Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik egy felmondás?

Hogyan működik egy felmondás?

Figyelt kérdés
Ez az első munkahelyem de szeretnék felmondani és abban kérném a segítségeteket hogy valaki részletesen eltudná mondani hogy ez hogyan is megy. Előre is köszönöm a normális válaszokat.

2019. ápr. 28. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Legelőször szólj a főnöknek, ő majd elmondja, hogyan írd meg a felmondásodat.

De mindenek előtt szóban kell közölni.

2019. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, hogy hol dolgozol. Pl. az első munkahelyemen 2-n dolgoztunk + a fönök, akinek szóltam, hogy nem szeretnék többet itt dolgozni, mert máshova felvettek. Mondta, h írjam meg a felmondást, hónap elejére dátumozva és akkor 1 hónap a felmondási idő.


A másik hely nagy cég, ott a HR-snek adtam oda az azonnali felmondásomat

2019. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Én biztos hogy nem konzultálnék erről a főnökkel. Már csak azért sem, mert ilyenkor előszeetettel megy át egy közös megegyezésű felmondásba a történet, ahol tehetnek a számodra kevésbé kedvező kitételeket.

Ha már eljutottál a felmondásig, úgy sincs közös jövőtök, írj egy munkavállalói felmondást (neten ezernyi mintát találsz), írasd alá azzal a személlyel aki a munkaszerződésed is aláírta, és innetől számítva 1 hónapig még bejársz, utána leszámolsz, mész tovább.

Nem kell túlmisztifikálni, kb. 2 nyomtatás, 2 aláírás meg max. 2x2 perc kellemeltlen beszélgetés. Megindokolni sem vagy köteles, így az utóbbit elkerülheted, de szóban csak mondanod kell valamit. Ha nem akarsz magyarázkodni, annyi elég hogy kaptál máshonnan egy jobb lehetőséget, pont.

2019. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2019. ápr. 28. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
@3 Valami dzsunka-balra-rizsliszt kisvállalkozásnál, nem túl jó pozícióban ez így oké is, de komolyabban vehető helyeken eleve 60 nap a felmondás, komoly beosztásokban akár 180, illetve nagyon fontos, hogy egy későbbi átvilágítás során jó referenciát kapsz-e, szóval 2x2 perc azért nem feltétlenül elég. Az előző munkahelyemen csak a feladataim és a projektjeim átadásának *megtervezése* volt egy napos munka.
2019. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Olyan munkat ahol 2 honap a felmondasi ido, nem vallalok el. Az elmult 5 evben 8* valtottam munkahelyet, es nem sza_ poziciokrol van szo, tervezo/programozo mernok vagyok.

Multihoz en eleve nem megyek a rettento alacsony berek miatt, aki megragadt a multikultiban nyilvan talalkpzhat 2 honapos felmondassal.

Nekem 3 het volt mire atadtam a projekjeimet a legutobbi felmondasnal.

Ha egy cegnek szuksege van elozo munkahelyrol referenciara, hogy eldontsek akarnak-e alkalmazni, ott szinten semmi keresnivalom. Tobb szempontbol is problemas szamomra ez a megkozelites, nem reszleteznem.

Jut eszembe, pont a multiknal (ahol jellemzo a tobb honapos felmondasi ido) szokas mondani, hogy nincs potolhatatlan ember. Teljesen mindegy milyen pozicioban vagy, 2-3 nap alatt keritenek helyetted valakit. A 2 honapos felmondasi ido a munkaszerzodesben jellemzoen nem a megbecsules jele hanem ellenkezoleg. Beragasztjak a beredet, bersavban vagytok, egyeb motivaciov nincs a munkavallalo megtartasara.

2019. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Hozzateszem, ezt a 2*2 percet ugy ertettem, hogy az alairas meg az indoklas. Utana a folyamatban levo dolgokat nyilvan normalisan reprezentalod mind a kollegaknak mind a cegvezetesnek. Soha nem hagytam ott rossz viszonyban senkit, csak a felmondast (arra iranyult a kerdes) nem erdemes duldramatizalni.
2019. ápr. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!