Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi motivál valakit arra, hogy...

Mi motivál valakit arra, hogy mindenáron állami szférában akarjon dolgozni a gyenge fizetés ellenére is és irtózik a multik gondolatától is?

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 03:07
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
28%

- dolgoztam multinál, ott nagyon hamar hányingerem lett a részlegek közötti versengésből, utálkozásból (a raktárosok utálják a hr-eseket, a hr-esek utálják az operátorokat, az operátorok utálják a szomszédpistikét, és így tovább), undorító légkör volt, ráadásul "verseny"szféra, amivel nem lenne baj, de az, hogy a kollégák milyen undorító módon túrják-fúrják egymást, az nekem nem fér bele

- nincs túlóra és hétvégi munkavégzés, nekem ez a családom miatt fontos

- sokrétű, kreatív, és folyamatos tanulást igénylő munkám van (nekem ez fontos, nehezen tűröm a monotonitást)

- jól mutat az önéletrajzban a végzettségemhez illesztve (neves közintézményben dolgozok)

- sokkal több lehetőség van - elmehetnék egy céghez aktát tologatni ezzel a végzettséggel, de miért tenném, ha így fontosabb projektekben dolgozhatok, havi 1-2 konferenciára mehetek, van egy csomó továbbképzés, publikációs lehetőség, évi 1-2 külföldi konferenciára is mehetek, amit áll a munkahely...?

- lazább - itt is le kell dolgozni a heti 5*8 órát, de kicsit lazábban veszik, simán lehet olyat, hogy pár órával később érek be reggel, ha utána tovább bent maradok.. versenyszférában eddig csak dedót láttam, hogy 8:00-kor becsöngetnek, és ha 5 percet késel, akkor összedől a világ, mint az oviban :DD

- jobban keresek, mint amennyivel egy cég kiszúrná a szemem szerintem (autót akkor se vennék, ha havi 2millát keresnék, házunk van, és járunk tengerpartra (is) nyaralni, van megtakarításunk amihez tudunk még félretenni havonta, stb.)

- közalkalmazottként csurran-cseppen néhány kedvezmény, plusz a munkahelyi belépőkártyám egy csomó közintézménybe (könyvtárak, múzeumok, ezek rendezvényei) ingyen belépő


A #6-os "pènteken 13kor màr mehetsz haza" dolgát nem értem, hogy jön ide, valóban rövidített munkaidőnk van pénteken, de hasonlóan kb az összes a környéken, versenyszférában dolgozó ismerősömnek is rövid napja van péntekenként... ez nem a közszféra sajátossága, egyszerűen vannak helyek, ahol nem gondolják, hogy a hét utolsó másfél óráján múlik a világ sorsa. :D Cserébe nálunk pl nincs ebédidő, miközben egyetemistaként láttam az irodistákat a plázákban, hogy egy órát hamikáznak-kávézgatnak. Kinek melyik fekszik jobban az életritmusához, én inkább benyomok egy szendót a gép előtt, de normális hétvégém van, ha másnak meg jobb egy jóízűt enni minden nap a kollégákkal, és inkább tovább bent lenni, akkor csinálja úgy. Nem értem, miért kellene bárkit leszólni emiatt.


Mosolygok egyébként a nagy versenyszférabeli motiváltságon és karrierizmuson. Közintézményként több céggel is összeköttetésben vagyunk (én speciel leginkább egy informatikai céggel, akik fejlesztenek nekünk), olyan mértékű leszromságot én még életemben nem láttam, mint ezeknek a cégeknek a dolgozóin. :DDD

Nyilván mindenhol vannak motivált és lusta emberek.


A közszféra meg nem csak az okmányirodás Gizi néniből áll.

2019. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
28%

30-as:


Hidd el az ügyvédek közel sem keresnek olyan jól (tisztelet a kivételnek) mint ahogy az emberek gondolják (jogászként dolgoztam ügyvédi irodában). Egy ügyvédi iroda fenntartása eléggé sokba kerül és azért annyira sok nem feltétlen marad meg az ügyvédnek, lehet az adásvételi stb. soknak tűnik de nem véletlen van ez így díjazva.

2019. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
69%
En videki vagyok, nem talaltam olyan magas fizetest versenyszferaban, mint kozsz-ban. Es elmeletileg meno lehetnek ezzel az egesszel, mindenki kerdezi is, hogy miert vagyok itt. Azert mert sajna a penzt valasztottam a tudas megszerzese helyett. Meg fiatal vagyok (relativ), nem akarom ezt csinalni amit most, mert ennek hasznat nem latom, de anyagilag ez eri meg: kozszfera. Nem vagyok beteg sose, de ha az lennek leadom a papirt es meg akkor se vonnak le a fizumbol (ezzel szukitettem a kort, hogy mi lehetek ;)), a vezetok kemenyek, baszogatnak de ez a nehez benne csak kb. Nekik meg ez a dolguk.
2019. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
80%
Vitát rövidre zárva: tök mindegy, hogy most versenyszféra vagy multi, a fizetés az adott munkakörtől függ. Hogy kell-e túlórázni, és hogy mennyire szemetek, fúrkálósak a kollégák az meg megint az egyes helyektől függ, lehet multinál is és állami szférában is, én mindkettőre hallottam már példát. Az ember általában oda megy dolgozni, ahova felveszik, ritkán van valaki olyan szerencsés helyzetben, hogy oda megy dolgozni, ahova szeretne, bár állásinterjún meg motivációs levélben divat előadni, hogy ez a munka az álmaim munkája, de ez mind zöldség. Ha az ember munkanélküli oda adja be az önéletrajzát, ahol van üresedés. Ennyi.
2019. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!