Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 35 évesen késő már másoddiplom...

35 évesen késő már másoddiplomát csinálni, ha váltani szeretnék?

Figyelt kérdés

Szerintetek 35 évesen nagyon késő már egy másoddiplomát megcsinálni, ha egy teljesen új szakmára szeretnék váltani az eddigi helyett?

Van esetleg köztetek, aki kb ennyi idősen váltott?

Ha igen, megérte?



2019. máj. 8. 13:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 vagyok. A harmadik "diplomámat" csinálom (igaz egymásra épülő és kicsit oldalra kacsintó a második kettő, tehát csak 2 évesek, de nem sok megszakítás volt a képzéseim között és egészen biztos vagyok benne, hogyha ennek vége, néhány év pihi után megint belekezdek valamibe, ráadásul valami teljesen másba (tehát 3-4 éves alapképzés lesz). A végzettségeim piacképesek, biztos állásom van/lesz, ahogy neked is simán, amíg nem végzel. Biztos lábakon állsz addig, amíg nem találsz az új szakmádnak megfelelő állást. Szerintem semmi buktató nincs benne, eléggé biztos, hogy csak nyerhetsz rajta.

Az tény, hogy marha fárasztó esti/levelző képzésen iskolába járni és munka mellett felkészülni a számonkérésekre, de a tudás hosszútávú befektetés, megéri.

Az önéletrajzodban is abszolút megállja majd a helyét, hiszen addig is dolgoztál, csak más területen. Megtudod indokolni, miért váltottál.

Nyilván nem fogsz azonnal annyit keresni, mint azok a korodbeliek, akik 24 éves koruktól a szakmában dolgoznak, de ez nem baj. Pedagógus bérnél így is bőven jobb kereseted lesz valószínűleg sajnos vagy nem sajnos.

2019. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!