Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként még büntetlenül...

Diplomásként még büntetlenül visszautasíthatom a közmunkát, ha alkalmazni szeretnének, de nekem nem szimpatikus a hely és a munkakör?

Figyelt kérdés

2019. júl. 20. 08:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az álláskeresési járadék már letelt, segélyt nem kapok, esetleges tanfolyam reményében maradtam regisztrált, ha addig nem találnék rendes munkát.
2019. júl. 20. 09:10
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen mindegy a végzettséged. Ha elfogadod a közmunkát akkor azt kell csinálnod, ha visszautasítod akkor nem voltál együttműködő és ezért törölnek a rendszerből. Ez nem diploma-függő és nem munkáltatói hozzáállás-függő. Nem teljesíted a regisztrálással járó vállalt kötelezettséget, így a regisztrált státuszod megszűnik.
2019. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor marad a remény, hogy másnak is kiküldték ugyanezt a lehetőséget és hamarabb elmegy és felveszik őt?
2019. júl. 20. 09:18
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem fogsz kapni egy fillért se ha, nem fogadod el
2019. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem számít az sem, hogy mást felvesznek. Ha te kapsz egy ajánlatot a központtól, és nem fogadod el, akkor kiraknak. Nem feltétele, hogy az adott munkakör betöltésre kerül-e vagy sem. Biztos, hogy diplomás vagy? Az értőolvasás nem megy.
2019. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5#

A múltkor már kaptam egyet, elmentem és mondta az illetékes, hogy igazából nem keresnek senkit, mivel egy régi dolgozójukat várják vissza, csak valami papírja nem volt még rendben, így nekem beikszelte, hogy betelt. Akkor nem én nem fogadtam el, hanem a munkáltató másnak tartották fenn a helyet, ezért mégsem szüntették meg a regisztrációmat.


4#

Semmit nem kapok már, mivel letelt a járadékom, igazából csak érdekelne két tanfolyam, ha hamarabb indulna valamelyik, mint állást találnék, akkor jelentkeznék, amúgy más oka nincs, hogy regisztrált maradtam.

2019. júl. 20. 10:54
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán visszautasítottam anno többet is (a közvetített álláshelyeken még segítettek is, pl. beírták, hogy betelt vagy alkalmatlan vagyok az adott munkára, utána a munkaügyön is csak ráncolták erre a szemöldöküket, de nem szóltak semmit). De olyan is volt, hogy az alacsony fizetésre hivatkozva nem fogadtam el és akkor sem töröltek a rendszerből.
2019. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

na jó, de most közmunkáról van szó, nem kiközvetítésről...ott persze természetes, hogy neked kötelességed elmenni, és az illetékessel meg tudjátok beszélni, hogy írja alá a közvetítői papírod azzal, hogy nem vagy alkalmas...de ha kiküldenek az utcára, az már nem egy választható dolog...illetve persze az, csak ott már mutasd a papírod, hogy tényleg nem vagy a munkára alkalmas...


szóval ez ilyen, nem kötelező egyáltalán munkaügyibe regisztrálni magunkat...pláne diplomával...hiszen gondolom azért ilyen nagy dolog, hogy diplomás vagy, mert igazából ér is valamit az a papír...ha meg nem ér, akkor miért kell feljebb deklarálni magadat a többi munkanélkülihez képest?

2019. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Bocs, azt hittem, ugyanaz a kettő, csak a második az irodai közmunka. Mindenesetre diplomásként nem küldtek ki utcára, pedig regisztrálva voltam 2-3 évig.
2019. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8#

Nem felvágásból írtam vagy, hogy olyan nagy dolog volna a diploma, hanem tényként. Azért, mert azt hallottam, akinek van, az nem köteles elfogadni a közmunkát, ha nem akarja, és ezért nem törölhetik, erre lettem volna kíváncsi, hogy igaz-e.

2019. júl. 20. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!