Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit fog csinálni a sok diplomá...

Mit fog csinálni a sok diplomás, ha a kétkezi melósok szinte teljesen eltűnnek az országból?

Figyelt kérdés

Hatalmas munkaerőhiány van szakmunkásokból és már szakképzetlenebbekből is.

Rengetegen dolgoznak már külföldön, és ennek hatása nagyon is érezhető itthon.

Az építőipari cégek már egymás elől csábítják el a szakképzetlen segédmunkásokat.

Már ott tartunk, hogy egy Mercedes gyárban egy gyártósori összeszerelő, vagy egy Aldi pénztáros sokkal jobban keres, mint egy tanár, vagy egy pályakezdő közgazdász.

A vállalkozó szakmunkások gyakorlatilag már annyi pénzt kérnek el, amennyit csak akarnak, mert ha nem felel meg neked, nem lesz más aki megcsinálja.


Ezzel párhuzamosan idén is túljelentkezés van a felsőoktatásba.

Komolyan kérdezem, mit gondolnak ezek a gyerekek, fiatalok, hogy mit fognak csinálni majd, miután gyakorlatilag nem marad már az országban kétkezi melós?


Mert rendben van, még egy orvos vagy informatikus kimegy külföldre, mert tudja odakint is alkalmazni a tudását (feltéve, ha nagyon jól beszéli a nyelvet).

De egy magyartanár, történelemtanár, egy bölcsész, egy pénzügy számviteles, egy jogász, egy ilyen-olyan büfészakon végzett diplomás mit fog csinálni?



2019. máj. 13. 18:01
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Megnyugodtam egyébként, hogy nem csak én vagyok ilyen ufó, hogy több diplomást is ismerek, akik hobbiból vagy mellékesként kétkezi munkát végeznek.

Egyik haverom még ugyan csak tanul, de lényeg a lényeg, jogi kar mellett dolgozik egy vállalkozónál beugrósként, mennek házakhoz fürdőszobát burkolni, szanitereket meg zuhanykabinokat beépíteni, ilyesmi kőműves munkákat csinálni. Azt mondja, tök jól kikapcsolja, mellesleg elég jó kis mellékes bevétel. :)

A teraszunk fölötti tetőszerkezetet anyukám egyik kollégája csinálta, aki szintén irodai munka mellett foglalkozik ilyenekkel hétvégéken, meg amikor tud rá időt szakítani.

Sose gondoltam, hogy ez furcsa lenne..

2019. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
41: Bizony, itt ebben a gyk univerzumban csuda dolgok tudnak ám történni:)))
2019. máj. 15. 09:28
 43/46 anonim ***** válasza:

#42

Nem, én pont, hogy a való világról írok. Őszintén nem értem, mi ebben számodra ennyire hihetetlen.

Mondjuk aki szerint megoldhatatlan kihívás egy ablakcsere......... tudod mit, mégis értem, hogy miért hihetetlen számodra. :D

De hidd el, nem mindenki életképtelen ám.

2019. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
2019. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Mennek az ukranok Magyarorszagra. Mar epitik nekik a munkasszallokat.

Majd ok elvegzik a szakmukat mert havi 150 nekik nagyon jo penz.

2019. máj. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Szia, Kérdező!


Túl vagyunk a burkoláson, amiben csak olyan emberek vettek részt, akiknek nincs ilyen képzettségük. A kölcsön-csempevágó jól szuperált, a flex is, köszönik az érdeklődést. :)

A festés is félig megvan, vagyis hát a falak be lettek csiszolva és glettelve, ezt is szakképesítés nélkül csináltuk meg. Kértünk árajánlatot, olyan 190ezret spóroltunk ezzel. :D

Az ablakunk-ajtónk még mindig nem készült el, pedig már a 7. hét, hogy megrendeltük. :( Már nagyon várjuk, mert addig nem tudjuk lerakni az utolsó sor járólapot, illetve nem tudjuk befejezni a falak javítását. Lehet, hogy jobb lett volna, ha ezt is mi magunk csináljuk..?? :P

Örülök, hogy sikerült megtalálnom ezt a kérdést. :)

2019. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!