Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan keressek jól így a...

Hogyan keressek jól így a jövőben?

Figyelt kérdés

Bocsi lehet egy kicsit hosszú lesz!


Mielőtt bármibe is belekezdenék le szeretném szögezni, hogy még “csak” 16 (lassan 17) éves lány vagyok. Kissé szegény családban élek az édesanyámmal. Úgy tud viszonylag jól keresni hogy feketén dolgozik. Az édesapám gazdag, jól keres de amióta neki más családja van tojik a fejünkre, szinte semmiben sem segít. Van olyan szerencsém hogy egy ilyen helyzethez képest, bekerültem egy magán suliba, amit az “apám” gyerektartásából van fizetve. Abban reménykedem, hogy ott talán szerzek valami ismeretséget, kapcsolatokat, lehetőségeket. De természetesen szinte mindenki sznob és nagyképű mert a szüleiknek van pénze.:) Nemzetközi vállalkozás-i szakra járok. Az évfolyamban nekem van az egyik legjobb átlagom (most év végén 4,7 lett), valószínűleg azért mert nekem van motivációm. Most nyáron elkezdtem dolgozni, de még elég lightosan mert bele kell még szoknom, nem szeretnék rögtön fejest ugrani. Nagyjából másfél éve tanulok angolul, és ahhoz hogy tovább tudjak majd tanulni, tudom h legalább középfokon kell tudnom... csak nem tudom azt se h ezt 1-2 év alatt h fog nekem sikerülni.:) Humán beállítottságú vagyok, gondoltam már arra is h ügyvédnek tanuljak, de gondolom szinte az összes szülő azt akarja h a gyereke az legyen.


Magyarul az érdekelne, h szinte semmilyen anyagi támasz, ismeretség, segítség nélkül sikerülne e ebből az anyagi helyzetből kitörnöm? Ha igen, hogyan?


Bocsi ha esetleg hosszúra sikerült, csak már egy ideje ezen katttog az agyam. Remélem nem tűnt szimpla “tinihisztinek”, és ha már 1 értelmes választ kapok annak is örülnék.:)



2019. júl. 13. 00:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen, és örülök neki mert ez is egy lehetőség. De nem is volt egyszerű bekerülni. Annak ellenére h az anyagi helyzetünk nem valami fényes, anyum igyekszik mindent megadni nekem és mindentől óvni. Ezért se vagyok olyan talpraesett mint gondolom te. Jó, h ez neked így bejött és jól meg tudsz élni, valószínű jobban tudtad mit akarsz kezdeni magaddal. Sajnálom h ez csak alaptalan siránkozásnak tűnt számodra, de azért köszi a válaszodat!:)
2019. júl. 13. 11:54
 12/19 A kérdező kommentje:
A privátokra a válasz ; nem szeretnék semmilyen személyesebb adatot megosztani.:(
2019. júl. 13. 12:01
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtanulással kapcsolatban:

Az angol ma már alap, ha szeretnél fejlődni, akkor fogyassz minél több angol tartalmat a szabadidődben is. Filmek, youtube, könyvek, ami érdekel és megközelítőleg a megértési szintednek megfelel (én se Shakespeare-rel kezdtem :) ). Filmnél mehet nyugodtan a magyar felirat, aztán ahogy fejlődsz, lehet váltani.


A némettel miért nem tudsz azonosulni? Milyen nyelveket tanulsz és mióta?

2019. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A némettel azért nem tudok azonosulni, mert szimplán nem a kedvencem a germán nyelvek. Annak ellenére h tudom h hasznos, nem tudok olyat tanulni amit nem szeretek.:(

Angolt másfél éve tanulom kb, állítólag valahol az alapfok és a középfok között vagyok. Spanyolt még 1 éve sincs h elkezdtem, de a tanár egyenlő a 0val. Japán nyelvbe is belenézek amikor időm engedi.

Köszi a tanácsodat!:)

2019. júl. 13. 13:52
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
manager poziciókra tanulj vagy banki aszisztens pénzügyi szektorban van a legjobb megélhetési lehetőség és kamatoztathatod a nyelvtudásod a másik irány a vendéglátás itt pl recepciós ként helyezkedhetsz el leg "jobb" pozició akár a későbbiekben külföldön. én pl nehézgépszerelő vagyok. 16 éves korom óta dolgozok már szép kocsim van iphon menő cuccok csakis és van egy csinos megtakarításom de egy nőnek nem hinném hogy menne ez a munka. Szerintem ne az legyen a célod ,hogy meggazdagodj mert ahhoz sok áldozat kell. A legnagyobb lehuzás igazából a lakás mert a fizud nagy része albérletre fog elmenni ezzel sjnos nem nagyon lehet mit tenni ha lakást vesze a hitel s sokat elvisz. Hanem ,hogy boldog teljes életet élj jó környezeteben :). 24F rossz tanuló :D viszont megtanultm gondolkodni amit nagyon kevesen tudnak. az egyik nagy kedvencet amit észlelek a lányok körében az a fogászti aszisztens műkörmös ne legyél mert annyi van mint a tenger:D kávézokban is elhelyezkedhetsz az is kellemes környezet általában sajnos kemény munkát nem lehet megkerülni ha jol akarsz élni és nincs hagyaték a szülőktől mi nem ritka mo.n
2019. júl. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Persze, jó lenne ha olyan munkám lenne amit élvezek is.:) Inkább az elméleti köt le. Örülök, h azt csinálod amit szeretsz.:)

Köszi a válaszod!

