Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szebb HR-es nő = jobban...

Szebb HR-es nő = jobban fizető munkahely?

Figyelt kérdés

Sok cégnél voltam már állásinterjún az elmúlt évek folyamán, és egy egyértelmű összefüggést vélek felfedezni.

Minél jobban fizető munkahelyeknél jártam, a HR-es csaj annál csinosabb volt. A kevésbé jól fizető helyeken pedig olyan nő volt ebben a pozícióban, akit "nem vennék feleségül". Így elkezdett bennem egy olyan előítélet kialakulni, hogy ha a HR-es nő csinos, akkor itt megadják a jó fizetést, valószínűleg ezért vitték el a jobban fizető munkahelyek a jobban kinéző HR-eseket - ami egyébként szomorú, hogy ha ez így van, és nem szakmai tudás alapján döntenek.


Kinek mi a tapasztalata erről?



2019. márc. 15. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
így van, egyik helyen egy szépségkirálnyő volt a hr es így kaptam is 1 milliárd euró nettót egy napra
2019. márc. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mögötte fordított logika is: mivel jól fizet a cég, a HR munkatárs megteheti, hogy ad magára, menő cuccokat hord és "karban tartja" magát.
2019. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És ez mégis miért számít?!

Ha már látod a HR-est, akkor a bértárgyalás is lezajlik, onnan pedig úgyis megtudod mennyit perkálnak.

2019. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Én olyan helyen keresek millió felett, ahol konkrétan nincs HR-es nő.
2019. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Ez teljesen így van,ahogy a kérdező írja,a magyar közegben ez így van!!!Nekem is a legszebb csoporttarsnoim HR igazgatók már rég,a fiúk meg már külföldön mert itt nem kaptak állást,vagy állást keresnek,vagy nehezebben jutnak előre mint a nők.HR allasoknal nő legyen+kapcsolat legyen,vegzettseg,tapasztalat,tudas nem számít.Pl helyettem is felvettek egy csinos nőt történelem végzettségggel.Mikozben megy a nagy hulyites a női hátrányos helyzetről,mikozben a női élettartam 10 évvel magasabb,hamarabb mehetnek nyugdíjba.Magyarba ne várj olyat,hogy különösen HR-be szakmai tudás alapján döntsenek!
2019. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!