Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van akinek ez sikerült?

Van akinek ez sikerült?

Figyelt kérdés
Van olyan itt közületek, akinek pályakezdőként sikerült magasabb bért kialkudni állami szférában, mint amit "ajánlottak"? Konkrétan garantált bérminimumot szándékoznának fizetni, Budapesten, ami gyakorlatilag az élettel összeegyeztethetetlen? Van esély alkura szerintetek?
2019. jún. 13. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem hinném. A fizetést nem konkrétan a főnök adja, hogy alkudozz vele, hanem államilag van meghatározva.
2019. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem mivel bértábla van.
2019. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha akkora hülye valaki, hogy az állami szférában akar dolgozni, akkor meg is érdemli.


Nem, a béralku a versenyszférában divat, ott sem pályakezdőként.

2019. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Egy jó barátomnak sikerült. Elég egyszerű dolga volt. Mérnök, az adott szférában ahova jelentkezett pedig hatalmas a szakember hiány a fizetések miatt. Ráadásul vidék, nem állnak sorban a helyekre.

Vezető beosztásban bértábla szerint kapott volna kezdőként talán nettó 120 körül. Akkor az évfolyamban messze a legjobb fizetéssel, nettó 200-zal vették fel. Én akkor még Pest megyében 150-et kerestem. Szerintem most is hasonló bért kap, mint én itt, pedig azóta ez többszöröződött.

Rácsodálkoztunk, ahogy egyébként ő is, mert nem akarta elvállalni a fizetés miatt kezdetben a munkát, csak legyintett a megkeresésre. A főnöke azt mondta a tábla szerinti bér a kötelező minimum, amit adniuk kell, de ettől eltérni felfelé lehet.

Megjegyzem nyilván nem mindegy milyen munkakör. Ha a 22. ügyintézőnek vesznek fel, akkor nem fognak többet fizetni, mint a 21 másiknak.

2019. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Állami szférában még a nem pályakezdőnek sincs erre lehetősége. Bértábla van, annyit kapsz amennyit adnak.
2019. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

"de ettől eltérni felfelé lehet."


szóbeszéd, nem lehet.

2019. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké. :D Én inkább hiszek annak, amit látok és én azt láttam, hogy lehet.
2019. jún. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
El lehet térni, csak nem szoktak és nem egyszerű. Egyetemem pl: dékáni engedély kell hozzá, és nem szeretik mert "bérfeszültséget okoz".
2019. jún. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!