Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyenek az eselyek Magyarorsz...

Milyenek az eselyek Magyarorszagon magyar nyelvtudas nelkül?

Figyelt kérdés
7 eve költöztem ki Nemetorszagba, a parommal fontolgatjuk, hogy Magyarorszagra költözzünk. Ö lengyel szarmazasu, angolul es nemetül szinte anyanyelvi szinten beszel. Lengyelorszagban a diplomajat Germanisztika es Marketing szakon szerezte. Van valakinek esetleg valami tippje, hogyan kezdjünk hozza? Milyen allasok jöhetnek szoba? Kecskemetre szeretnenk költözni. Elöre is nagyon szepen köszönjük!

2019. máj. 18. 08:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#8, lehet, hogy szokva van hozzá, Lengyelország nagy része is puszta, csak a déli részén vannak hegyek :P
2019. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
19%
Csak ott a pusztában is van munka nem csak csomó alkoholista lecsúszott ember meg romos házak
2019. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kecskeméten nincs semmi egy külföldi számára. Nem ajánlom. Kiszúrás mindenképpen. Budapestre költözzetek vagy maradjatok kint.
2019. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Off topic, de miért akarsz visszaköltözni ide, ha már kint éltél 7 évet?
2019. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#12, ja hát igen, az eszmei mondanivalóval egyetértek :D

Pedig nekem is van ingatlanom vidéken, ami tök jó ott lenni néha, meg a természet stb. de ha ott kéne megélni, akkor felkopna az állam, hacsak nem jönne amúgy is pl. nyugdíj.

Persze itt mindig meg szoktam kapni, ha azt írom le, hogy Budapest az egyetlen élhető város ma Magyarországon, még akkor is, ha hozzáteszem, hogy nem volt ez mindig így, pl. mikor a szockóban az összes nagyvárosban mindig volt bármilyen munka - de már nincs.

2019. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Melyik elvetemült mondja hogy Kecsón semmi sincs?

Van majdnem egy tucat gyár ami több ezer dolgozót tudna azonnal felvenni a gyári melóstól a fejlesztőmérnökig. Arról nem is szólva hogy óriási adóbevétele van a városnak, és rengeteg beruházás, fejlesztés van.



Knorr-Bremse, Phoenix Meccano, Axon, Fornetti, Univer és persze a Merci gyár. És persze a városban levő melóhelyekből sincs hiány. Biztos valahol keresnek több nyelvet beszélő embert.

2019. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16.


Én Kecskemétről költöztem Budapestre.

Munkahely már több van, mint régen, csak inkább a milyenséggel van a baj.



Nekem gazdasági diplomám van, évek óta stratégiai beszerzéssel foglalkozom.Ha váltani támad kedvem, itt Budapesten elég gyorsan lezajlik.

Kecskeméten hónapokba telne, mivel kevés a szellemi munka, a legtöbb nyitott álláspozíció gyártósori, műszakba járós szalagmunka.


Kevés a nagyobb kvalifikációt igénylő szellemi munka.Abból Budapesten van sok.

2019. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyik vidéki város sem dúskál az ilyen állásokban, ráadásul közel 40 %-kal kevesebbet is fizetnek, mint a fővárosban.

Amúgy én multinál dolgozom, itt van több olyan ember, aki nem beszél magyarul, de pár éve kifogtak valami auditot a HR-en, ahol volt valami gubanc az adminisztrációval, azóta megmondták, hogy nem akarnak külföldit felvenni. Ez nyilván egyszerűbb, mint normálisan leadminisztrálni. Ráadásul sok főnök nem szereti, mert a hangulatnak nem jó. Pl. az összes meetinget, közös e-mailt, mindent angolul kell megírni. A portugál kollegina állandóan puffogott, és látványosan kivonult, ha bárki meg mert szólalni magyarul.

Amúgy tudom, hogy nehéz nyelv, de már csak a gyerekek miatt is illene megtanulnia magyarul. Még ha talál is munkát, elég nehéz itt így élni. Az iskolában a szülői értekezletet nem fogják angolul tartani, a sarki boltos sem tud idegen nyelveket, a hivatalokban sem tudnak általában. Semmit nem tud majd egyedül elintézni, mindenhova kísérgetni kell, ez elég kellemetlen hosszú távon.

2019. máj. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!