Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan NEM lehet megélni 300...

Hogyan NEM lehet megélni 300 ezerből?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Kezdőként keresek ennyit 22 évesen, Budapesten.


Kaja: 60 (Ez már messze nem a zsiroskenyer szint)

Bérlet (belváros): 10

Edzőterem, fodrász: 15

Tisztálkodó szerek: 10

Ruha (lebontva,mert nem veszek minden hónapban): 10

Szórakozás, randik: 20

Telefonszámla, internettel: 10

Albérlet: 75 rezsivel együtt.


Ez így 210 ezer és már nem otthon lakom, hanem vagy bérelt szobában vagy a párommal albérletben.


Marad 90 ezrem zsebben.

Az évi több, mint 1 millió megtakarítás.

Veszek egy telefont meg egy laptopot mondjuk 3 évente, az leosztva legyen -200 ezer.


Évi 800 ezret arra költök,amire akarok.


Hogyhogy sokan azt mondják, hogy ebből nem lehet megélni? Miért nem?

Ha nem nő a fizetésem és vannak extra kiadások, ez akkor sem kevés, ráadásul 5-6 év múlva felmehet 600-700 ezerre havonta.

Ebbe nem férne bele gyerek?

A fél ország 150 ezerből él.



2019. máj. 3. 16:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
21%

Kaja : Most még magad főzől, de hamarosan nem lesz rá energiád. A karrier kiszívja az embert. Egyszerűen nem lehet mindennap főzni. Étterembe kell járni ez a minimum. Nem lehet gyros, kifőzde mert attól a szeméttől amit ott adnak hamar megbetegszel. Normális étterem minimum 7-8 ezer naponta és akkor reggeli és vacsi is kell.

Ez már 240k


Ruha : nem járhatsz kínai carba. Változatosan kell öltözni és legalább normális ruhákba. 10k-ért egyetlen inget lehet kapni. Cipő, öltöny, stb még benne sincsen. 2 hetente legalább kell cserélned a ruháid, azaz addig fel ugyanazt.


Kocsi : Ha lesz csajod annak majd kell. Különben nem is kapsz jó nőt.Ugyanez a fitness bérletre


Étrendkiegészítő : Ahhoz hogy bírd az életet egészségesnek kell maradni. A mai világban már nincsen messze annyi tápanyag az ételekben, mint régen. Tizede vagy annyi sem. Szükséged van egy komplett vitamin+mineralia+vita C+lecitin,halolaj pakkra. Havi 15k+


Szórakoztató elektronika : Minimum egy 200k-s teló ugyanannyi PC-vel + laptop. Összesen 600k minimum.


Amiket felsoroltam a legalja...

2019. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:

"valóság ennél azért magasabb."

Nem magasabb, inkább alacsonyabb...

Nálunk az összes környékbeli munkahelyen (gyárak általában, mint az ország 90%-an), az egyszerű melósok minimálbér környéki alapbért kapnak. Amit túlórákkal, műszak és egyéb pótlékokkal jó esetben bérminimum szintjére tudnak feltornászni.

Szellemi munkakörökben sem sokkal jobb a helyzet. + számoljunk a közszférában dolgozókkal, akik szintén pocsék keresetekkel rendelkeznek.

Lehet, hogy BP-en tényleg sokkal magasabbak az átlagos bérek, de a társadalom nagy része még mindig vidéken él, ráadásul egy-két megyét leszámítva ezek a térségek baromi elmaradottak.

Egyébként a hivatalos átlagbér esetében érdemes megjegyezni, hogy a lakosság kb. 70%-a ennél kevesebbet visz haza...


"Ruha : nem járhatsz kínai carba. Változatosan kell öltözni és legalább normális ruhákba. 10k-ért egyetlen inget lehet kapni. Cipő, öltöny, stb még benne sincsen. 2 hetente legalább kell cserélned a ruháid, azaz addig fel ugyanazt."


Te miről beszélsz? Mi az, hogy 2 hetente cserélni kell a ruháidat? Te komolyan két hetente új ruhákat veszel és a "régieket" többé nem hordod?

A másik dolog, hogy remélem azért azzal tisztában vagy, hogy 99%-ban a ruhák a Távol-Keleten készülnek. Már nem is Kína, hanem inkább India, Bangladesh stb. a fő exportálók.

Amit te 10 ezerért megveszel inget, ugyanaz a kínai/pakisztáni holmi csak drágábban eladva.


"Étterembe kell járni ez a minimum. Nem lehet gyros, kifőzde mert attól a szeméttől amit ott adnak hamar megbetegszel. Normális étterem minimum 7-8 ezer naponta és akkor reggeli és vacsi is kell."

Te valami nagyon elitista kis fäsz lehetsz...

Ki az a barom aki 7-8 ezerért eszik étteremben NAPONTA??? De most komolyan...

És miből gondolod, hogy amit ott adnak méreg drága pénzért az jobb annál, mint amit a kifőzdékből kapsz vagy magadnak megcsinálsz???


A főzésről meg zárójelben annyit, hogy NEM kell minden nap főzni. Hétvégente az ember rászán egy kis időt, akár még közös programnak is jó és megfőz 3-4 napra előre.

2019. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:

62.


Szerintem a válaszoló iróniát írt:D

2019. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 Carragher_x ***** válasza:

#61

Az a baj, hogy túltoltad. Egész ügyes troll lehetnél pedig :) Máskor figyelj jobban és lehetőleg ne egy Costes Downtown ebédmenü árat adj meg minimum elköltendő ebédpénznek :D:D:D

2019. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
0%

"Igen a HIVATALOS nettó átlagkereset 230.

De ebben benne van az a kismillio ember is, aki papíron minimálbérre van bejelentve, és a többit borítékba kapja, szóval a valóság ennél azért magasabb"


Nincs már ilyen, ez kb 10 éves történtet. Ahol 1-nél több alkalmazott van, ott ilyeneket nem lehet már eljátszani.

Ez csak a pesti "elit" mantrája már régóta, a zsebbe, borítékba kapott félmilliós vidéki fizetésekről.

2019. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:

"Igen a HIVATALOS nettó átlagkereset 230."


Várjál. Ebben benne van a lakhatás is. Akinek albérlete van annak ebből lejön 75-150k és úgy él meg 80 ezerből. Erre varjál gombot.

2019. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 Carragher_x ***** válasza:

"Nincs már ilyen, ez kb 10 éves történtet. Ahol 1-nél több alkalmazott van, ott ilyeneket nem lehet már eljátszani."


lol Kapásból tudnék tucatnyi budapesti szellemi tevékenységgel foglalkozó többszáz fős céget, ahol így van, nem kell ehhez vidékre menni :D:D


Másrészt az átlagfizetés semmit nem mondd el, amire ti kíváncsiak vagytok, az a medián. Az olyan nettó 150ezer.

2019. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:

LOL, már én is voltam nemegyszer olyan állásinterjún, ahol kerek perec megmondták, hogy papíron ennyi és borítékban ennyi. Illetve rengeteg más ismerősöm is járt így, Budapesten, nem vidéken.

És nem félmilliót, hanem mondjuk papíron minimálbér, aztán borítékban kiegészítve 180-220ra.

2019. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

Ez a karrier vs főzés dolog szerintem sem összeegyeztethető, tudom mert csináltam.

Ha normális, szellemi munkát csinálsz, az annyira leszív, hogy nincs már sem energiád főzni, meg azt a kis szabadidődet sem azzal akarod tölteni.

2019. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
hát, kinek mi. én itthonról dolgozom (programozok) és bizony meló közben megszoktam főzni a vacsit a családnak
2019. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!