Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan NEM lehet megélni 300...

Hogyan NEM lehet megélni 300 ezerből?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Kezdőként keresek ennyit 22 évesen, Budapesten.


Kaja: 60 (Ez már messze nem a zsiroskenyer szint)

Bérlet (belváros): 10

Edzőterem, fodrász: 15

Tisztálkodó szerek: 10

Ruha (lebontva,mert nem veszek minden hónapban): 10

Szórakozás, randik: 20

Telefonszámla, internettel: 10

Albérlet: 75 rezsivel együtt.


Ez így 210 ezer és már nem otthon lakom, hanem vagy bérelt szobában vagy a párommal albérletben.


Marad 90 ezrem zsebben.

Az évi több, mint 1 millió megtakarítás.

Veszek egy telefont meg egy laptopot mondjuk 3 évente, az leosztva legyen -200 ezer.


Évi 800 ezret arra költök,amire akarok.


Hogyhogy sokan azt mondják, hogy ebből nem lehet megélni? Miért nem?

Ha nem nő a fizetésem és vannak extra kiadások, ez akkor sem kevés, ráadásul 5-6 év múlva felmehet 600-700 ezerre havonta.

Ebbe nem férne bele gyerek?

A fél ország 150 ezerből él.



2019. máj. 3. 16:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem sem ferfi az akinrk 30 fölött nincs autoja es nem visza a csajat welmesselni, meg teljesen megertem mi is hamegyunk welnesőni visszük meg a bodrit is azerz kell az auto, jo nagy. De errei s van idezet: "ha van autód, 30 fölött legalabb akkora férfi vagy mimt Theon Greyjoy RamsayBolton műtétje után"

Oravecz Pauló

2019. máj. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 A kérdező kommentje:

Én addig hordok egy ruhát, ameddig nem szakad el.


Autóm nincs. Budapestre minek? BKV sűrűn jár, de van MOL Limo és ha nagyon muszáj, akkor taxi vagy cégautó


Havi 60-ból röhögve kijön az étkezés, mivel 80 kiló vagyok, soha nem hízok be.

Hal nincs benne, nem szeretem. Minden más belefér, mivel magamnak főzök. Röhögve kijön 40-ből, a többi nasira van.


Értem én, hogy mindenki 20 millás autót akar 3 szobás családi házzal és még mellé megtakarítást 30 évesen, de valahogy kimegyek az utcára és elvétve látok ilyen embereket, mégis a 22 éves ismerőseim sírnak, hogy milyen kevés a 300 ezres fizetésük. Közben meg Magyarországon az emberek nagy része még Pesten is 200 körül keres és van családjuk.

2019. máj. 3. 20:29
 43/70 A kérdező kommentje:
Később több fizetés kell, de kezdőként nem jó?
2019. máj. 3. 20:33
 44/70 anonim ***** válasza:
28%

42: "Értem én, hogy mindenki 20 millás autót akar 3 szobás családi házzal és még mellé megtakarítást 30 évesen, de valahogy kimegyek az utcára és elvétve látok ilyen embereket, mégis a 22 éves ismerőseim sírnak, hogy milyen kevés a 300 ezres fizetésük. Közben meg Magyarországon az emberek nagy része még Pesten is 200 körül keres és van családjuk."


Mert nem jó körökben mozogsz:))

2019. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 A kérdező kommentje:
Nyilván az albérlet egy szobát takar, de hát mi a f***nak egy egész lakást egymagamra kibérelni? :D
2019. máj. 3. 20:34
 46/70 A kérdező kommentje:

"Mert nem jó körökben mozogsz:))"


Ez statisztika. Attól, hogy van 40-50 ezer ember az országban, aki milliókból él...a maradék milliók meg osszetennék a kezüket 300 ezerért. Mégsem a híd alatt élnek, éhezve.

2019. máj. 3. 20:37
 47/70 anonim ***** válasza:
25%
De a felnőtt bérlet nem 25000? Nemtom mindegyik cég támogatja -e az utazást. Meg egyébként lehet még nyaralni akarnak belőle, vagy van mondjuk több gyerek és mondjuk ha valamelyik még pelenkás pl akkor arra még külön kell gondolni, vagy több kutya; van talán, ahol nem rezsivel együtt 75000 .Meg pl van, aki nem tud gazdálkodni a pénzzel, mert amint pénzhez jut, már rögtön el is nassolgatja. Vagy valaki pl rendszeresen fodrászhoz jár, vagy rendszeresen utazik, vagy pl szeret a drágább étteremkeben enni, vagy a drágább kajákat pl sajt megfizetni, meg pl ha a cipője is százezres, és abból minden héten akar pl újat. Pl konditerem, lehet, hogy pl nagyobb testű ember, és sokat eszik, és le szeretne fogyni, vagy sokat mozizik, színházazik, meg ilyen luxushelyekre jár és azt is más városokba tehát benzin költség. Luxus pl 5csillagos szálloda szaunával, meg masszázzsal, meg mittomén, meg pl lehet az is, hogy még meccsekre jár.
2019. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
96%
persze berúgni is be lehet kannással meg 50 éves portóival, az egyik sokkal többe kerül, de az eredmény ugyanaz
2019. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
76%

Hogy meg lehet-e élni 300 ezerből az tulajdonképpen egyéni dolog.


Van olyan aki egész szépen kijön ebből,de kb. ugyanennyi olyan is aki hó végére közel a nulla.


Fontosnak tartom azt is elmondani,hogy ma az országban iszonyatosan sokan élnek nettó 150 ezer forintból.


A kalapom emelem előttük.


Anno ..vagy 20 éve én is iszonyatosan spóroltam.Persze éltem az egyetem alatt és után is,de sok mindent megvontam magamtól.


Aztán 20 évvel később amikor már komolyabb egzisztenciám van ,komoly pozícióban dolgozom akkor szépen lassan "visszaadom" magamnak azokat a dolgokat amiket mondjuk 22 évesen megvettem volna de áhh inkább nem,és lemondtam róla.


Viszont nem csak magamnak adom vissza hanem édesanyámnak is. Nagyon sok mindenről lemondott ő annak idején h egyetemre járhassak.


Nekem 4 fiam van, úgyhogy el lehet képzelni hogy egy sima ruhatár frissítés mibe kerül 4 tinédzsernek.


Ha elmegyek a fiaimmal vásárolni akkor a 300 ezer forintból kaptak 1 cipőt meg mondjuk egy tréning szettet (felső és nadrág).

És még magamra nem vettem semmit.

2019. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
45%

Kaja havi 100-150 körül áll meg, ha nem szemetet eszel

Az albérlet 130+rezsi: ~200 ezer

Ha normálisan edzel, ahhoz kell tapkieg is: 50 körül/hó

Ruhát szerintem nem lehet havi átlag 10-bol kihozni, inkább 30+

Tisztálkodási és takarítószerek: 20 körül van

Szórakozás sem áll meg 20-bán, főleg, ha randizok is


Utazni meg ebből nem utaztal, be nem ruhaztal semmibe, csak éltél a vakvilagba csoron.

2019. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!