Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka szerintetek ha...

Milyen munka szerintetek ha egy férfi Avon értékesítő?

Figyelt kérdés
Tudom nem illik mások munkáját elemezni ismerkedésnél de egy ilyen férfinak egy ilyen munka mit takarhat? Meg lehet belőle élni stb. ?
2019. márc. 19. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet, akár férfi, akár férfi akár nő, hacsak nem beszél lyukat a vevő hasába, de legközelebb az út másik oldalára mennek, ha meglátják.

Nincsenek jó tapasztalataim az ilyen "rásózós" árusítókról.

2019. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem pontosan a kérdésed, de számomra hiteltelen lenne, mert gondolom nem használja a rúzsokat, nem próbálja ki a parfümöket és a többi terméket sem. Tehát ha kérdésem lenne a legújabb tartós körömlakkot illetően, akkor nem őt hívnám.
2019. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nos, az Avon egyre több férfi parfümöt, kozmetikumot árul, de nem csak azt, hanem órát, sálat stb.

Simán előfordulhat, hogy ismerősei körében el tudja adni ezeket a termékeket.

1-es válaszolónak: 6 évig Avonoztam, soha nem "sóztam rá" senkire, amit nem akart - ezzel szemben, ha télen ki volt száradva, repedezve valakinek a keze, akkor a 6 féle kézkrémből kiválasztottuk KÖZÖSEN a neki legmegfelelőbbet (NEM A LEGDRÁGÁBBAT!!)

Mindig igyekeztem megtalálni a vevő számára a legmegfelelőbb terméket - ha csalódott valamiben, akkor visszaküldtük a terméket. és nem, nem mentek át az utca túloldalára, sőt!! - amikor abbahagytam, még évek múlva is kérdezte egy-egy ismerősöm: nem Avonozol már? (kéne ez meg az...)


Körömlakk: van olyan teszter is, amin ki lehet próbálni a körömlakk színét - nem kell feltétlenül a saját körmére kennie a pasinak :D

2019. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanácsadóknak a neve tanácsadó, de amúgy fogalmuk sincs a termékek 99%-áról.

Max amit ő megvesz magának, vagy amihez küldenek mintát, de amúgy amit nem használ, annak honnan tudná az illatát, vagy hogy hogyan hidratál egy krém?

Főleg hogy más bőrön máshogy viselkedik...

Körömlakk tartósságáról meg főleg nem fog tudni nyilatkozni, ha sosem használta.

Ennél már egyszerűbb, ha barátnők körében körbekérdezel, vagy Facebook-csoportban vagy a gyakorin érdeklődsz.


Ha ilyen hagyományos értékesítő a pasi, az szerintem gáz. Esetleg meleg, és érdekli a kozmetikumok világa. Na ebben az esetben nem lenne gáz, de erre kicsi az esély.


Inkább azt tudnám elképzelni, hogy az Avon is egy nemzetközi nagyvállalat, és komoly háttérrel rendelkezik, hogy gördülékeny legyen az üzlet. Tehát ugyanúgy vannak irodisták, pénzügyesek, könyvelők, mint bármely más cégnél. Ha ilyen jellegű háttértevékenységet végez az illető, azzal semmi baj nincs, nők is dolgoznak az építőiparban úgy, hogy nem vakolatokról adnak szaktanácsot, hanem csak a számlákat állítják ki.

2019. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy csinálja. A többség nem ebből él maximum fizetés kiegészítésnek jó. A hétköznapokban ez úgy néz ki, hogy valakinek a valakije foglalkozik valamelyik MLM formában működő kozmetikum céggel és szétosztja a katalógusokat ismerősök között akik rendelnek. Édesanyám már évek óta így szerzi be a különféle Avon kozmetikumokat.
2019. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

"de amúgy amit nem használ, annak honnan tudná az illatát, vagy hogy hogyan hidratál egy krém?"


Pl. onnan. hogy az Avonnál vannak oktatások, ahol minden új terméket ki lehet próbálni, megnézni, megszagolni, elmondják, hogy melyik összetevője mire jó, sminktanácsadás van: milyen bőrre milyen alapozó jó, stb.

Color Trend márkák olcsóbbak, kevésbé minőségi, de ha valakinek csak arra van pénze, akkor azt veszi, stb.

Elmondják, hogy melyik összetevőre lehet allergiás valaki, stb.

2019. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Ma is tanultam valamit.

De úgy gondolom, hogy ezek nem kötelező oktatások, és gyanítom, hogy amikor egy dolgozó nő ezt keresetkiegészítésnek szánja, akkor sem ideje, sem energiája még munka mellett, közben, után, vagy hétvégén, család mellett ilyen fejtágításokra járni.

Azért gondolom így, mert

1. A legjobb barátnőm éveken át volt tanácsadónő, de soha nem említett ilyesmit.

2. A munkahelyemen egy másik osztályon van egy kollegina, aki néha átküldi a katalógust. Volt már felé kérdésem, igaz már vagy 2 éve történt, és a termékre sem emlékszem, de annyit írt vissza emailben, hogy nem tudja.


Szóval nem feccölnek bele energiát, hogy akár kiderítsék vagy kipróbálják a dolgot, csak örülnek, ha pár ezrest pluszba össze tudnak szedni a fizetés mellé.

Nem állítom, hogy ez mindenkire vonatkozik, de azért jó esély van rá, hogy nagy részükre igen.

2019. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős srác volt hasonlóban csak azt nem tudom Avon, vagy Oriflame volt-e. Ő konkrétan semmit nem csinált, csak ajánlotta pár takarítónak, meg pár nő ismerősének az üzleti lehetőséget, mint kiegészítő lehetőség. Valami aprópénz féle jött, smsben értesítővel, hogy területi koordinátor vagy miféle pozíció után jutalék a csoport forgalmából.


Avonnal meg hasonlókkal már annyian foglalkoznak, hogy abból megélni nagyon kevesen tudnak, max kiegészítésnek jó, ahogy anno az ilyen direct sales , meg mlm ki lett találva. Csak itthon eléggé eltorzult ez a világképe ennek a műfajnak. Viszont még mindig piacképesebb, mint egy-egy mlm.

2019. márc. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!