Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar iskolákban miért...

A magyar iskolákban miért tanítanak rengeteg felesleges dolgot pénzügyek helyett?

Figyelt kérdés

Rengeteg vers, évszámok, lényegtelen történések. A tananyag 50% nyugodtan ki lehetne dobni.


Ezek helyett miért nincs pénzügyi alapismeretek? Meg sokkal hatékonyabb nyelvoktatás?



2019. júl. 19. 04:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
32%
Aki amiatt veri magát a földhöz, hogy valamiféle alapvető műveltséged próbálnak tanítani az oktatásban, azon a pénzügyi ismeretek oktatása sem sokat segítene...
2019. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%

Na igen itt is van:

[link]


Ezért nem győzöm szajkózni,hogy az oktatáson múlik minden,és a szegèny csóró szülők itt b_sszák el,konkréta tönkreteszik a gyerek életet legtöbb esetben mert színvonalas oktatásra nincs pénz.

2019. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
Az alapvető műveltséggel nincs semmi gond, csak azzal mit nevezünk annak. Ez egy jól hangzó kifogás arra, hogy ne tanulj értelmeset. Mint egyetemen az, hogy "gyakorlatorientált". Magyar takarók letakarni az igazságot.
2019. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk a mindennapos erőltetett testnevelés, vagy az etika/hittan órák helyett tényleg be lehetne vezetni valami "Mindennapi ismeretek" nevű tárgyat. Akár csak az utolsó évben.
2019. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

"be lehetne vezetni valami "Mindennapi ismeretek" nevű tárgyat."


Szerintem ez a szülők dolga. Nem az iskolában kell mindent megtanulni.



Ezt pénzügyi oktatást annyiszor írják, de szerintem ez is olyan, hogy otthonról jön. Ha meg valaki magasabb szinten akarja tanulni az úgyis ilyen irányban tanul tovább.

2019. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem érted 15-ös.

Az iskola kötelessège felkészìteni az életre az embereket.

Külföldön érdekes van ilyen tantárgy meg életre nevelnek.

Menj ki Münchenbe nézd meg az embereket meg az életszínvonalat meg a kocsi állományt is,plusz ott működik minden.

Itthon is nézzél szét és ez az oktatás hibàja.


Persze otthon tanulja meg hogyne.

Annyira pénzügyi zseni a magyar,megtakarìt,befektet.

Tudja,hogyan kell tárgyalni.

JA NEM.

Kitanìtja meg nekik?

Mondjuk egy hòtcsòró panelba lakó szülők akik tespednek otthon biztos remek pénzügyi IQ-val vannak megáldva,meg tudjàk mi a hitel buktatója meg előre látòak.


A magyar tudja mi a hitel,szerződéseket is èrtelmez sőt az apróbetűs részt is elolvassa,hitelt csak eszközökre vesz fel meg elit suliba jàratja a gyerekèt,aztàn nagyon jól tudunk szàmolni is matekból is ,,jók" vagyunk meg nyelvekben már mindenki alap,hogy tolja az angolt.


JA NEM.


Ellenben tudni fogod mikor született Petőfi meg Ady,tudni fogod mikor volt segesvári csata,ezek meg tudjuk,hogy hozzàsegìtenek,hogy sikeres boldog kiegyensúlyozott gondolkodó ember legyél és kajàld be ami a mèdiàban van.


JA MEGINTCSAK NEM.


Ezeken kellene elgondolkodni.

2019. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%
,,és ne kajáld be" akart lenni.
2019. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
72%
Így van, a magyar oktatásba nagyon komoly szemléletváltás kellene, ami most van az kritikán aluli. Szokás mutogatni az elitgimnáziumokra, hogy milyen eredményeket érnek el az ott tanulók nemzetközi versenyeken is, viszont ez hamis képet mutat. Valós képek a pisa teszthez hasonló felmérések mutatnak, és bizony elég szar képet festenek még a régiós szinten is.
2019. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg inkább ne a szülő tanítsa meg a pénzügyeket a gyereknek, bár hitelfelvételben elsőosztályúak...


Szerintem is kellene pénzügyi alapismeretek, nekem is nagyon hiányzott, a netről szedtem össze ezt-azt, de még most is bizonytalan vagyok...

2019. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
80%

#2 Mit tanít neked a jó é'ssapád, kistököm?

Devizahitelt meg CSOK-ot felvenni? Ájfónt részletre?

Fújni a bankra?

Na menj oszt játssz a veled egyidőssel, ne itt okoskodjál.

2019. júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!