és az olcsóságomban (ár-érték arányban nézve) és a saját mércémhez mérve gazdag vagyok (bőven 7 számjegy felett/hó), de nyilván ezt van aki megmosolyogja, meg lehet azzal jönni, hogy nyugaton ez is aprópénz, nem érdekel. Csak válaszoltam. :) Az én családom nem hogy nem volt középosztálybeli, hanem mélyszegénységből indultam, nulla támogatással, folyamatos presszionálás közepette, hogy ne tanuljak, hanem dolgozzak (nyilván minimálbérért). Viszont volt egy dolog amihez az átlagnál jobban értettem és nem kellett hozzá semmi különösebb anyagi ráfordítás, csak a meglévő számítógépem. De többet nem mondok, mert így is le fognak pontozni, mert kamuzom, meg biztos nem a semmiből indultam, stb.

Találd meg mihez értesz igazán és sikeres leszel. Vigyázz, néha az ember nem látja a fától az erdőt.

2019. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ez elsore nyers, de kinek az erdeke lenne az, hogy te gazdag legy? Szulesznonek lenni szep dolog, de csak egy vagy a millio kozeposztalybeli kozul es altalaban(!) azok az emberek lesznek gazdagok, akik kepesek is valamit letrehozni - es nem a szep autoert meg a kerteshazert csinaljak
2019. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!