Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert mennek ennyien bölcsész...

Miert mennek ennyien bölcsész szakra meg államigazgatásba / óvónőnek stb ha a fizetes egy Ø?

Figyelt kérdés

Évekig tanulnak semmihez nem értenek es csodálkoznak hogy nincs munka.


A másik kedvencem a tanár / ápoló. Mégis dolgoznak netto 120.000 forintért aztán sírnak hogy keveset kapnak. Szep dolog az egészségügyben dolgozni de sajnos tudomásul kell venni hogy nem versenyszféra így a fizetes is ekkora. Nyugaton is ahol atlag 2.400 a kereset egy ápoló 1.500at kap. €.

Közalkalmazottak mire számítottak? Havi egymillió papir tologatásért? Aztán háborognak hogy az évi 40 szabadnapot 35re csökkentik, az ebedszunet pedig nem része a fizetett munkaidőnek. A versenyszférában huszonix éve így van, az éves alap szabadság pedig 20 nap.


2019. márc. 21. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógusnak, ápolónak, orvosnak, ha közszférába helyezkedik el valaki, és nem fogad el feketén plusz pénzt, nem a pénzért megy az ember, hanem hivatásból. Egyébként egyik sem könnyű, és nem papírtologatás.
2019. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értem, hogy mi a probléma az ilyen kérdéseknél... Eleve azt kell megérteni, hogy vannak olyan emberek, akik nem azért tanulnak és dolgoznak, hogy jól keressenek. Sokakat egyszerűen az érdeklődésük terel az adott pályára, úgy érzik, hogy az adott területben el tudnának mélyülni, abban van tehetségük, úgy érzik, hogy abban találják meg magukat vagy esetleg konkrét céljaik vannak, hivatástudat vezérli őket. Ilyen esetben előfordul, hogy az anyagiak csak sokadik szempontként merülnek fel, egyszerűen nem az a prioritás számukra. Tehát igen, ők önszántukból választják az adott területet, még akkor is, ha annak vannak bizonyos hátulütői. Ettől függetlenül én nem gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy nekik akkor kuss van és nem lehetnek elégedetlenek a helyzetükkel vagy nem érezhetik igazságtalannak. Szerintem semmi probléma nincsen azzal, ha valaki úgy érzi, hogy mondjuk többet vagy jobbat érdemelne. Az már egy másik dolog, hogy mekkora a valószínűsége a változásnak, milyen lehetőségek vannak stb., de ettől még nem kell mindennel egyetérteni, mindennek örülni és mindent mosolyogva elfogadni. Például lehet, hogy kereslet-kínálat stb., de valahol én is igazságtalannak érzem azt, hogy egy 8 általánossal rendelkező betanított munkás akár magasabb fizetést kaphat, mint mondjuk egy legalább 10 féléves egyetemet végzett tanár.



Másrészt pedig szerintem azért elég nagy túlzás, hogy semmihez nem értenek vagy nem csinálnak semmit.... Lehetséges, hogy egy kívülálló úgy képzeli el pl. az óvodapedagógus pályát, hogy ülsz az egyetemen egy-két évig és ott pálcikaembereket rajzolgatsz és színezgetsz, majd utána kávézgatsz és pletyizel a kollégákkal amíg nyugdíjba nem vonulsz, de nem ilyen. Nekem például anyukám óvodapedagógus és még 50 évesen is csomó továbbképzésre, tanfolyamra jár, hiszen naprakésznek kell lenniük és emellett rengeteg az adminisztráció, a napi tevékenységek megtervezése és a felkészülés sem két percet vesz igénybe, illetve eleve nem egyszerű egyszerre legalább 20 gyerekkel érdemben foglalkozni. Ami ezzel kapcsolatban a legérdekesebb számomra, hogy ilyenkor mindig felmerül, hogy ők bezzeg nem csinálnak semmit, nem értenek semmihez stb., ugyanakkor a szülők többsége kb. mindent az óvodától vár el, azt is ami amúgy a szülő feladata lenne. Ugyanígy az ápoló sem egy könnyű szakma, ugyanúgy nem semmitevésből állnak a napjaik. Valamint az a papírtologatás is nagyon nagyon le lett egyszerűsítve...

2019. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyre kevesebben mennek ápolónak, vagy nem maradnak itthon. Ilyen a beállítottságuk, ezt szeretik csinálni, de sokan lemondanak róla a pénz miatt.

Majd ha nem lesz, aki édesanyád, a te, vagy a gyermeked fenekébe szúrja az oltást vagy elláson, nem lesz mentős aki segíteni rohanjon és meghal valakid, nem lesz tanár, aki oktassa a gyermekedet, na majd akkor kárörvendhetsz rajtuk.

Egy normális ember tudja, mekkora szükség van rájuk, és tudja, hogy ha nem rendezik a béreket, mindenki szívni fog.

2019. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
szerintem sokan azért mennek bölcsésznek, meg ilyesminek, mert nem tudják még, hogy mit szeretnének csinálni, és ha már van egy diplomád, akkor értelmiséginek skatulyáznak .... ha nincs, akkor te az "ostoba" skatulyába kerülsz, és úgy fognak megítélni, hogy csak betanított munkásnak vagy alkalmas. Na ezt szeretnék elkerülni azok, akik bölcsésznek mennek, vagy akárminek tanulnak, csak legyen egy diplomájuk.
2019. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Valóban nagy dilemma, hogy érdemes-e ezeket a szakmákat választani, mikor kevés a fizetés. Miért választják mégis? Mert ezt szeretnék, ez a hivatás áll hozzájuk közel. Talán némelyiküknek van anyagi tartalékuk, egyéb támogató hátterük, vagy tudnak másodállást vállalni, ami azért ad egy kis biztonságot. Van, aki kijön a fizetéséből és nem sír. De aki sír, az is biztos okkal teszi. Egyébként meg van egy csomó szakma, ahol alulfizetik az embereket, pl. bsc közgazdász fiatalok bruttó 200 ezer Ft körüli fizetéssel. Valami szakmát választani kell. Ki ezt, ki azt. Ami érdekli, amit meg tud tanulni. Aztán mindenki dolgozik ott, ahol tud. A fizetés meg annyi, amennyi. Miért ne sírhatna az, akinek kevés? Attól még szeretheti a hivatását.
2019. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Egyrészt nincs sok bölcsész, sőt. Akik pedig vannak, ők többségében el tudnak helyezkedni a tudásukkal.


Azt viszont tényleg érdemes lenne meggondolni, hogy egy modern társadalom hogy élhetne pedagógusok vagy egészségügyi dolgozók nélkül.


Én középiskolai tanár leszek, a képzés felénél járok. Tisztában vagyok a fizetéssel és elkeserít, viszont ez csak egy dolog a sok közül. Elmehettem volna jobb fizetést ígérő szakra, de azok egyrészt nem érdekelnek, másrészt nem mennének ilyen jól, mint ez. Egyébként már félállásban dolgozom mint pedagógus, pedig még nincs meg a végzettségem. Szóval ennyit a rossz munkalehetőségekről.

2019. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!