Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésnél mi történik, ha eljutok a határidő végéig?

Figyelt kérdés

Év vége a határidő.


Ha nem tesznek át közben határozatlan jogviszonyba, akkor év végén automatikusan ír a főnököm egy szerződés megszűnését?


Van ilyenkor kötelezően letöltendő felmondási határidő? A szerződésben erre vonatkozóan nem találtam információt.


Ha menni akarok, muszáj elengednie ebben az esetben a főnökömnek? Vagy csinálhat valamit ellenem?



2019. júl. 8. 15:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

" Ha nagyon szemét akkor letölteti veled a felmondási határidődet, ha van ilyen"


Első válaszoló írta, hogy határozatlan idejű szerződés esetében nincs felmondási határidő. Gondolom max akkor van, de a határidő lejárta előtt akarnék felmondani / elmenni. De kivárom én a határidőt. Akkor meg már elvileg nem marasztalhatnak, ha nem akarok tovább maradni. Szerződésemben semmi sem szól felmondási határidőről.

2019. júl. 8. 16:13
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésben azért nem szól semmi a felmondási időről, mert határozott idejű szerződés lejártakor NINCS FELMONDÁSI IDŐ.

Pl. július 31-ig szól a szerződésed, aug. 1.-én nem kell bemenned. Felmondanod sem kell, mert nincs mit, lejárt a munkaszerződésed.

Ha a munkáltató azt szeretné, hogy továbbra is ott dolgozzál, akkor a szerződés LEJÁRTA ELŐTT - nem utána pár nappal - az orrod alá kell, hogy dugja az újabb szerződést, amit neked viszont nem kell aláírni, ha nem akarod. Ennyi.

Még elengednie sem kell a főnöknek: lejárt a szerződés, kész, vége.


És nem, nem olyan, mint a próbaidő, mert a próbaidőnél egyik napról a másikra, indoklás nélkül fel lehet mondani - itt viszont szigorúan a meghatározott ideig kell dolgozni.

Ha a szerződés lejárta előtt akarsz elmenni, az csak szigorúan meghatározott feltételek mellett lehet megtenni - de mint írtad,Nálad nem lesz ilyen, mert maradsz a végéig.

2019. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megszüntetni a szerződést, mert vége lesz magától. Mint mikor előfizetsz egy újságot egy hónapra, 1-31-ig minden nap megkapod, aztán következő hónap elsején már nem jön. Ha akár te, akár a cég nem írjátok alá a hosszabbítást, akkor december 31-én megszűnik a munkaviszonyod.
2019. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A határozott idejű szerződés automatikusan véget ér a határidő lejártával. Ha addig nem köttök újat akkor nincs további teendő.
2019. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!