Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan mérnöki szak amivel...

Van olyan mérnöki szak amivel el lehet érni a nettó 1 milliós fizetést?

Figyelt kérdés

Pl. villamosmérnökinek valamelyik ága?


Vagy energetikai mérnöki, atomenergia specializáció és külföldön való munkavállalás?


Azzal lehet ennyit keresni?


Gondolom aki ennyit szeretne keresni, annak ajánlott az MSc is, de közben a folyamatos tapasztalatszerzésre is törekedni kell...



2019. jún. 6. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

3 eve dolgozom mernoki pályán (energetika, épületgépészet). Eddigi tapasztalatom alapjan a brutto 1 milla elérhető viszonylag ha egy kicsit hobban odateszed magad. A netto 1 millát valoban nehezebb elérni alkalmazottként. Akikről tudom, hogy annyit keresnek mar nagy felelősség is nyomja a vallukat, amit en nem biztos hogy szeretnék.

Netto 800 ezres fizetes 10 év tapasztalattal reális az én szakmamban, ha fejleszted magad folyamatosan. Infós területen ez gyorsabban megy ahogy latom a piacot.

2019. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ha ilyen életszínvonalat akarsz vállalkoznod kell! Ehhez nem feltétlen kell diploma. Akiket látsz a legújabb BMW-kel, meg 5 csillagos szállodákban, 300 milliós házakban, tengerparti luxusnyaralókban, azok nem bérből és fizetésből élnek. Nem is a családi adókedvezményből... És nem is mind lottónyertesek. Az más kérdés, hogy Mo-n ehhez nem árt, ha jóban vagy a miniszterelnökkel...


Mechatronikások nagyon jól keresnek, szó sincs róla, hogy ne értenének ehhez is, ahhoz is. Nézd meg a felvi.hu-n a DPR-okat!


Ha van is mérnöki diplomád, akkor is az számít, hogy milyen tudást szedtél fel magadra, milyen kapcsolataid vannak. A papír önmagában lóf@x. Lobogtathatod...


Tudok mechást, aki T-Systems-nél van, olyat is, aki gyakorlatilag erősáramú villamosmérnökként dolgozik, infóst, aki gyakorlatilag villamosmérnök.

2019. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy Mo-n diplomásként (jó kapcsolatokkal), még könnyebv is elérni egy magas életszínvonalat, mint külföldön. Pláne ha ott idegen vagy, nem anyanyelvű, stb. Amúgy vállalkozni kell, akkor könnyebven hozható ez. Bérből és fizetésből nehezebben.
2019. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Kezdő hidegburkolo kap ennyit
2019. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%

"Én nem akarok rögtön az egyetem után 1 milliót keresni"

A mérnök az legalább két tizedes pontossággal beszél, ebből meg nem derül ki, hogy mit is akarsz, mert 10 év múlva az inflác miatt számértékben elérheted a netto egymiliót. Energetikában is. Addigra egy 12 órázó üzemirányító keresni fog annyit. Az persze nem csak az aLapfizetés, és a 12 órázás eszi az embert, de ingyen nem szórják a pénzt.


Habár arról ne feledkezzünk el, hogy a mostani , még nincs öt éves mérnökhiányos helyzet gyökerei 25 évre nyúlnak vissza, tehát lehet, hogy tíz év múlva megint a másik oldalán lengünk a lónak, és ugyan keresni fog annyit a mérnök, de csak az a mérnök, aki időben állásba került.

2019. jún. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
51%

Egy hasonló kérdésre nyújtott válaszom, hátha segít egy kicsit tisztábban látni a dolgokat, ugyanis látom, hogy sokan MSc és hasonló dolgokkal dobálóznak, de azonban a való életben a legfontosabb a tudás.


23 éves mérnökinformatikus hallgató vagyok. 22 évesen elkezdtem katázni, és egyetem mellett átlagban 1,3m Ft-ot kerestem egy német cégnél távmunkával. Aztán mivel kisodródtam a katás keretből és ugye 12 millió fölött 40% adó van megalapítottam a cégemet, és most már a jobb hónapokban a nettó profitom eléri a 2.5 millió forintot is.

Jelenleg játékokhoz segédkezem anti-cheat rendszert fejleszteni, és mivel elég sok új játék jön ki egy évben, ezért erre a kereslet is igen nagy. Itt a főbb hangsúly azon van, hogy a windows op rendszert kívülről, de leginkább belülről nagyon magas szinten ismerned kell.


Viszont az IT világra - legalábbis eddigi észrevételeim alapján - mindenki úgy tekint mint egy pénzfára, amiről az ember csak úgy szedegeti le a húszezreseket. Ám aki csak a pénz miatt vág bele az nagy valószínűséggel elhasal, mivel ahhoz, hogy napi 7-8 órát, de netalántán 12 órákat ülj a gép előtt harminc x évig nagyon kell, hogy érdekeljen amit csinálsz, persze szerintem ez minden foglalkozással így van.

2019. aug. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem a pénznek kéne számítania.
2019. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
11%
Hanen, hogy szereted e a szakmád és jó vagy benne.
2019. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
14%

De gyülölöm az ilyeneket!

Neh azért tanulj mérnöknek mert sokat keresel vele hanem mert imádod a mérnöki szakmát.

2 éve tanulok mérnöknek ,és imádom,akár igyen is dolgoznák ,pénz nem számit és nem az a lényeg.

26L

2020. nov. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez igaz. A pénz hiányába később keseredik bele az ember. Mikor a gyerek stoppolt zoknit vesz le tesi óra előtt az öltözőben, a többiek meg nem is ismerik ezt a fogalmat.
2020. nov. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!