Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit végezzek el nőként, ha...

Mit végezzek el nőként, ha célom, hogy végre legyen a kezemben egy piacképes végzettség, amivel elhelyezkedhetek?

Figyelt kérdés

Indulásnak (újraindulásnak) szeretnék valamit a kezembe, amivel elhelyezkedhetek. Hogy ne csak irodai adminisztrátor lehessek, vagy összeszerelőüzembeli munkás, válság esetén 1-2 évi munkanélküli.

Viszont sok évet már nem szánnék tanulásra, főleg OKJ-t keresek.


2019. jún. 16. 10:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Az élet nem így működik. Kevesen találják meg az álommelót, ami válságálló, szeretik, jól fizet stb. Valami kompromisszumot gyakran kell kötnie az embernek. A mai világ gyorsan változik, de vannak olyan területek, amikre várhatóan jodarabig szükség lesz. Ha olyan melót akarsz amivel jó eséllyel életed végéig lesz munkád, akkor olyan területet kell válassz, amit az emberek többsége nem akar választani. Ezért javasoltam a műszaki dolgokat, nem véletlen keres egy elektrotechnikus majdnem annyit mint egy gazdasági diplomás. Ami a többségnek nem vonzó az a tuti. Persze megértem én, hogy így elsőre nem érdekel, de ha se a szerelés, se a pénzügy, se az emberekkel foglalkozó szakmákat nem akarod, akkor mégis mit szeretnél, illetve miert van elvarasod? Műszaki dolgok, informatika, szakmunkák, kamionsofor, pénzzel foglalkozó dolgok stb mind jó választás. Persze van még sok szakma, pl fodrász, műkörmös stb de ott meg emberekkel kell foglalkozni. Bar valamelyest megértem, sok női középfokú végzettségű ismerősöm nem tudja, hogy mit csináljon, mivel egyszerre akarnak biztos melót, pénzt, nőies könnyű melót, stresszmentes melót, de ezeket a körülményeket nem kalhatja meg mindenki, ki kell harcolni, és ehez olyan végzettség is kell.
2019. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Felsőfokú a legnagyobb végzettségem. Ha ma még számít, jó jegyekkel, TDK-val végeztem el.
2019. jún. 18. 13:00
 23/24 A kérdező kommentje:

Mellé jogsi, kiegészítő OKJ, nyelvtudás, azóta tanulok totál mást tanfolyam mellett önállóan is, nyelvtudás...



Ma már semmi se elegendő, az atomfizikus végzettség sem.

2019. jún. 18. 13:04
 24/24 anonim válasza:

Nem értek egyet azokkal, akik lenézően beszélnek az OKJ-ről. Párom és én is olyan diplomások vagyunk, akik nem voltak boldogok az "eredeti" hivatásukban, és elvégeztünk egy-egy OKJ-t is, és abban már sokkal jobban ki tudunk teljesedni, jól érezzük magunkat.


Párom grafikus, és elvégzett egy kiadványszerkesztő tanfolyamot is, vállalkozásban készít grafikai munkákat és néha honlapokat is,


én meg eredetileg kertészmérnöknek tanultam, de nem jött be, 2 év kínlódás után rászántam magam egy TB- és bérügyintéző OKJ-ra, és most egy számlázó szoftverkészítő cégnél dolgozom. Érdekes módon a fizetésem kezdőként már jobb volt, mint anno diplomás kertészmérnökként :(


Itt egy válogatás is, ezekből is lehet válogatni: [link]

2019. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!