Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A futárnak miért szokás...

A futárnak miért szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés
Én sem kapok borravalót a munkámért.

2019. máj. 3. 13:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

# 10 Na ja ez kimaradt.

Megnyugtat a tudat hogy reméljük nem kaptam egykis köpetet a pizzámra :D

Azon a 100 forinton nem múljon :D

2019. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert ez egy udvarias, kialakult szokás. Ahogy étteremben is szokás borravalót adni. Nem elvárt, nem kötelező, de a futárnak jól esik, ha kap egy kis pluszt mert felviszi a pizzádat esetleg. Én mindig szoktam egy 10%-ot adni, azt is szokták mondani, hogy aki nem bírja ki a plusz 10%-os borravalót, az inkább ne rendeljen.
2019. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
#12 nekem is jól esne, ha tolmácsként az ügyfelek csúsztatnának pluszt a zsebembe, de érdekes ez nem szokás, pedig többet tanultam, hogy tolmács legyek, mintha futár lennék.
2019. máj. 3. 22:47
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

#13 Nincs összefüggés, amit te említesz az nem kialakult szokás. A futárok a kajádat hozzák, ami alapvető létszükség, meg is csinálhatnád magadnak otthon ennyi erővel.


Legközelebb tedd fel kérdésnek azt is, hogy a nőket miért engedik előre általában, csak mert az is zavar.

2019. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
#14 meg is csinálhatnám magamnak, de fizetek azért, hogy az étteremből hozzák :D
2019. máj. 3. 22:51
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
#15 Így van, kifizeted, de ehhez kell ész meg empátia is, hogy megértsd, jól eshet az adott futárnak, hogy kap egy kis plusz pénzt.
2019. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
19%
Azért, mert a futár, a pincér, a pultos, a taxis, a benzinkutas, a fodrász és még sok más szakma így alakult ki és kulturált embereknél fel sem merül ez kérdésként. Általában az olyan szolgáltatások igénybevételénél, ahol konkrétan az adott ember tesz valamit a te kényelmedért, szokás adni borravalót. Ezzel kalkulál a főnökük is és ez a lényeg. Mert ezek a "jattos szakmák" épp a jatt miatt jóval kevesebb alapbért kínálnak. Ha nem adsz jattot, alig kap fizetést. Persze lehet hőzöngeni, hogy "senki sem kényszerítette, hogy ezt a munkát válassza", de akkor ki fogja neked kihozni a pizzát, ha senki nem megy majd futárnak a szarrágó vevők miatt? Kicsit bele kell néha gondolni mások helyzetébe is. Nem hiszem, hogy abba a max párszáz forintba bárki is belehalna, viszont legalább a felek jó szájízzel válnak el egymástól. Nekem ez megér ennyit.
2019. máj. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Én mindig ugyan onnan rendel hetente 1-2 alkalommal. Mindig adok jattot 100-150 ft-ot, így az évek alatt kialakult, hogy nekem mindig 0.5-1 alatt kihozzák a kajámat csúcsidőbe amikor 1.5-2 órával vállalják a kiszállítást.

A másik jó dolog mindig forrón kapom, égeti a pizzás doboz alja a kezemet :)

Nekem megér ennyit!

2019. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
73%

"de akkor ki fogja neked kihozni a pizzát, ha senki nem megy majd futárnak a szarrágó vevők miatt?"


A munkaltatojuk kalkulalja szepen bele a termek araba a futar tisztesseges fizeteset, ne legyenek ilyen feszultsegkelto jatszmak, utana bizzak az egeszet a szabad piacra. Ha futar lassabb mint az atlag, kirugjak. Ha egy pizzazo lassabban szallit az atlagnal vagy gyengebb az atlagnal minosegben, kevesebben rendelnek onnan, csodbe megy. Igy van mindenkinek valodi motivacioja a legjobb onmagat elovenni es nincs hozonges, csak meritokracia. :)

2019. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

"#15 Így van, kifizeted, de ehhez kell ész meg empátia is, hogy megértsd, jól eshet az adott futárnak, hogy kap egy kis plusz pénzt."


Nem kell tul sok esz, meg kevesbe empatia, hogy megertsd, hogy mindenkinek jol eshet a plusz penz. Ahhoz viszont kell esz, hogy felfogd, hogy az allando, feltetel nelkuli jutalom mar nem jutalom, hanem ado, elveszti a motivalo hatasat.

2019. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!