Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi motivál valakit arra, hogy...

Mi motivál valakit arra, hogy mindenáron állami szférában akarjon dolgozni a gyenge fizetés ellenére is és irtózik a multik gondolatától is?

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 03:07
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
57%

45%-osnak azért annyiban igaza van, hogy a komment, amire reagál, tényleg elég ostobára sikeredett :)


Kérdező: nem 13:00-kor, de 14:00 pénteken. Ha nem gyűlt fel a munka, de az szezonálisan fordul elő.


Az én munkakörömet nem érintette, amit írtál, de sok munkatársamét igen, és sokan fel is mondtak.


Még annyit akartam hozzátenni a korábbi hsz-emhez, hogy a főnök is fontos eleme a kirakósnak. Nekem az is tarkította a dolgot, hogy 3 nagyon rossz főnököm volt a magánszférában eltöltött időm során. Nyilván nem mind rossz, én ezt tudom, de pl az utolsótól szó szerint menekültem.

2019. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
11%

Vàrjàl kèrdező,lehet bevezetik de abbòl a 8,9 òràbòl tartalmasan kb. 1,2 òràt nem egybe ledolgoznak.


De pont nekik valò a közszfèra,nincs felelőssèg egy 5 èves gyerek is el tudja làtni a melòt mivel semmi kreativitàs ès gondolkodas nem kell,ergò leèpülsz mint amikor bekerülsz egy gyàrba mittomèn mèrnöki diplomàval.

Folyamatosan èpül le az agyad.

Mellette nem kell sokat melòzni,pènteken 13kor màr rohannak is haza.


Nàlunk olyan volt,hogy pèntek 23:25-kor èrtem haza,a kollègàim mèg bent voltak èjfèlig reggel 8-tòl mert a szoftverben bajok voltak.


Na ezek az emberek ezt sose bìrnàk.

Inkàbb vàllaljàk,hogy össze huzza a derèkszìjjat de màr oyan szorosan hogy megfullad.

Ès kiteszi a csalàdjàt annak,hogy alacsony èletszínvonalon èljenek csak a sajàt lustasàga vègett mert könnyü 15,16-ig semmit se csinàlni valami zsebpènzèrt de tartalmas èletük nem lesz az egèsz csalàd megissza a levèt.

Na ez a gáz.

2019. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
61%

45% azért ez baromi rosszindulatú. Szerinted mi lenne, ha a sok általad naplopónak titulált ember abbahagyná azt a melót és elözönlene a versenyszférába?

Szintén kérdezném: hol és mennyit dolgoztál közszférában, hogy ennyire jól tudod, hogy smemit nem csinálunk?

Szerinted milyen gyorsan omlana össze a szociális háló a sok haszontalan nélkül?


Kérdem ezt úgy, hogy én bevallottam, hogy nem voltam a versenyszférára alkalmas, alkatilag.

2019. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
47%

Nem ez volt a cèlom,csak amit láttam.


Most pèldàul az ocsmànyirodàban amit leműveltek az valami fenomenàlis.

Kb. dolgozik 10-ből 2 ügyintèző,a többi vihoràszik meg kàvèzgat.

Komolyan majdnem ordìtottam egyet,hogy nekem hatàridős melóm van ès sietek.

Aztàn szemèlyi csinàltatàs,fènykèp.

Ezutàn visszaküld vàrtam mèg egy òràt,nem tudtuk egybe letudni nem.

Hanem fènykèp utan szopjak mèg egy òràt.

Ezekre gondolok.

Komolyan elkèpesztő amit művelnek az okmànyirodàkban.

2019. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%

Az okmányirodában én is kiakadok minden alkalommal. A múltkor mindössze az új személyimet akartam átvenni, és beletelt 40 percbe, mert két nő meg egy pasi hangosan nevetgélve sztorizgatott az üvegfal mögött úgy, hogy a cirka 30 várakozó ügyfél végignézhette, és többen ott is hagyták a dolgot... szóval értem, én is ebben az országban élek. De munkakör és munkakör közt is van különbség, az állami és a versenyszférában is.

Én pl meg vagyok győződve arról, hogy én versenyszférás időszakom alatt kifejezetten rossz munkákat és főnököket fogtam ki, de valószínűsítem, hogy a végzettségem sem volt teljesen oké azokhoz a pozíciókhoz, amiket megcéloztam. A főnökeim és érdekesek voltak. Az utolsó, akinek az "uralkodása" alatt már kezdtem beteg lenni, képes volt este 11kor felhívni és éjfélre kérni valami doksit. Az életem napi 13 óra melóból, a főnök baromságaiból és otthoni türelmetlen feszültségből állt. Kikészültem. Bár jól kerestem nagyon. Aztán kiderült, hogy az állami szférában létezik olyan munkakör, ami teljesen rám van szabva, jól fizetik és talán nem fogok elpusztulni se benne. Nekem akkor ezt a lehetőséget meg kellett ragadnom, több egészségügyi gonddal is kezeltek. Szerencsére mind elmúlt. Azóta is ott vagyok. Megmondom őszintén, nem vagyok elég kemény szerintem a versenyszférához. Na de az emberek nem lehetnek ugyanolyanok!

Anyukám kormánytisztviselő volt és szociális hozzájárulásokat, családit, árvaságit, stb utaló osztályt vezetett. Rengeteg munkája volt. Meg is fizették. A nyugdíja is szép.


Nem mindenki 120 nettóért fénymásolgat, aki állami szférás.

