Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit fog csinálni a sok diplomá...

Mit fog csinálni a sok diplomás, ha a kétkezi melósok szinte teljesen eltűnnek az országból?

Figyelt kérdés

Hatalmas munkaerőhiány van szakmunkásokból és már szakképzetlenebbekből is.

Rengetegen dolgoznak már külföldön, és ennek hatása nagyon is érezhető itthon.

Az építőipari cégek már egymás elől csábítják el a szakképzetlen segédmunkásokat.

Már ott tartunk, hogy egy Mercedes gyárban egy gyártósori összeszerelő, vagy egy Aldi pénztáros sokkal jobban keres, mint egy tanár, vagy egy pályakezdő közgazdász.

A vállalkozó szakmunkások gyakorlatilag már annyi pénzt kérnek el, amennyit csak akarnak, mert ha nem felel meg neked, nem lesz más aki megcsinálja.


Ezzel párhuzamosan idén is túljelentkezés van a felsőoktatásba.

Komolyan kérdezem, mit gondolnak ezek a gyerekek, fiatalok, hogy mit fognak csinálni majd, miután gyakorlatilag nem marad már az országban kétkezi melós?


Mert rendben van, még egy orvos vagy informatikus kimegy külföldre, mert tudja odakint is alkalmazni a tudását (feltéve, ha nagyon jól beszéli a nyelvet).

De egy magyartanár, történelemtanár, egy bölcsész, egy pénzügy számviteles, egy jogász, egy ilyen-olyan büfészakon végzett diplomás mit fog csinálni?



2019. máj. 13. 18:01
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

27: Én ebben azért nem lennék ennyire biztos. Vagy szerinted majd az irodában már 5-10-15 évet lehúzott diplomás el fog menni segédmunkásnak? Kötve hiszem.

Mert szakmunkásnak nem mehet el, hiszen nincs szakmunkás bizonyítványa.

2019. máj. 14. 13:07
 32/46 A kérdező kommentje:

29: :DDD Ilyen is csak a gyakorikerdesek.hu világában fordulhat elő, hogy a jól kereső mérnök mellékállásban elmegy hobbiból burkolni, meg villanyt szerelni.

Azt ugye tudod, hogy villanyszerelés az nem úgy megy, hogy a Béla holnaptól elmegy villanyt szerelni minden papír nélkül?

2019. máj. 14. 13:09
 33/46 anonim ***** válasza:

"28: És akkor ezek szerint külön ezért beszereztél csempevágót 50-100e Ft-ért, flexet, stb.?"

Hol írtam ilyet, hogy külön ezért vettünk? Vannak otthon ilyesmik - oké, csempevágó csak kölcsönbe, lebuktam. :(


"Azért azt is megnézném, hogy hogy cserész tokostól nyílászárót."

Hogyhogy hogy? Kiveszed a régit és berakod az újat. Vagy hogy érted? :D

2019. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
33: Megnézném azért a végeredményt:DDD
2019. máj. 14. 14:00
 35/46 anonim ***** válasza:

#34

Hát, még csak most fogunk nekiállni az egész projektnek, amiben nem ez az első lépés... néhány hét múlva esedékes az ablak-ajtócsere. Ha nem felejtem el, majd küldök fotót. :)

De nem ígérek semmit, hogy eszembe fog jutni ez a kérdés, írj majd hozzá és akkor látom a megválaszoltak között. :)

Bár akkor majd jössz azzal, hogy igazából nem is mi csináltuk, hurr durr.... :DDD


Tényleg nem értem, mi ezen olyan nehéz, vagyis hát az egész problémakört. Eddig is mindent magunk csináltunk a ház körül. (kivéve a villanyszerelést, az egyrészt nem játék, másrészt nagypapám ingyen megcsinálja nekünk)

De vannak akik a festésen is problémáznak, meg festőt hívnak rá, vagy a parkettázást is úgy csináltatják, meg ilyenek, hát ha ilyeneket nem tudnék megoldani magamnak, akkor félnék is életben maradni. :D Mert az, hogy az autónkat magunk szereljük, az egy dolog, van a csapatban hozzáértő, de ilyen dolgokhoz olyan hatalmas szakértelem nem kell azért.

(És ezzel nem lebecsülni akarom a szakemberek munkáját, igenis van, amit csak ők tudnak megcsinálni, de c'mon, egy ráncfelvarrós házfelújítás nem atomfizika.)

2019. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam egy epitkezesen először jott a sok a8 as audi mimd vadiuj megjottek a segedmunkasok, majd jottek a ferrarik azokkal jottek a, szakik majd a vegen jott egy auto sofőrrel Rolls-Royce az volt a hidegburkolo, a vegen megjelent futva egy figura, neki berletre se volt penze o volt a, tervező mérnök
2019. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

29-es vagyok. Sajnálom, ha szerinted ez csak a "gyakoris világban" létezik. Miért olyan hihetetlen, hogy mérnökként az ember kétkezi munkát is hajlandó elvégezni? Nem is tudod hány ilyen van...

Megjegyzem a társaságunkban a férfiak közül talán egy kivétellel mindenki szakmát tanult először, majd utána ment egyetemre. Pont egy villanyszerelő az, aki már a munkája mellett csinálta meg a villanyszerelő képzést. A párom is előbb lett hegesztő, mint mérnök. :) Az más kérdés, hogy előbb kezdett el mérnökként dolgozni, mint mellékesben hegeszteni.

Egyébként igen. Pontosan szórakozásból, hobbiból csinálja, hisz nem a megélhetése múlik rajta, ő osztja be a munkáit és imádja. Emellett pedig elég jó havi plusz bevételt generál, tehát nem értem az értetlenkedés tárgyát. Sajnálom, ha valaki olyan korlátolt, hogy nem tudja, vagy nem meri kihasználni a lehetőségeit. Az más, ha nem akarja.

2019. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Jobb honapokban IT-skent megvan a 7 szamjegy (atlagban picivel alatta csak), megis csinaltam itthon rejtett csempeajtot, ledes pult- es hangulatvilagitast, kisebb asztalosmunkat. Egyreszt nem ordongosseg, masreszt hobbinak sem rossz.


Amugy meg szakkepzetlen munkasbol mindig lesz eleg, mivel - mint a neve is mutatja - szakkepzetlen, barki masnap elkezdhet benne dolgozni. Szakkepzett segedmunkas mar egy fokkal komolyabb (bar amilyen emberek elvegzik), ott meg nohet is a bere a tenyleg hozzaertoknek. Viszont pont ezt a ket reteget fogja a robotizacio legjobban sujtani.


A diploma altalanossagban sokkal jobban fizet, pont azert mert sokkal tobb benne a hozzaadott ertek. Akar kulfoldon, akar idehaza.

2019. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Nem tudom kérdező te hol élsz, de egyre inkább jellemző, hogy magasabb végzettségű emberek kétkezi munkát végeznek. Miért olyan hihetetlen ez? Meg szerinted akinek diplomája van az kizárólag egy irodában ücsöröghet egész nap? Még ha diplomás munkakört is tölt be nem minden ilyyen állás irodai ücsörgésből áll!
2019. máj. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

"Mert szakmunkásnak nem mehet el, hiszen nincs szakmunkás bizonyítványa."


Ki nem szarja le. Manapság a legtöbben minden papír nélkül dolgoznak (persze feketén) és mindenki szarik arra milyen papírja van az illetőnek, a lényeg, hogy el legyen végezve a munka.

Attól még, hogy van egy papírja lehet kókler és fordítva is igaz.

2019. máj. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!