Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gáz, ha lyukak...

Mennyire gáz, ha lyukak vannak egy önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok. Korom szerint már talán dolgoznom kéne, de azért még az én koromban is sokan tanulnak. Több mindenbe belekóstoltam, mert nagyon jó családi hátterem van, és a szüleim támogatása ezt lehetővé tette. Emellett amúgy van két felsőfokú nyelvvizsgám és olyan végzettségem, amivel multiknál simán el lehet helyezkedni jó fizetésért. Az érdekelne, hogy mennyire gond az, hogy voltak fél-egy éves időszakok, amikor nem csináltam semmi olyat, ami beleírható egy önéletrajzba. Mennyire néznek ebbe bele egy állásinterjún, ha amúgy jók a végzettségeim és az ajánlásaim?
2019. ápr. 4. 23:54
1 2
 11/14 Vree ***** válasza:
100%

Semmi jelentősége nincs. Azért tűnik nagynak az az 1 év, mert pályakezdő vagy, de könyörgöm pályakezdőként NEM lehet jó választ írni, mert mindegyik munkatapasztalatra kénytelen vagy azt mondani, hogy "nincs". Persze, próbálj valamit odakötni (azért lenne jó passz szerintem ez az újságíró állás, mert voltam 1 hónapig diákmunkán egy könyvkötőben szerkesztettem az iskolai újságot és 5ös irodalomdolgozatot írtam), de ezekkel senkit nem versz át, mindenki tudja, hogy mi a valódi szakmai rutin, ezeket csak azért mondod, hogy az elszántságodról meggyőződhessenek, hogy valami több motivációd is van,mint a kell a pénz.

Később viszont már "eltűnnek" majd az ilyen hiányzó egy-fél évek simán a többi között.

Ennek az egésznek igazából akkor lesz majd jelentősége, ha már TUDOD majd, hogy mit akarsz, és abban akarsz feljebb jutni, egy felelős, nehéz helyre, na akkor majd lesz időd befektetni azt az X évet, a kötelező X képzést, az eredményeket amik bizonyítják hogy megálltad a helyed, meg lehet téged próbálni egy még nehezebb, a szervezet létének még kritikusabb/kockázatosabb feladatra.


Pláne gazdag gyerekeknél amúgy em ritka, hogy elmegy egy évre (vagy kettőre) suli után ösztöndíjra, külföldi munkára, tanfolyamra, körutazásra, akármi, és ezeket nyugodtan még fel is lehet tüntetni, mert minden "világlátottság" jó pont. Gondolom a "nem csinálok semmit"-et nem úgy értetted, hogy a szobádban malmozol meg maszturbálsz? Akkor meg bármit is csinálsz, tapasztalat, amit nyugodtan megemlíthetsz egy interjún. Pl. ha külföldön jártál, akkor már tudsz idegenekkle kommunikálni. Ha kipróbáltál egy szerényebb állást, akkor már van tapasztalatod a munkafegyelemben. Nem hiszem, hogy tudsz olyan értelmes dolgot csinálni, ami nem adna valami képességet, amit kedvezően lehet feltüntetni.

2019. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
hazudj ahogy csak bírsz. A belépés napján van 1 trükköm de csak privtban írom le mert HR-esek is olvashatják :D
2019. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Estádio de Felchút ***** válasza:

#12: mi az a trükk? :D

Kérdező: az önéletrajz NEM a komplett élettörténeted, hanem egy 1-2 oldalas marketinganyag, termékleírás rólad.

Írj olyan önéletrajzot, amelyből nem derülnek ki a lyukak.

2019. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

dátum helyett csak évet írj és rögtön nem derül ki a fél év hiány.

Ha mégis van hiány az évek között, akkor tanítottál magánban, hiszen van felsőfokú nyelvvizsgád, vagy írd, hogy x év cukrász a Fagyi kft-nél, ha a szüleidnek cukrászata van. Ha csavarboltja, akkor bolti eladó, rendelő, szállítmány átvevő a Csavar Kft.-nél. Ne úgy írd, hogy 2017. jan-márc., 2017 ápr.- aug., 2017 szept.-2018. márc., stb. stb. Csak év elég. És tényleg ne emlegesd a szüleid jómódúságát, mert ki tudja, hogy az interjún milyen módúak lesznek...

2019. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!