Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan mérnöki szak amivel...

Van olyan mérnöki szak amivel el lehet érni a nettó 1 milliós fizetést?

Figyelt kérdés

Pl. villamosmérnökinek valamelyik ága?


Vagy energetikai mérnöki, atomenergia specializáció és külföldön való munkavállalás?


Azzal lehet ennyit keresni?


Gondolom aki ennyit szeretne keresni, annak ajánlott az MSc is, de közben a folyamatos tapasztalatszerzésre is törekedni kell...



2019. jún. 6. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Bármelyikkel lehet, de nem Magyarországon.

Itthon talán olajmérnökivel a MOL-nál (bár ott eléggé generációs alapon megy a fizetés, úgyhogy bele telhet néhány évtizedbe, mire összejön ez a fizu), építészmérnökivel ha jó hírű építészirodát nyitsz vagy bármelyik mérnök-infóval.

Villanymérnök nagyon véleményes - biztos van, aki ennyit keres vele, de az már nem a puszta villamosmérnöki tudását használja, hanem inkább mechatronikai, informatikai ismereteket.

Energetikai mérnök az max. erős közepes, épületgépészet a fő csapásiránya a munkaerőpiacon.

2019. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
19%
Barmelyikkel
2019. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...

Ha külföldre mennék, akkor én ott is annyit szeretnék majd keresni, amennyiből kihozható az az életminőség ami itthon kb. 1 millióból.


Ugyanakkor nem szeretnék olyan szakba kezdeni ami nem érdekel...

A mérnöki szakokból az összes érdekel, az említetteken kívül a vegyészmérnöki és az anyagmérnöki is, minden ágazata.

Szóval szeretem a matekot, a fizikát és a kémiát...

De utóbbi 2 szakkal szerintem nem lehet annyira sokat keresni.


A mérnökinformatikába jelenleg nem látok bele eléggé és számomra talán az lenne a legnehezebb, ugyanakkor amennyire én tudom az egész tudományág a villamosmérnöki egy slecifikus része. Éppen ezért elég könnyű is átmenni egyik BSc-ről a másik MSc-re...


A mechatronikai mérnökiről én azt hallottam, hogy a gépészetbe és a villamosiba is bele bele kostol, de igazából egyik sem és kifejezetten nehezebb vele elhelyezkedni.

2019. jún. 6. 21:41
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Nem nagyon.

Nettó 1 milliót menedzseri szinten is elég jónak számít Magyarországon.


Persze, Ausztriában, Németországban egy tapasztalt járműmérnök vagy szoftvermérnök simán kap még többet is.

2019. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy úgy képzeled, hogy elvégzed az egyetemet, a kezedbe adják a papírt, átmész az út túloldalára, és egymilliós állásra alá is írsz. Ilyen szak nincs, max Felcsúton.


Bármelyik mérnökinfos diploma pl, plusz 10 év tapasztalat, eredmények, certificate-ek. Akkor elérhető ez az összeg.

2019. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Mernokinformatikuskent lehetseges idehaza is.


Es nem, az informatikai nagyon nem a villamossagtan egyik kis resze, ezt nem tudom, hogy sikerult osszehozni. (Vagyis lehet igy nezni, de akkor a kozlekedesmernoki ag a geologia egyik aga, hisz az autok a kibanyaszott acelbol epulnek, es finomitott koolajjal mukodnek...)

2019. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az információs technológia a villamosmérnöki tudományok egyik részterülete...

A közlekedésmérnök pedig nem autók megépítésével, vagy tervezésével foglalkozik... Az a járműmérnök. De nem is a kibányászott nyersanyagokkal dolgoznak, azok inkább az anyagmérnökök, főleg az említett autóipar esetében.

És a bányaszattal sem egyértelműen a geológusok foglalkoznak, hanem a műszaki földtudományi mérnökök, illetve leginkább a bánya és geotechnikai mérnökök...


Én nem akarok rögtön az egyetem után 1 milliót keresni, viszont már szeretnék BSc alatt is tapasztalatot gyűjteni, ha van rá mód. 30 éves koromig pedig jó lenne elérni ezt az összeget.

2019. jún. 7. 00:13
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Villamosmérnök jó, de önmagában nem fogsz ennyit keresni. Egyrészt ehez már olyan szaktudás kell, ami tényleg baromi ritka, és baromi jó vagy benne, ÉS rengeteg tapasztalat, munka (10 év minimum) ÉS valamilyen speciális gazdasági szak mellé, amivel betudsz jutni a felsővezetői nagyszékbe.
2019. jún. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Nincs ilyen mérnöki szak, maximum 10+ év tapasztalattal és vezetői székkel. Így viszont szinte bármelyik műszaki diplomával esélyed lehet. Talán inkább olyat választanék, ami népszerűbb, több helyen el lehet vele helyezkedni és így nagyobb az esély a jobb irányú váltásra.

Továbbá az IT szektor az, ahol kiemelkedően magas bérek vannak, ott talán megüthető hasznos tudással menedzser szint alatt is.

Ilyen bért elérni még műszaki pályán is rengeteg idő, tudás, tapasztalat és talán egy kis szerencse is.

2019. jún. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
informatikai biztonsag teruleten vannak millios fizuk, pl. nagyobb bankoknal
2019. jún. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!