Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik lenne a jó döntés?

Melyik lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

A hely:

- 1 éve dolgozok ott

- hivatalosan 4 órát, gyakorlatilag 8 órát, bár vannak napok amikor nincs meló akkor haza is mehetek, de készenlétben kell lennem mert behívhatnak. Átvennének 6 vagy 8 órába de akkor már 9-10 órát is bent kéne lennem. Ez olyan +30 ezret jelentene.

- hivatalosan van egy órás ebédszünet, de mivel én fél óra alatt megkajálok ezért megyek is vissza és nyomom tovább.

- monitornál dolgozok elvileg 10 percenként lehetne egy kis szünet, amikor tudnék gyümölcsöt enni (sajnos egész nap nem fogyasztok semmi gyümölcsöt és ez fusztrál) egyre több energia italt nyomok, mivel nincs szünet ezt tudom a gép mellett is inni vagy ha ügyfelem van.

- a közvetlen felettesem, egy irodában dolgozik velem, és mindig mindent jobban tud...

- az ügyfelek sokszor dicsérnek, 95% ban nagyon kulturált értelmes emberek. Cégvezetőkkel dolgozok, sokkal nagyobb a presztízse.

- jutalékos rendszerben kapok + pénzt

így a kettővel együtt levetítve az elmúlt 1 évre átlagosan 145.000 Ft ot kerestem havonta.

- annyiban nagyon rugalmas a munka, hogy ha pl dokihoz kell mennem kimehetek, ez pozitiv.

- nagyon stresszes vagyok, mert folyamatosan jönnek a telefonok, pl. ha van ügyfelem és nem veszem fel akkor is szól a főnököm. Én nem tartom etikusnak sem, mikor valakivel van egy megbeszélt időpontom, akkor egy random érdeklődőnek tartok kiselőadást. Másrészt sosem tudom, hol tartottam mert megszakítja a munkámat.



B hely:

- Ebben a városban egy ismert hely, 800 ember dolgozik ott. Sűrűn van felvétel, viszont nem bárkit vesznek fel, van olyan pozicio ahol először telefonos interjú van, meg külön állásra jelenkező rendszerük is van, nem csak egy sima önéletrajz.

- hallottam jót és rosszat is. van ismerősöm aki sokat fentvan facen munka közben is.

- Állítólag van előrelépés, értem itt ha jobb vagy akkor magasabb pozició, a mostani helyen mint írtam ha többet melózok akkor tudok csak többet keresni.

- Állandó back office munka, nincs személyes kontakt ügyfelekkel

- Vannak kollégák

- A mostani hellyel ellentétben, nem hinném hogy egy irodában ülnék a közvetlen felettesemmel (önállóság)

- Óránként kötelező 10 perc szünet van amit ki kell venni, a munkaidő 8:30, van kötelező túlóra amire rádobnak pénzt.

- A pénz 130-140 körül van. Ez az év végi prémiummal lehet több is így. Egyébként letojom h 5 v 10 ezer forint, mivel hosszutávon gondolkozok, és van más dolog is amivel itthon foglalkozok meló után (most 3 hónap alatt összeszedtem 200 körül, nyilván megélni így ebből nem tudnék...)

- Itt is kell dolgozni, azt mondják nagyon nagy a hajtás. De kérdem én ha 8:30 óra alatt annyi időm volt hogy megtudtam ebédelni, és mindig halmozódik fel a munka, akkor ennél rosszabb nem lehet, max ugyanilyen.



Igazából az A helyen szereztem olyanféle tapasztalatot, hogy B helyre figyelembe vegyék.

Ha a pénz ugyanannyi is így, úgy érzem hogy ahol most vagyok 250.000 -et is megérdemelnék, mivel másik megyékből is járnak hozzánk, és folyton csörög a telefon. A főnököm egzotikus helyekre jár nyaralni, a lányának esküvője lesz.

Tény én sem száraz kenyéren élek, inkább az idő ráfordítás zavar, mert kijelentette, hogy ez a 2 dolog miatt én júliusban végig dolgozni fogok, persze én szívesen mennék a nehezen megkeresett pénzemen csajozni, bulizni, fesztiválozni. Ő majd elenged karácsony előtt vagy januárban amikor nincs meló és egyedül lazán viszi...


Egy munkahelyváltás mindig lutri. De dolgoztam én 12 órát gyárakban is, sőt még egy nyarat földeken is, mindig jókor és jól váltottam, de nem dobhatok mindig hatost...


26 F



2019. márc. 15. 18:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Itt sgyszer a betanitott munkas is netto 400at keres maskor adiploms se kap mimimalbert:D egyszer ugy megneznem leirva hogy ez melyik cegeknel van, mert ugye peldat sose ir senki
2019. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ha átmegyek a másik helyre leírom ;)
2019. márc. 16. 15:29
 13/17 anonim ***** válasza:

Debrecen, Ipari Parkban lévő cégek mindegyike.

FAG, targoncás nettó 150-nel KEZDETT már vagy 3 éve, és utána emeltek neki, na azóta gondolhatod, h évről évre nőnek a bérek, mert kell az ember.

Szintén ipari park, nyomda. Technikummal a gépvezetők 300 felett visznek haza, a segédek 200 körül.

Lehetne még példákat mondani, és továbbra sem Győrről beszélünk...

2019. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Es ugyanezenel a cegeknel a diplomasok minimalbert kapnak

?

2019. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom.

Én ilyesmit nem írtam.

Egy villamosmérnök 300-ról indul, de ez nagyon kezdő, és vannak egyéb juttatások, csoportvezető 400-700 között, persze itt is van több szint meg többféle felelősségi kör.

2019. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

9#

Én meg a még elmaradottabb dél-keleten.

2019. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A tény, hogy férfi létedre ennyit írsz a semmiről, egyértelműen megmutatja, hogy nem is érdemelsz ennél több fizetést.
2019. márc. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!