Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti a főnököm, hogy...

Megteheti a főnököm, hogy emiatt nem ad fizetést?

Figyelt kérdés
Pályekezdőként dolgozom mint teherautó soför, és az első héten véletlenül rátolattam egy keritésre, és végig szakadt a ponyva. 40ezer forintba került a javítás, és úgy egyeztünk meg akkor, hogy majd levonják a fizetésemből. Nem tiltakoztam, mert elismerem hogy én hibáztam. 200ezer forint lenne a teljes nettó fizetésem, a baleset után pedig 160ra számítottam. Ennek ellenére csak 110et kaptam, mert a főnököm előzetes megbeszélés nélkűl úgy döntött, hogy levon további 50ezret 6hónapon keresztül, garancia gyanánt, mert attól tart hogy a jövőben osszetöröm az autót és nem fizetem ki a kárt.

2019. máj. 22. 22:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azonnal felmondanek
2019. máj. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Munkabérből levonás csak és kizárólag a dolgozó írosos beleegyezésével lehetséges - még akkor is ha pl. szándékosan kárt okozott.


Önkényesen ilyet munkaadó nem tehet.

2019. máj. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
12: ...kivéve, ha a munkaszerződés kitér erre és az aláírásával már elve hozzájárult.
2019. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, akkor sem. Ugyanis munkaszerződés nem írhatja felül a munka törvénykönyvét - csak amennyiben ezt az MT megengedi.


Azt nem engedi meg az MT, hogy csak úgy uk mukk fukk amikor a főnök gondol egyet levonogathasson fiktív jogcímeken összegeket a munkabérből. Ahogy károkozás esetén is csak akkor engedi meg az "automatikus" levonást ha a dolgozó tanusítja és elfogadja, hogy önhibájából okozott kárt és a levonás jogos.

2019. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
10-es mi a gond? Az hogy baromi kevés CE jogsival....
2019. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
200 nettó CEvel tényleg vicc... minimális német tudással átmész a határon 2000-2500 EUR... nyomják a kezedbe a kulcsot.
2019. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%
minden masnap tord ossze ugy mar realis lenne
2019. máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Indoklás nélkül azonnal felmondani! Próbaidős vagy, nem kell semmit indokolnod.

Jó tanács, aranyszabály, saját tapasztalatból: liliputi 1,2,3,4,5 autós cégeknek nem fuvarozunk. Olyan főnökkel nem kötünk szerződést, aki a 80-as években lett vállalkozó, de azt hiszi még mindig a 90-es évek elején járunk.

2019. jún. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Barbell Deadlift ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy elore levon penzt. Ha alvallalkozo lennel, esetlg kauciot vonhatna le, ha erre kulon van megegyezes, de itt most nem ez a helyzet.

Ilyen jogositvannyal meg nem hiszem, hogy nincs tobb penzert munka, ha sima kisteherautokat vezetnel, meg ott is komolyabb fizetesek vannak mar.

2019. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!