Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő után felmondhatok?...

Próbaidő után felmondhatok? Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Beléptem állandó munkahelyre, operátor munkát végzek, csomagolok televíziókat. Azért jöttem ide, mert itt 100€-val több fizetést adnak, ahol már dolgoztam autógyárban. Ez itt 2 műszakos munka, az autógyár 3 műszakos. Az autógyárban már dolgoztam, ismernek, csak az éjjeli műszak csinál problémát, de most azt is bevállalnám. Tegnapelőtt hívtak megbeszélésre, de már dolgoztam, megvolt itt aTV gyárban írva a szerződésem. Szerződésem 2020-ig van. A szerződésemben nincs megadva, hogy van-e próbaidő, de mondták, hogy van, 3 hónap ahol máshol is. Hogy akármikor felmondhatok, de ki is rúghatnak. Felmondást írásban kell feltenni, vagy lehet közös megegyezés?


Ami nekem nem tetszik itt az az, hogy szigorúan ellenőriznek mindent, és ha valahol találnak hibát akkor kirúgnak. Ebben tisztában vagyok, hogy ezek a TV vevőknek megy, természetesen én sem vennék olyan TV-t ahol megvan kaparva, vagy megvan pattantva a képernyője. Tegnapelőtt, és tegnap voltak az iskolázások. Betanítottak az edző teremben. Mindent szabvány szerint kell csinálni. Pl. ha a szabványba van írva, vagy rajzolva, hogy kell lenni szemüvegnek, vagy kell viselni “lagzis” kesztyűt, fehér, vagy fekete kesztyűt, akkor olyan kesztyűt kell viselni, amilyen megvan adva a szabványban. Ha megszegem, nem a szabvány szerint végzem a munkát, adnak felmondást, és viszlát. Csomagoláson arra kell figyelnem, hogy ne legyen lyukas a fólia, vagy hogy a képernyő ne legyen foltos, ne legyen rajta karcolás. Nagy a tempó, amit nem tudom, hogy meg-i szokom.



Ha úgy döntök, hogy augusztus 15-én azt mondom, hogy nem szeretnék tovább dolgozni itt, akkor ez elég lesz? Vagy meg is kell indokolnom, hogy mi a problémám? Kell írni felmondást? Próbaidő után még van 1-2 hónap amit le kell dolgoznom? Vagy hogy működik ez? Csak 2. napja vagyok a munkában, és már elegem van. Állandóan kiabálás van, szó szerint nem is volt időm inni vizet munka közben, olyan pörgős volt az egész munka. Qvára megdolgozom magamot.


Mit tegyek szerintetek? Adjatok tanácsot kérlek.


2019. máj. 17. 17:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"21:45 De autógyárban nincs ilyen gyors tempó mint itt. Ott nyugodtan dolgozom, nem cseszeget senki"


Igen, és pont ezért javasolltam, hogy oda menj vissza - de hát, mint a mellékelt ábra mutatja, neked tök mindegy, mit mond az ember.

Miért jössz tanácsot kérni, ha utána nem fogadod meg?

TUDTAD, hogy ez itt stresszes lesz, hiszen magad is leírtad, hogy rokonod/ismerősöd dolgozik ott - mégis ezt választottad. Hát akkor edd meg, amit "megfőztél".


Magyarországon, a magyarországi törvények szerint a határozott idejű szerződést nem lehet csak úgy felmondani - nagyon szigorú feltételekhez van kötve, hogy mikor lehet felmondani. Ha nem megfelelő az indokod, nem a törvényben meghatározott, akkor kifizettethetik veled a hátralévő időre eső munkabért: azaz, ha 2020 áprilisig szól, akkor akár 10-11 havi munkabért is, ha most felmondanál (persze az nem derült ki, van-e próbaidőd - hiszten úgy látom, magad sem tudod)


De leírtuk már 100-szor, hogy ezek a MAGYAR törvények, amik SZLOVÁKIÁBAN NEM ÉRVÉNYESEK!!!

2019. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Van próbaidő 3 hónap
2019. máj. 18. 10:09
 13/20 anonim ***** válasza:

Akkor a próbaidő alatt felmondhatsz.


Amúgy ezen eldobtam az agyam, hogy 77 cent az ebéd. Wazze. Ha rendelek, az legalább egy ezres, az iroda aljában lévő pocsék menzán 1200 a menü.


Nem egy nagy történet, amit leírtál, dolgoztam TVgyárban, hűtőt is csomagoltam. Nem kell gondolkodni, csak csinálni, ahogyan mondják. Mi ezzel a gond?


Menj vissza az autógyárba, ha ott jobban érezted magad.

2019. máj. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
08:23: Az a gondom van, hogy itt nagy a tempó. Nem győzöm betenni a dobozba a jointokat, ami megfogja, hogy ne essen ki alulról a tv. Nagyon gyorsan jön, megy a tv. Ebben tisztában vagyok, hogy ez vevőknek megy, de ennyire szigorúan venni eztet. 5 percet késtem ebédről és már azzal jött a lieder nő, hogy még 1 ilyen előfordul kirúg. Autógyárban ilyen tempó nincs és nem vesznek ilyen komolyan mindent. Legszívesebben visszamennék autógyárba.
2019. máj. 19. 09:39
 15/20 anonim ***** válasza:

Menj vissza az autógyárba és akkor majd jöhetsz siránkozni, hogy az éjszakai műszak, nem bírom, stb.

Tipikusan az az ember vagy, akinek semmi sem jó - hiába mondtam, hogy az autógyárba menj, ahol már ismernek, jó a hangulat, stb.


Jut eszembe, Te egy FELNŐTT, önálló ember vagy - nem kellene Neked saját magadtól, önálló döntésekkel élni az életed - nem pedig naponta itt "szívni a vérünket", mint egy óvodás?

2019. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát a szalag az ilyen, nem lehet késni, mert megy, nem tudom, mit vagy ezen meglepődve. Fel kell venni a ritmust.
2019. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

09:54: Inkább fogok végezni éjjeli műszakot is mint állandóan stresszben lenni, hogy “jaj most késtem ebédről, mi lesz most”. Autógyárban késtem 5 percet és nem mondtak semmit. És néha oda tettek ahol gyorsan jöttek az alkatrészek, de akkor se mondtak semmit, hogy miért jöttem későn.


Kedves válaszoló!: Én voltam érdeklődni az autógyár munka végett, hogy mikor léphetek be. 16-án hívtak, hogy el-i tudhatnék menni megbeszélésre. Mondtam nem, mert már dolgozom. Tudjátok, már megvolt a szerződésem, nem fogok magamból most hülyét csinálni. Ha úgy van akkor 2 hónap múlva lelépek.



09:56: De én igyekszem, hogy bele jöjjek ebbe a ritmusba, de nem győzöm, mert nagyon nagy a ritmus. Autógyárban nincs ilyen gyors tempó mint itt.

2019. máj. 19. 10:13
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez megint olyan, amit illene tudni, hogy vannak munkahelyek, ahol belefér 10p késés, meg van, ahol nem. Irodában dolgozom, kötetlen munkaidőben, senkit nem érdekel, mikorra érek be.

Amúgy próbaidő alatt sehol se nagyon szokott beleférni a késés.

2019. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mit félsz attól, hogy kirúgnak, ha amúgy is el akarsz menni?
2019. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ha már aláírtam a szerződést 1-2 hónapot kibírom.
2019. máj. 19. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!