Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az emberek többsége önhibájábó...

Az emberek többsége önhibájából nem lesz sikeres?

Figyelt kérdés

Rengeteg emberbe ott van kétely, félelem, bizonytalanság önmagával szemben. Aztán erre rátesz az hogy a többi ember is inkább hátráltát mint bíztat, támogat.


Ezáltál a többség nem is meri azt csinálni amit igazán szeretne, nem valósítja meg az álmait, vágyait. Nem mer kockáztatni.


Aki ezeket a hangokat ki tudja zárni, van egy konkrét célja és megy előre kitartóan akármi van, az lesz sikeres?



2019. márc. 25. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Java részük.
2019. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy változós a történet. Sok ember azért nem lesz sikeres, mert rossz helyen próbálkozik, vagy nem elég kitartó, vagy nem jön össze neki, vagy nem elég széles az ismerettsége, vagy elég széles, de nem tudja kihasználni.


Ugyan az a magyar származásúakból álló szoftvercég, aki 2 év alatt csinált 8 milli dollár nyerséget, belevágott 2 másik startupba. Mindkettőt elbukták. Nem találták meg a piacot. De próbálkoztak. Ezért visszamentek az első fejlős tehénhez és feladták az innováció hosszú időre.


Az elsővel úgy lettek sikeresek, hogy jókor voltak jó heylen: Egy kocsmában kötötték az első, több milliót hozó üzletüket egy olyan emberrel, aki csak fél füllel hallgatat a beszélgetésüket és megvoltak az ismerettségi körei.


A sikerre kevés képlet van, ami beválik. Nem elég hozzá sem a szorgalom, sem a kitartás, sem az ismerettség, sem a kezdőtőke. Ezek meglétével is lehet hatalmasat bukni.


Haverom szofveresként kezdte, aztán rájött, hogy neki inkább a mezőgazdaság való. Azóta éves szinten 16 milliót rak félre állat- és növénytermesztésből. Csak a méhei hoznak neki éves szinten 5 millió nettó hasznot. Persze nincs egy hétvégéje sem, sem ünnepnaok, sem szünet. Minden nap 12-14 órákat dolgozik. És élvezi.


Én 10 órákat dolgozom naponta. Mégsincs meg a 1 millió félretehető egy évben. Pedig egy ideig nagyon hajtottam én is, amíg bele nem betegedtem és ki nem égtem annyira, hogy maradandó egészségkárosodásban szenvedek azóta is, ami visszatart a munkában.


Szóval kell hozzá egy nagyon edzett test is, ami nekem nem volt és ezért roskadtam bele :)


De mindenkinek más válik be. Nincs képlet, amit lehet követni. Különben mindenki sikeres lenne.


Az igényeid kielégítésének egyensúlyát kell megtalálni. Ha minimalista életet élsz, lehetsz úgy is sikeres, hogy csak heti 2 nap dolgozol összesen 6-6 órát egy vegyesboltban.

Vagy lehetsz úgy is sikeres, mint a "főbérlőm", aki örökölt 6 házat egy egyetemi városban és kiadja mindet és többet keres, mint egy vezető mérnök.

2019. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt tisztázzuk kinek mi a siker?

hogy vezető lettél? Hogy nagy pénzt keresel? Hogy van 2-3 egészséges gyereked? Hogy van egy szerető házastársad? Hogy van egy 50 milliós ferrarid?


Van olyan, ami rajtam múlik csak, van olyan, ami egy másik emberen is (pl. hiába akarok magamnak egy nőt, ha az az istennek se akar engem társnak), van ahol a környezet is belejátszik sok mindenbe (pl. politika beleszól valamibe), milyen családi örökséggel indulok útra.


De van olyan, is, aki megy előre, semmire, senkire se gondol és a végén a börtönben köt ki. Ő sikerese? Nagyon akart valamit és megcsinálta, leszarva a többi embert.


Szóval nem mindegy mi a siker és mi a célod.

2019. márc. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy fogalmaznám meg hogy aki mindig másban keresi a sikertelensége okát, az a típusú ember biztos nem lesz sikeres. Aki viszont nem kifogásokat keres csak megy előre, annak van rá esèlye. Hogy mennyire, az már sok tényezőn múlhat.
2019. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Több tényezős dolog. Nagyon leegyszerűsítve én azt tapasztaltam, hogy kitartás kell leginkább a sikerhez. Valamint mindennek meg kell fizetni az árát az életben, ezt sokan elfelejtik. Fizethetsz, a szabadidőd feláldozásával, a munkáddal, a pénzeddel, az emberi kapcsolataid elvesztésével, az egészségeddel, stb. vagy ezek kombinációjával.
2019. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"hogy maradandó egészségkárosodásban szenvedek azóta is, ami visszatart a munkában."


Mi bajod lett?

2019. márc. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Krónikus ideg gyulladás, tinnitus, szédülés, 3 sérv. Semmi olyan, amitől ne lehetne élni, de tinnitus és szédülés mellett nehéz 3 óránál tovább koncentrálni egy nap, főleg zajban. És ez nagyon visszafog teljesítményben. A legrosszabb, hogy tudom, hogy 1.5 éve 5x ennyit bírtam és sokkal több gondolat jutott eszembe, de a sípolás mellett erre képtelen vagyok, hiába töröm magam. :( és ez a teljesítmény romlás félelemmel tölt el, hogy meghülyülök. :(


Az ideggyulladás nálam annyit jelent meg csalán csípés és égés érzet a bőr teljes felületén, ami fokozott stressz alatt jön elő.


Ha nagyon sok a munka (14-16 óra tervezés és programozás) utána nem tudok pl lépcsőn járni még korlátba fogódszkodás mellett sem, annyira szédülök.


Tényleg az a legrosszabb, hogy tudom, többre vagyok képes, de a testem és az agyam nemet mond.

2019. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!