Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A futárnak miért szokás...

A futárnak miért szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés
Én sem kapok borravalót a munkámért.

2019. máj. 3. 13:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

#20 Mint ahogy ahhoz sem kell sok, hogy megértsd, van különbség szokás és nem szokás között, arról nem is beszélve, hogy ha a futár nem jól teljesít, akkor meg is vonható az a kis plusz. Jótett helyébe jót vársz, ahogy említették példaként előző hozzászólók is.


Ha meg nem adsz pluszt, az sem gond, de attól még bunkóság. Ahogy étteremben is az, ha nem adsz. Szimplán az emberi tetteid mutatnak rólad egy képet.

2019. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Bocs, de az erveid butak. Etterem teljesen mas szitu. Oda nem enni mesz (mar ha nem vagy gazdag), hanem azert, hogy kiralykent kezeljenek 1-2 oran at, ezert a pincernek nagyon aktivan kell dolgoznia. Nem csak az a feladata, hogy kihozza a kajat, hanem hogy kiszolgaljon, megerkezel, leveszi a kabatod, kihuzza a szeked, felvilagosit a napi ajanlatrol, figyel a jeleidre, hogy mikor szeretnel valamit, vegig elegansan udvarias. A pizzafutar kiszallit egy arucikket. Ha lassan er oda, legkozelebb mashonnan rendelek, ennyi.
2019. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

#22


Te meg tipikus magyar proli vagy. A futár szolgáltatás, ahogy kihozza a kajádat, szinte ugyan az, mintha étteremben ennél. Meg ne magyarázd már, hogy minden étteremben ahol eszel, a pincér kihúzza a széket, ezt maximum nagyon nívós helyeken látod. Egyébként egy átlagos evés, semmi több.

A borravaló egy kialakult szokás, mivel alapvető esetben visszavezethető a szolgálatra, szolgákra, magyarán kicsit alárendelt pozícióban vannak hozzád képest, kiszolgálnak. A futár is ilyen, ha éppen a másodikon, harmadikon laksz, felszenvedi a lépcsőt, stb. Ezek olyan plusz dolgok, ami miatt nem halok bele abba a 10%-ba.


Te máshonnan rendelsz, én meg kialakítok egy megbízhatóbb kört ahonnan rendelek, ennyi.

2019. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Te meg tipikus magyar proli vagy."


Nezd, en nem tiltom meg neked, hogy annyi borravalot adj a futarnak, amennyi jol esik. :)

2019. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Én életemben egyszer akartam és adtam csak borravalót. Prágában egy étteremben akartam adni a felszolgálónak. Hozta a számlát szépen leszámoltam a fizetendő összeget és még egy keveset hozzátettem. A péncér csaj elvette a pénzt, de a plusz összeget otthagyta. Vannak országok ahol kifejezetten illetlenség borravalót adni. Szerintem ez így normális. Ne kelljen már egy embernek a vendégtől/ügyféltől kuncsorognia plusz lóvéért. A legjobb amit adhat az ember, ha kulturáltan, udvariasan viselkedik mindenkivel, főleg olyanokkal akik mondjuk a kajáját/rendelt árucikkét hozzák neki.

Én mondjuk kifejezetten megalázónak érezném magam, ha futárként borravalót adnának. Nekem úgy jönne le ez az egész hogy: "nesze te kis proli 100Ft, nagylelkű voltam"...

2019. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
# 25 Pedig én néha azért hagyom ott az aprót mert előfordul hogy nem tud vissza és így megkönnyítem a dolgát.
2019. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

Valaki írta, hogy reméli nem kell borravalót adni a hentesnek... nos, láttam már ilyet!!!


Hálapénz, borravaló, jatt, lekenyerezés... és aztán aki nem ad, azt nem szolgálják ki rendesen az orvosnál, a fodrásznál, a pizza kézbesítésénél, mivel "szarrágó". Ja és beleköpnek a kajájába.

Ultragáz.

2019. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
#27, nekem egyszer egy piaci elado csunyan beszolt, amiert elfogadtam (!, azaz nem en kertem, hanem adta es nem utasitottam vissza) a visszajarot. Azota csak es kizarolag supermarketokban vasarolok, akiknek ugyanazok a beszallitok joval kisebb aron tudjak csak eladni a termenyt, az alkalmazottak meg ha szemtelenek, elkerem a vasarlok konyvet. :)
2019. máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
27-es vagyok. Egyetlen egyszer kértem el a vásárlók könyvét de akkora patáliával adták ki, hogy még én érezzem rosszul magam. (Amúgy a hely azóta be is zárt.)
2019. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!