Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi motivál valakit arra, hogy...

Mi motivál valakit arra, hogy mindenáron állami szférában akarjon dolgozni a gyenge fizetés ellenére is és irtózik a multik gondolatától is?

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 03:07
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
26%

A "családbarát" munkahely egyik feltétele, hogy adjanak akkora fizetést, amiből egy család értelmes életet tud élni. Az nem élet, hogy az olcsóbb párizsit kell megvenni, hogy legyen mit enni hónap végén is, vagy hogy még gyerekkel is albérletben lakva azon kell aggódni, hogy mikor adják el a fejetek felől a lakást, vagy hogy ha egy hirtelen jött 100e Ft-os kiadásra hitelt kell felvenni. Vagy akár hogy még a nyamvadt horvát tengepartra sem tudtok elmenni egy évben egyszer...


Én azt gondolom, hogy aki a fenti helyzetben van, és állami munkahelyen dolgozik, az szégyelje magát, hogy annyira lusta, hogy inkább marad a kényelmes langyos f*sban az állami láblógatóban, mint hogy a versenyszférában megkeresse azt a pénzt, amire a családjának szüksége lenne.

2019. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez attól függ, hogy milyen főnökhöz kerülsz. Államiban is szétidegelhet a főnök, meg ott is lehetnek szemetek a kollégák, ahogy versenyszférában is. Én versenyszférában vagyok, rendes a főnök, rendesek a kollégák, a munka 8 óra alatt elvégezhető, ha néha túlórázni kell, kifizetik. Én nem panaszkodom.
2019. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
79%

Versenyszférában kaptam br. 180e-et, 24 nap szabi, heti 60óra munka, 4.20-kor keltem, nem volt fix a munkavégzés helye, néha 2-4 óra kocsikázás után indult a 8 óra, túlórát nem fizették, üzemi próbák rendszerint szombatonként és írjál kimutatást hétfőre (2011-ig, fejlesztőmérnök)


VS


2012-ben a tanszéki mérnök fizetés br. 171e, 46 nap szabi + volt évi 28 nap kutatónap (elvették 2 éve), heti 40 órás munkarend, 6-kor csörög az óra, a szombati munkavégzést külön fizették (2018 közepétől már nem).


Időközben a fizetések emelkedett br. 210e VS régi munkatársak br. 227e-et kapnak.


Jelenleg változik minden, ellenséges lett itt is a hangulat, keresztbe tesznek megállás nélkül és ami a legdurvább, még előnyük sem származik belőle.

Az olyan fenyegetéseket, hogy kirúgunk, ha nem írod alá ezt a munkaköri módosítást, ha nem vállalsz felelősséget milliárdos projektekért, amelyek már lejártak, vagy most járnak le... Ezeket megértem, hiszen nem akarnak a saját vagyonukkal felelni érte és kell a stróman, aki leüli a büntetést, ha búrul a bili!


Szerintem max fél év és ismét aktív álláskereső leszek, persze már most is keresgélek :)

2019. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
45%
Szánalmas a sok versenyb*zi az való nektek ház meg autó meg tenger part, nulla élet. Sziasztok.
2019. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
50%

"az való nektek ház meg autó meg tenger part"


Köszönjük, szerintünk is :)

2019. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
15%

De miért nulla élet? Versenyszférában is a munkák többsége heti 40 órás, mellette marad idő délután is, de hétvége is teljesen szabad.


Állami helyen mennyivel kevesebb a munkaidő? Kompenzálja a gyatra fizetés?

2019. jún. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
48%
Mindenki megnézheti a kommentjét. Keserű, rosszindulatú, agresszív emberek lehettek. Nem vagytok képesek véleményezni, mindenképp le kell nézni a másik nézőpontját. Akkor versenyezzetek, meg keressetek sok zsét, én meg hazamegyek 13kor. És még jól is keresek! Ezt adjátok össze! Sok retyó.
2019. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
60%

Leírtam rendesen, rendes indokokkal, de mindenki csak leszól. Bocs, de ezután én is előveszem a stílust.

Nem igaz, hogy nem lehet az ember érveit elfogadni, ha kipróbálta mindkettőt és nem lentről ugat fel a fára.


Van, akinek való a nagy hajtás, és a versenyszférára az jellemzőbb, de az se igaz, hogy a közszféra virágot locsol. Aki ezt gondolja, azt betenném felocsúdni valahova. Meglepődne. A köcsögölést meg tartogasd a családnak.

2019. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
41%

,,Szánalmas a sok versenyb*zi az való nektek ház meg autó meg tenger part, nulla élet. Sziasztok."


Köszönjük Emese, neked biztos tartalmasabb akkor az èleted,felkelès,evès,sz_ràs,elmenni dolgozni haza aztàn sör ès alvàs.

Ez vetèsforgòban.


Tartalmas lehet.



Mièrt ne lenne èletünk?


Ja mert nem minimàlbèrèrt gürizünk meg elègedettek vagyunk,tudom tudom Abszurdisztàniàban nem szabad.

Lehet elkezdek sìrànkozni most èn leszek Balàzska,mindenkit hibàztatok.

Ki tart velem?


Közös O1G-zès,felelőssèg a kormanyon ès szomorkodunk,hogy ,,rabszolgàk" vagyunk.


A lènyeg hogy fàjjon ès idegesek legyünk az a jó.


Jelentkezőket vàrok :)))))))))))))

2019. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Államin hazamész 13-kor?

Nemrég olvastam,hogy közszférában bevezetik a napi 8 helyett a 9 órás munkaidőt,mert hiány van,új dolgozókat viszont nem akarnak felvenni

2019. jún. 18. 19:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!