2019. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
57%

Az a baj, hogy az állami szféráról mindenkinek az okmányiroda ugrik be mert nyilván azzal találkozik közvetlenül, azonban ne feledkezzünk el például a központi szintről mondjuk a minisztériumokról, központi hivatalokról sem. Ott a fizu most már megközelíti a versenyszférát (nyugodtan meg lehet nézni az új bérsávot a törvényben mondjuk minisztériumoknál), én nem egy emberről tudok, aki átjött a versenyszférából mert elege lett és ugyanazt megkeresi a közigben, sőt több esetben egy pályakezdő több bért kap közszférában mint a versenyszférában (pl.egy kezdő jogász ügyvédi iroda nettó 150-200, központi közig nettó 300-350)

A versenyszféra ugyanúgy tele van a munkájához nem értő emberrel (tudnék mesélni a munkám során tapasztaltakról), ilyenkor gondolkodom el, hogy nem dobja ki a piac ezeket az embereket ha elvileg a versenyszféra a csúcsszuper dolog?

Többen tudományos fokozattal és különböző esetlegesen külföldi tanulmányokkal, tapasztalattal dolgoznak a közszférában, a versenyszférában valahogy ilyennel nem találkoztam, bár ez lehet szakmafüggő (jogász).

Ezt pedig nem kellene szerintem hangoztatni, hogy aki a közszférában dolgozik az nem teremti meg a családja számára az egzisztenciát, én ismerek sok olyat aki nagy vállalkozó (pl.ügyvéd) de irtó szarul megy neki sokszor vagy jött a válság és örült a család, hogy volt valakinek biztos jövedelme a családban ugyanis abból éltek. Versenyszférában biztos többet dolgozol mint 40 óra bizonyos szakmák esetén és hétvégén is, valakinek ez megér több pénzt valakinek meg nem, attól a másik nem jobb sem rosszabb.

2019. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
34%

"pl.egy kezdő jogász ügyvédi iroda nettó 150-200, központi közig nettó 300-350"


Na ja, csak az a 300-350 az ott is marad,vagy csak kicsit emelkedik.

2019. jún. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
55%

Akkor írom én is, hátha tisztább lesz a kép.


Persze általánosítani nem kell, minden munkahely más és más.


Versenyszféra (nem multi, de arról is tudnék mesélni):

- több, mint 20 év

- egy idő után csak akkor volt béremelés, ha a minimálbért is emelték

- béren kívüli juttatásról nem is hallottunk az utolsó években

- táppénzre nem mertünk menni, csak halálunk esetén, mert mindenféle szankciók (jogtalanul) jártak vele

- nem egyszer otthonról vittük a szerszámot, mert nem volt képes a vezetés biztosítani a munkához mindent

- azt a szót, hogy "köszönöm", nem ismerték,

- dicséretet soha nem kaptunk, még akkor sem, ha kiemelkedő munkát végeztünk,

- a napi munkaidő 6-tól 14-ig tartott, de minden szombaton dolgoztunk,

- Volt, hogy évekig görgettük a szabadságokat, mert nem tudtuk kivenni. Aztán kifizették (valahogy).

- bejáráshoz nem járultak hozzá, ha nem tetszett, nem vettek fel

- Pereskedéssel megfejelve váltunk el bér nem fizetése miatt

- Az utolsó évekig szerettem bejárni dolgozni a fentiektől függetlenül.


Közszféra:

- Mivel a másik oldalon nem vettek fel sehova ("öreg", vidéki, gyereke van stb.), ezért más nem volt.

- Bármikor túlórázhatunk (konkrétan másképp nem is végzünk határidőben a feladattal), amit nem fizetnek ki, hanem 1 hónapon belül szabadidőben megválthatod, de olyan élethelyzet ritkán adatik, hogy megváltsd. Ilyenkor "elvész" a túlóra, tehát ingyen dolgoztál.

- Több fizetést kaptam, mint amit a versenyszférában elértem volna, ha kellettem volna valahova,

- Minden hó 5-én ott a bérem a bankszámlán

- Két éven belül cukorbeteg és magas vérnyomásos lettem, tehát nem éppen stresszmentes munkahely

- Itt is az van, ami máshol, egyeseknek lóg a nyelvük, kettesek pedig regényt olvasnak munkaidő alatt

- hétvégéim MINDIG szabadok

- fizetik a bejárásom kötelező részét

- 5 év munka után átsoroltak magasabb kategóriába, ami több fizetéssel jár.

- Viszont ide nem szeretek járni dolgozni, teljesen leszív a sok feszültség. Akár áldoznék a béremből is, ha kevesebb stresszel járó munkám lenne. :)


Pro és kontra...


Ja... és nem tartom magam lusta embernek...

2019. jún. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
57%

27:


Ügyvédként sem biztos, hogy marad neki több vagy csak kicsivel. Rengeteg az egyéni ügyvéd a versenyszférában, aki tengődik, hogy mindent ki tudjon fizetni és neki is maradjon (nem véletlen, hogy a jelölteket szarért dolgoztatják, csomónak hitele van).

Korábban mikor eltérítés is volt, simán kereshetett valaki 30-50%-kal is többet az alapbérénél. Ha sikerül vezetői poziba kerülnöd alaphangon bruttó 700-nál kezdesz legrosszabb esetben de inkább több, ennyit sok ügyvéd sem keres meg a versenyszférában.

Szóval általánosítani a közszférával és versenyszférával kapcsolatban tök nem érdemes.

2019. jún. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem hiszem, hogy egy ügyvéd rosszul keresne. Nézd csak meg mennyibe kerül egy ingatlan adásvétel ügyvédi költsége. És az nagyon maximum pár óra munka.
2019. jún. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!