Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Ha felvesznek új munkahelyre, akkor ők számolnak a 2-3 hónapos felmondasi idővel?

Ha valaki új munkát talál, mennyi annak az esélye, hogy az uj helyen kivárják a regi munkahely felmondási idejét? (2-3 hó)

máj. 21. 16:12  Privát üzenet  

A válaszok
Ha nem hiányszakma, akkor esélytelen.

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 21. 16:19 Privát üzenet

Pozíciófüggő is. Az interjún megkérdezik, és a kiválasztásnál ezt is mérgelik.

A 3 hónap nem szokványos, ilyet még nem hallottam, a 2re szokott lenni némi szájhúzás, de a mostani cégem pl szó nélkül megvárta, az egy hónap meg sztenderd. (De volt már olyan pozi, amit azért nem kaptam meg, mert nem tudták kivárni az egy hónapot, arra én is azt mondom, hogy jobb így, iszonyú káosz lehet abban a cégben, ahol nem a szakértelem dönt, hanem egy hónapnyi idő).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 21. 16:21 Privát üzenet
Estádio de Felchút nevű felhasználó válasza:

Jó szakemberre simán várnak 3 hónapot is.

Egyébként a cégek így is "védekeznek" a magas fluktuáció ellen, hogy meghosszabbítják a felmondási időt, hogy bőven legyen idejük megoldani a pótlást. BP-en multiknál ma már nem ritka a 3 hónapos felmondási idő sem, tudok pár helyet...

Szerintem egyébként faxság és kontraproduktív ott tartani valakit 2-3 hónapig, aki már felmondott, és sz*rik mindenbe, de ő dóguk. Én a felmondási időt csak jutalomjátéknak hívom :))

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 21. 20:04 Privát üzenet
Ahol én dolgozom is 3 hónapos a felmondási idő. Lett volna lehetőségem váltani mert itt csak kizsigerelnek, de megmondták a szemembe, hogy 3 hónapot nem tudnak várni. Az túl sok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 21. 20:24 Privát üzenet

Ez már a kiválasztásban elég korán ki kell, hogy derüljön. Az is hogy tudsz-e belőle pár hetet "lealkudni" a mostani helyeden.

Egyszer voltam ilyan 3 hónapos felmondós helyen, nagyon nehéz volt belőle kiváltani. Odáig jutottam hogy teljesen kiégtem és felmondtam a "semmire", akartam 2-3 hó szünetet.

Végigjártam a 3 hó felmondást mert akartam addig is félretenni, de kb minden perc szenvedés volt, szerintem sincs semmi értelme még ilyen hosszan ott tartani valakit.

Egyébként utána találtam egyből szinte melót, ott megmondtam nekik hogy bár most nincs állásom de 6 hét múlva tudok kezdeni családi okok miatt, nem volt gond.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 22. 09:20 Privát üzenet

így kb esélytelen a váltás . le kell nyelni meg kell várni a 3 hónapot sajnos.

nekem 2 hét volt a felmondsi idő annyit nevetve kivárnak , de 3 hónapot nem fog senki.

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 22. 10:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Azonnali felmondás lehetséges?
Próbaidős felmondásnál a felmondási nap bére is jár?
Ha felvesznek egy új munkahelyre és a régi munkahelynél 2 hónap a felmondási idő akkor két hónap alatt mondhatja azt az új munkahely hogy mégse vettek fel?
Mit tudok tenni ha felvesznek egy új munkahelyre azonban a mostani munkahelyem ragaszkodik a 30 napos felmondási időhöz?
A cég ahol dolgoztam felszámolás alatt van, kifizetik (majd egyszer) a felmondási időt és a végkielégitést. Március 5. -én jár le a felmondási időm, elmehetek dolgozni akár már a...
Hogy oldjátok meg, ha új munkahelyre jelentkeztek, fel is vennének, de a réginél még van felmondási időtök?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!