Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az élet valójában mennyire...

Az élet valójában mennyire múlik a szerencsén, és mennyire a munkán, belefektetett energián?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy-egy lehetőség múlhat a szerencsén, de leginkább a befektetett energiát összességében.
2019. júl. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Hogy milyen lehetőségeket sodor eléd az élet, az szerencse. Hogy felismered-e ezeket, képes vagy-e élni velük, és ha igen, hogyan... az már rajtad múlik inkább. De a sikerhez szükségeltetik mindkettő. Úgyhogy én 50-50 arányban osztanám el a dolgot nagy általánosságban.
2019. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
90% szerencse 10% ismeretség :D
2019. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Én hiszek a sorsban, az eleve elrendeltetettségben (és hogy mi raktuk össze születésünk előtt aszerint h mit akarunk megtapasztalni- én ebben hiszek, lehet nem így van); és akkor pl mondjuk van ilyen 10, vagy nemtom hány % szabadakaratunk, és akkor az asszem, hogy rajtunk állhat, hogy hogyan lavírozunk el az életünkben a fix pontok között. És akkor még valaki pl azt mondta, hogy ami véletlennek/szerencsének tűnik, az Isten állruhában, merthogy olyan valójában nincs pl szerinte, hogy véletlen.
2019. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
*álruhában
2019. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az élet alatt azt érted, hogy mennyire lesz valaki sikeres a munkahelyen, magánéletben, sportban - akkor gyakorlatilag mindhez azonosítható egy csomó faktor, amely meghatározza az illető esélyeit az adott tevékenységben. Például a Rózsadombra születve biztosan nagyobb eséllyel lesz valaki sikeres vállalkozó, mint Tiszanánáról. A gyerekkori családi háttér, egészségügyi állapot és az iskolai évek azok, amik elsősorban felhozhatóak szinte mindenben a várható teljesítmény megbecsülésére (az adott személy várható keresetétől kezdve a bűnelkövetési hajlamon át a várható élettartamig mindenre lehet gondolni).

Ez persze nem jelenti azt, hogy egy Tisza melletti cigánysorra született, alkoholista szülők béna gyereke, aki csak szakmunkás bizonyítványt szerzett ne lehetne a következő Facebook-méretű startup alapítója, csak épp sokkal rosszabbak az esélyei, mint egy példás budai családba, orvos vagy jogász szülők gyerekeként született társának, aki már tizenéves korától kezdve külföldi tanulmányutakra jár, beíratják egy fizetős egyetemre és még saját lakást meg autót is kap ajándékba a diploma mellé.

2019. júl. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor tud szerencséd lenn ha teszel is érte
2019. júl. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Hogy milyen genetikával születünk, milyen hatások érnek minket, milyen neveltetés, ezek Isten/sors/mátrix és nagyban befolyásolják a dolgokat.

Megnézed, két ember hogyan, milyen eredménnyel fut le 2 km-t. Ugyanolyannal. Az egyik dohányzik és sohase sportol, műkaját eszik, a másik heti 3-szor fut, nem dohányzik, igyekszik tenni az életmódjáért. Csak épp gyengébb genetikával született vagy rosszabb hatások érték.


Aki szereti a zöldségeket, gyümölcsöket, az automatikusan eleget fog fogyasztani belőlük, aki nagyon nem, annak napi 1-2-szer fogyasztásuk is küzdelem.


Aki okosabb, annak elég órán figyelnie, aki butább, az otthon is tanul késő estig.


Lehet, hogy csak azért nem tanul jól, mert nem koncentrál. Igen, ezzel is kezdeni kell valamit, de magáról a problémáról nem tehet.


Van, aki egyszerre több dologban gyengébb. Esetleg mellé rossz gyerekkora is volt.


Szerintem 80% szerencse, 20% küzdelem.


Mindezzel nem mondom azt, hogy ne küzdjön senki. Én az életem minden területén változásra törekszem, küzdök, tanulok, valamennyit sportolok, igyekszem megragadni a lehetőségeket. Ez ez 20%.

2019. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha mondjuk azt nézed hogy születhetsz egy gazdag olajsejk gyerekének is, akinek már 0 évesen annyi pénze van hogy egy országot is megvehet belőle és bármit megtehet később is egész életében, vagy születhetsz itt MO-n is egy 500 fős faluba, alkoholista szülő gyerekének egy putriba, akkor azt mondanám hogy alapvetően a szerencsén múlik, de rengeteg munkával és kitartással befolyásolható valamelyest.
2019. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik a másikra épül.


Aki dolgokba időt, energiát, pénzt fektet annak jobb esélyei vannak, hogy valamivel lesz még több szerencséje, elismerést szerez. Akár, de nem feltétlen pénzbeli.


Én pl. vállalkozok. Amikor hónapok mentek el veszteségesen, meg évekig dolgoztam szabadnap nélkül akkor lesajnáltak, hogy mért nem megyek el dolgozni én kis hülye, utána azt kérdezgették ezt hogyan lehet csinálni, mert nem is rossz, most meg azt mondják könnyű nekem, mert egész nap otthon vagyok.... viszont hogy legyen szerencséje annak aki nem csinál semmit?


Az max vegyen lottót, de ott csak egy az ötmilliárdhoz az ötös találat, szóval érdemes azért megmozdulni inkább.

2019. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!