2019. júl. 14. 09:45
 17/19 anonim ***** válasza:

Elmesélem a történetem, hátha ad egy kis támaszt/inspirációt.

Hasonlóan kezdtem mint Te, bár nem magánsuliban, de szegényebb családban, emiatt egy tehetséggondozó programba felvettek és ott elég sok lehetőségem volt.

Egyetemre totál büfészakra mentem de legalább az angolom és a németem szépen szintre hoztam. De semmi közgáz ismeretem nem volt, mint ami most Neked van.

2011-ben, a válság kellős közepén amikor munka alig volt, kezdtem egy nem túl jó cégnél helpdeskesként, ami akkor jó fizunak tűnt (nettó 150 volt ha jól emlékszem :)).

Addig és még amellett is magánban csináltam dolgokat, fordítás, korrepetálás, stb. Elég jó tapasztalatot sikerült belőlük begyűjteni, na meg pénzt hogy élhessek.

Nehéz volt, főleg mert egy semmirekellő exem ki is semmizett abból a kicsiből amim maradt. De újra felálltam.

Mert nyitott voltam és iparkodtam, lassanként egyre feljebb léptem a ranglétrán. Viszonylag gyakran, 2-3 évente váltottam céget, egyre többet tanultam, a saját képzésembe is fektettem és mindig figyeltem rá hogy magasabb fizut kapjak - na meg a szerencse is néha belejátszott. Mostanra elértem a nettó félmilliós határt, ez már nekem elég egyelőre, mert majdnem 10 év alatt kicsit már elfogyott az erőm. :)

Az sem mindegy, hogy partneremben is hasonló értékeket kerestem, és, miután, ahogy írtam volt egy lehúzós exem, szép vagy nem szép de csak olyan emberekkel ismerkedtem, akik állása is hasonló az enyémhez, ergo a keresete is közelebb állt. Így, most már a férjemmel együtt sokkal többre tudjuk vinni.


Amit tudok tanácsolni:

- Építs azért kapcsolatokat a suliban. Nem kell hogy mindenki őszintén szeressen. Ezt nekem sok idő volt megtanulni. Ha kedves, normális leszel mindenkihez,és mondjuk találsz végül 1-2 közelebbi barátot, meg fognak jegyezni, és lehet még belőle későbbi kapcsolatépítés is. Ugyanez a kollégákkal a jövőbeni munkahelyen.


- Az angolra tényleg nagyon feküdj rá, minden módszerrel amivel csak tudsz. Sorozatok felirattal, könyvek, duolingo, szókártyák, ami neked bejön.


- Olvass sokat a témában. Pld. Dale Carnegie - Hogyan szerezzünk barátokat és befolyásoljuk az embereket neked nagyon hasznos lehet, de a többi könyve is. A másik ami eszembe jut a Kiemelkededően eredményes emberek 7 szokása (azt hiszem már van Kiemelkedően eredményes fiatalok 7 szokása is!), ezeket azért használtkönyvként is, olcsóbban be tudod szerezni.


És mindig, mindig fejleszd önmagad, ez a legfontosabb, lásd meg a lehetőségeket, ne félj lépni egy rossz helyzetből, legyen egy célod, ami felé dolgozol.

2019. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Wooow köszönöm szépen, tényleg hasznos volt!:) A kapcsolatteremtés dolgot megpróbálom csak az a baj ami a szívemen az a számon.:(
2019. júl. 14. 12:59
 19/19 anonim ***** válasza:

Én is elárulok neked egy titkot így 32 évesen.

Tanulj németül. Teljesen mindegy milyen szakmád lesz, lehet az akár műkörmös is, ha beszélsz németül felsőfokon akkor nem lesz problémád az életben. Bármelyik ismerősömet is megnézem aki felsőfokon beszél németül annak nincsenek anyagi gondjai az életben. Én itt élek kint Ausztriában, már egy jó ideje, és tényleg nincsenek anyagi gondjaim, de élhetnék akár Svájcban is, volna rá lehetőségem. Egy új világ nyílt ki előttem, és ezt csak a német nyelvtudásomnak köszönhetem, illetve magamnak. Más nyelv nem is érdekel már.

2019. júl. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!