Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen egyesek hogy nem...

Munkahelyen egyesek hogy nem buknak le a kamu önéletrajzukkal?

Figyelt kérdés

Egy volt kollégámat átvették irodára innen a gyártósorról, mert azt kamuzta CV-ben hogy angol szakra jár egyetemre és hogy ebben a félévben végez.


Elhitték neki mert tényleg beszél angolul elég jól. Mindig ő tolmácsol amikor külföldi mérnökök jönnek a sorra.


Tudom hogy csak egy érettségije van és mondtam neki hogy szerintem amit csinál az kimeríti a csalás bűntettét.


De nevetve csak azt mondta hogy ő sosem állította a CV-ben hogy lenne diplomája, csak azt hogy majd lesz egyszer, tehát ez nem csalás.


Na mindegy a lényeg hogy egyetemre sem jár.


Ez ugye csalás?



2019. máj. 22. 20:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
Rossz dolog az irigység. Ő tud angolul, te nem. Ő megkapta a munkát, te nem. Mi itt a probléma? Aki tett érte, az előrébb jutott.
2019. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

Egyszer volt egy ilyen kollegám. Diplomás munka volt, a diplomája talán megvolt, de ezen kivül semmi nem volt igaz az önéletrajzából (gyakorlatok, előző munkahelyek). Nem jól dolgozott, kirakták próbaidő végével, mire vérszemet kapott, hogy nem jogos, és megpróbálta rossz hírbe hozni a céget. A főnök emiatt telefonált egy sort azon ismerősöknek/cégeknek, akik szerepeltek a srác irataiban és ő is ismerte, hogy máshol is ilyen patkány volt e... és ott bukott ki, hogy mindenben hazudott.

Nem tudom, lett e jogi következménye de nem hiszem.

2019. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

# 11


Csak azon gondolkodtam hogy elméletileg ez a gyártás és iroda közti "plafon" csak diplomával járható át, mert nem ő az egyetlen aki beszél angolul a soriak közt. De ezek szerint elég kamuzni egyet és többé nem kell 4 műszakba járni. :D

2019. máj. 22. 21:35
 14/30 anonim ***** válasza:
68%

Bárki bármit kamuzhat, mert senki nem ellenőrzi. Ha pedig egy álláshoz szükséges valamilyen képesítés, akkor meg úgyis bekérik a végzettséget igazoló dokumentumokat. Ha azt a munkát nem kötik végzettséghez, és a munkáját az elvárásoknak megfelelően ellátja, akkor teljesen mindegy, hogy mi van a CV-ben. Igaza van, nem diplomásként jelentkezett.

A lényeg, hogy ne hazudj olyat, amit hivatalos iratokkal, oklevéllel, bizonyítvánnyal igazolnod is kell.

Volt egy ismerősöm, ő hamis referencia levelekkel jutott be menő cégekhez, jó pozíciókba. Ez már picit közelebb áll akár a büntetőjogi kategóriához, de a szakmájában profi volt, jól beszélt angolul, így soha nem kételkedtek a hitelességében.

Amúgy én is sokat handabandázom, mert jó benyomást kelt, ha valaki sokoldalú, de a lényeg csak annyi, hogy kiszemelt álláshoz is érts, vagy legalább a képességed meglegyen hozzá.

2019. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
79%
Kétlem, hogy olyan sokan beszélnének angolul a gyártósoron. Valószínűleg jó munkaerő amúgy is.
2019. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

# 15


Igazad van. Nem úgy értettem hogy sokan, csak hogy van pár ember aki beszél, de ők mégsem lesznek ezért kiemelve irodai munkára.

2019. máj. 22. 21:53
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, hogy ők meg sem próbáltak jelentkezni erre a munkára. Pl. nekem fogalmam sincs, hogy nálunk a soron ki beszél angolul és ki nem. De ha esetleg jelentkezik egy állásra, amihez kell, akkor máris értesülünk róla. A való világ sajnos nem egy film, hogy a szegény kisembert felfedezik csak úgy és kiemelik valahonnan pusztán jóindulatból. Biztos a cégnek is megérte, hogy olyan munkaerőt vegyen fel oda, aki már ismert számukra, angolul is tud. Ha kell a munkához a diploma, akkor a HR úgyis el fogja kérni, mert diplomást bért csak úgy fog fizetni, akkor kiderülhet, de lehet hogy soha nem kérik, mert nem számít
2019. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

# 17


A hozzászólásod alapján te HR-es lehetsz vagy irodán dolgozol? Neked személy szerint mi a véleményed egy ilyen "csalás"-ról?

2019. máj. 22. 22:07
 19/30 anonim ***** válasza:

Laborban dolgozom, bár minket is irodistának tartanak, mert speciel én egész nap gép elött ülök.

Őszintén szerintem leleményes embernek áll a világ. Gáz az lett volna, ha azt hazudja, hogy már megvan a diplomája, mert azzal elég könnyen le lehetne bukni.

Én a talpnyalókat utálom, de azokat nagyon, szóval max. ebből a szempontból nem lehet szimpatikus az ilyen ember

2019. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%
Ebben nincs semmi. Tud angolul ezek szerint ha tolmácsol. Hogy van e diplomája vagy sem az a kutyát se érdekli. Csalást meg azért emlegeted, mert nem te vagy ebbe a pozicióban. Lerí az irigység a kérdésedből. Tipikus alja viselkedés
2019. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!