Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes e abbahagyni az...

Érdemes e abbahagyni az egyetemet és inkább egy szakmát tanulni helyette?

Figyelt kérdés

Gazdálkodás és menedzsmentre járok,2 féléven vagyok túl.De nem szándékozok üzleti területen dolgozni.

Tavaly rendőrtisztire jelentkeztem elsőként,ezt csak valamiért bejelöltem második helyre és ide vettek fel,mivel az első nem sikerült.Idén újra jelentkeztem,de most se vettek fel.Ha lesz pótfelvételi,ott is akarok jelentkezni.

De ha az sem sikerül,ez a GM akkor sem tetszik.Akkor gondolkoztam rajta,elmennék gépgyártástechnológiai technikusnak vagy CNC forgácsolónak.Ezek jó szakmák.Az egyetemet meg itt hagynám.



2019. júl. 11. 03:40
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#9

Oké,de azt vedd figyelembe,hogy én nem alapképzésre járok hanem csak felsőoktatási szakképzésre.Nem kapok diplomát,csak egy oklevelet.Az mire elég?

Az se tetszik ebben a gm-ben,hogy semmihez sem értek vele.Az Excelt már a középiskolában megtanították.


Nem,nincs semmilyen műszaki előképzettségem.Sima gimibe jártam.Nem is vagyok műszaki beállítottságú.


Én mondjuk ismerek 2 embert,aki gépésztechnikusnak ment,elég jól élnek,nyaralni is járnak.Én kapkék max 200-at a GM-el,gépiparban ők meg megkeresnek fél milliót is

2019. júl. 11. 12:44
 12/25 A kérdező kommentje:
De a pótfelvételi még sikerülhet és akkor minden szép és jó lenne
2019. júl. 11. 12:47
 13/25 anonim ***** válasza:
Egy random ssc ben siman lehet 2-3 ev alatt nettó 400 at keresni. Tudom a gykn ennyiert egy hidegburkolo le se hajol. De persze ez szokados itteni "legyenmimdenkiszaki" hazugság.
2019. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Jaaa hogy csak, fosz, az kb fost ér
2019. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked nem rendőrtisztire meg CNC forgácsolónak kellene menned, hanem egy jó pszichológiai kezelésre - akkor utána még talán rendőr is lehetnél.


"De egész életemben egy vesztes leszek már,bármit is csinálok,mivel nem vettek fel a rendőrtisztire."


Ugye azt tudod, hogy az ember beszéde "beprogramozza" az agyát is?

Ha vesztes akarsz lenni, akkor úgy is lesz!!

Ezzel szemben, ha túllépnél a dolgon és hajlandó lennél megvizsgálni, hogy mi mást kezdhetnél magaddal, akkor talán még győztes is lehetnél - persze ehhez ki kéne másznod az önsajnálatból...

2019. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

De Foszk-kal is mehetek SSC-be?

Azt mondják az semmit se ér.Akkor megéri elvégezni?


Én azt akartam csinálni.Ha nem valósíthattam meg az álmaimat,akkor már teljesen mindegy mi lesz belőlem,akkor is csak egy vesztes maradok.

2019. júl. 12. 16:20
 17/25 anonim ***** válasza:

Mehetsz oda ezzel is akár, ha tudsz angolul, ha még egy nyelvet, akkor meg főleg eltudod adni magad ilyen munkára. Mellette vmilyen pénzügyi okj-t is csinálhatsz, ha már nem vagy biztos abban, hogy vmilyen gazd. bsc-re bejutsz. Nem minden esetben szükséges diploma ehhez a munkához.

A helyedben még akkor sem hagynám ott, ha foszk-ot végzel. Én is abbahagytam és megbántam nagyon. Most biorobot vagyok egy gyárban.


Ne haragudj, de ilyen felfogással ne csodálkozz, ha nem vettek fel rendőrtisztire. Van egy kis önértékelési problémád. Szerintem hagyad azt a rendőrtisztit, nem a te területed.


De előttem már leírták többen is, hogy ne agyalj ezen, hanem fejezd be, amit elkezdtél! Ne hagyd ott a sulit.

2019. júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Bejutnék Bsc-re is,nem azzal van a baj.De mondom én nem akarok üzleti területen dolgozni.

Két nyelvből is megvan már a középfokú nyelvvizgám.De nem érek vele semmit,ha nincs normális végzettségem.


Hogy ha elbuktam az álmaimat akkor miért ne lennék vesztes?Olyat kell csinálnom egész hátralévő életemben ami nem is érdekel.És diplomám sem lesz.Hiába volt minden.

Mások mindig büszkén mesélik,hogy mivel foglalkoznak a munkahelyükön,meg milyen dolgokat csinálnak.Én meg mindig irigykedve hallgatom őket,hiszen én nem értek semmihez és utálom is ezt az egészet.Hatalmas vesztes vagyok,egész életemben elkísér már ez a kudarc.

2019. júl. 12. 22:04
 19/25 anonim ***** válasza:
Hát azért nem mindenki ezt meséli. Én azt szoktam mondani, hogy jól fizetett multis rabszolga vagyok (SSCben). És kicsit se bánom. Ezerszer inkább ez, mint egy kormányablakban rohadni meg havi nettó 160ért, Orbánt kiszolgálva. Ehhez bőven elég egy foszk, de van olyan munkatársam, akinek csak érettségije van, de 400 nettó felett kap.
2019. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel a pénz.Én olyat akarok,amit hivatásszerűen csinálhatok.

Ha elmegyek SSC-be,akkor meg csak egy aktatologató leszek,olyan munkát fogok végezni,amit egy középiskolás is el tudna végezni.És nem fogok semmihez sem érteni,mert a GM nem tanít meg semmire.Mindig is egy semmirekellő leszek azokhoz képest,akiknek normális szakmája,hivatása van.

Én a tudás miatt akartam tanulni,nem azért hogy legyen egy papírom,amivel aktákat tologathatok,de közben semmihez sem értek.

2019. júl. 14. 02:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!