Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felvesznek új munkahelyre,...

Ha felvesznek új munkahelyre, akkor ők számolnak a 2-3 hónapos felmondasi idővel?

Figyelt kérdés
Ha valaki új munkát talál, mennyi annak az esélye, hogy az uj helyen kivárják a regi munkahely felmondási idejét? (2-3 hó)
2019. máj. 21. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem hiányszakma, akkor esélytelen.
2019. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pozíciófüggő is. Az interjún megkérdezik, és a kiválasztásnál ezt is mérgelik.


A 3 hónap nem szokványos, ilyet még nem hallottam, a 2re szokott lenni némi szájhúzás, de a mostani cégem pl szó nélkül megvárta, az egy hónap meg sztenderd. (De volt már olyan pozi, amit azért nem kaptam meg, mert nem tudták kivárni az egy hónapot, arra én is azt mondom, hogy jobb így, iszonyú káosz lehet abban a cégben, ahol nem a szakértelem dönt, hanem egy hónapnyi idő).

2019. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
54%

Jó szakemberre simán várnak 3 hónapot is.

Egyébként a cégek így is "védekeznek" a magas fluktuáció ellen, hogy meghosszabbítják a felmondási időt, hogy bőven legyen idejük megoldani a pótlást. BP-en multiknál ma már nem ritka a 3 hónapos felmondási idő sem, tudok pár helyet...

Szerintem egyébként faxság és kontraproduktív ott tartani valakit 2-3 hónapig, aki már felmondott, és sz*rik mindenbe, de ő dóguk. Én a felmondási időt csak jutalomjátéknak hívom :))

2019. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgozom is 3 hónapos a felmondási idő. Lett volna lehetőségem váltani mert itt csak kizsigerelnek, de megmondták a szemembe, hogy 3 hónapot nem tudnak várni. Az túl sok.
2019. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez már a kiválasztásban elég korán ki kell, hogy derüljön. Az is hogy tudsz-e belőle pár hetet "lealkudni" a mostani helyeden.

Egyszer voltam ilyan 3 hónapos felmondós helyen, nagyon nehéz volt belőle kiváltani. Odáig jutottam hogy teljesen kiégtem és felmondtam a "semmire", akartam 2-3 hó szünetet.

Végigjártam a 3 hó felmondást mert akartam addig is félretenni, de kb minden perc szenvedés volt, szerintem sincs semmi értelme még ilyen hosszan ott tartani valakit.

Egyébként utána találtam egyből szinte melót, ott megmondtam nekik hogy bár most nincs állásom de 6 hét múlva tudok kezdeni családi okok miatt, nem volt gond.

2019. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

így kb esélytelen a váltás . le kell nyelni meg kell várni a 3 hónapot sajnos.

nekem 2 hét volt a felmondsi idő annyit nevetve kivárnak , de 3 hónapot nem fog senki.

2019. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!