Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy egy nő...

Miért van az, hogy egy nő ugyanabban a beosztásban, ugyanannyi munkaídőben dolgozik, de mégis sokkal kevesebbet keres, mint egy férfi?

Figyelt kérdés

2019. márc. 16. 16:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk a főnök érezteti is a nőkkel, hogy kevesebbek, mint a férfiak. A főnökasszonyom még az elődjénél kialkudott egy viszonylag jó bért, azóta ez az “új” befagyasztotta neki. Agyrém 😂
2019. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%
Nincs az.
2019. márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

Határozottan de udvariasan ki kell állni azért, amit szeretne az ember.


Legyen az nő vagy férfi!


A vállalkozásom előtti meló helyemen alapból a felvételkor határozottan mondtam mennyit szeretnék s meg is kaptam.


Többet kaptam, mint a kis csoportunk üzemvezetője s mindenki más.

Miért?

Aki nyomi s halkan fülét farkát behúzza s tudja a felettese "ennek jó ennyi is, úgyis megcsinálja a munkáját sz&rért h&gyért" - bocsánat a kifejezésért, de így van.

2019. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ti hol dolgoztok, hogy a főnök megkérdezi hogy hol akartok dolgozni?
2019. márc. 16. 20:08
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

Ennek elsődleges oka általában a szülés, az amiatt kieső munkaerő, és az, hogy egy nő szülés után, hosszú szünet után kiesve a gyakorlatból nem tud olyan teljesítményt nyújtani, mint egy férfi, aki ez idő alatt is dolgozott és növelte jártasságát az adott szakterületen. Sok cég már elsődlegesen megelőlegezi a félelmét az iránt, hogy a nő bármikor lelép szülni és hirtelen kiesik egy dolgozó, aki ugyan nem dolgozik egy ideig de utána a járulékot továbbra is fizetnie kell és még ki sem rúghatja, de pótolni kell addig, valaki mással.


Egyébként pedig a teljesítmény-statisztikák kimutatják, hogy a nők általánosságban kevesebb munkavégzésre képesek, mint a férfiak. Erre még az Amazon toborzó algoritmusa is rávilágított, amely adathalmazokat, statisztikákat alapul véve, öntanuló folyamattal elkezdte automatikusan kiszelektálni a nőket, aztán még a cégnek kellett elnézést kérnie a hímsoviniszta vádaknak, pedig csak színtiszta számok, teljesítmények alapján hozott döntéseket, ami alapján a program megtanulta, hogy mely tulajdonsággal rendelkező emberek teljesítenek jobban, és a nemek közt is különbséget fedezett fel.

2019. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

Rokonom raktárban dolgozik férfiként és 4 női munkatársa van, bruttó 10Ft-al kap többet óránként 3-nál, de 110Ft-al kevesebbet a 4-dik hölgynél.


A nők nem emelhetnek 5kg-nál nehezebbet, így a 8kg-os csomagok mozgatását párban végzik, rokonom pedig egyedül csinálja. Ergo dupla annyi munkáért kap br. 1010Ft/óra VS a 2 hölgy 1000+1000Ft-os bére...

Az én olvasatomban az azonos elvégzett feladatra dupla annyi fizetést kapnak a nők!


Megdőlt a kamud kérdező :)


----


Saját példám br. 21Ft-al kapok többet egyik női munkatársamnál, mindketten 8 órás munkarendben dolgozunk, de céges előírás miatt a nők pénteken 12-kor hazamehetnek és 8 órának tekintik a ledolgozott 4 órájukat.

Akkor ki is keres többet azonos beosztásban???


192 órával többet kell dolgoznom, hogy bruttó 40 320Ft-al többet keressek és akkor még a karácsonyi/újévi/nőnapi/extra szabi/stb. kutyafülékről még nem is beszéltünk.


(Mellesleg a 7 női munkatársam közül csak ennél az egynél kapok többet WTF ismételten megdőlt a kérdésed!)

2019. márc. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló:

Olvasd el mégegyszer a kérdést!

(Ugyanabban a munkabeosztásban, ugyanannyi munkaidőben)

2019. márc. 17. 09:04
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy tipikus feminista propaganda szöveg amiről már számtalanszor bebizonyították, hogy nem így van.


Nem tudom tisztában vagy-e vele, de ha ilyen történne bárhol, az illegális lenne. Nem csak nőkkel szemben, hanem mindenkivel.


Ezen kívül az egész állítás egy retardált kutatáson alapszik, amit még PewDiePie -- egy nem is ezzel foglalkozó YOUTUBER, nem valami ideologista vagy statisztikai zseni -- is felfog, hogy nevetséges hülyeség:


https://www.youtube.com/watch?v=UO8bRoYRqpA

2019. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Gina!


Elolvastam a kérdésedet, hiába írsz itt és privátban is különféle utalgatásokat a szellemi szintemre, te vagy az akinek nem sikerült felfogni többszöri olvasatra sem a választ :)


"Ugyanabban a munkabeosztásban, ugyanannyi munkaidőben"---pontosan ilyen példákat írtam, melyek ráadásul 100%-ban ellentmondanak a téveszmédnek!

A kedvedért viszont kiemelem, hogy mit is írtam: "mindketten 8 órás munkarendben dolgozunk", ergo a munkaidőnk azonos!


A nőkkel szembeni pozitív diszkrimináció miatt "céges előírás miatt a nők pénteken 12-kor hazamehetnek és 8 órának tekintik a ledolgozott 4 órájukat" viszont tőlük kevesebb teljesítményt várnak el azonos fizetésért, ami elég durva feminista rasszizmus a férfiakkal szemben!


Elfogadom és megértem, hogy te ezt feministaként nem vagy képes felfogni és nem is szeretnéd!

2019. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy már több a fehér férfit gyűlölő feministának javasoltam, változtassad meg a nemedet!


Hazánkban is elfogadott és megengedett procedúra, ráadásul kés alá sem kell feküdnöd, jogi értelemben lehetsz férfi és megmaradhatsz teljes fizikai valódban nőként. Mi tart vissza?


Sőt tovább megyek, lehetsz transz transz nő is akár, ebben az esetben jogilag férfi vagy és élvezheted az összes előnyt, amit csak a férfiaknak tulajdonítasz, de nőnek öltözöl és nőként élsz WIN-WIN!


Mi tart vissza????? Én nem az biztos :)

2019. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!