Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként még büntetlenül...

Diplomásként még büntetlenül visszautasíthatom a közmunkát, ha alkalmazni szeretnének, de nekem nem szimpatikus a hely és a munkakör?

Figyelt kérdés

2019. júl. 20. 08:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

7, 9#

Köszi a válaszokat.

Elvileg irodai közmunkáról lenne szó, 'egyéb ügyintéző' a munkakör, közvetítő lapot küldtek a munkaügyiből. Mivel délután vettem át, így személyesen nem tudtam elmenni, a neten néztem meg, hogy mégis mivel foglalkozik, merre található, mert sosem hallottam eddig a helyről, de természetesen jövő héten elmegyek.

2019. júl. 20. 15:11
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

Volt tervezett, hogy a diplomásokat ne vezényeljék köz(rabszolga)munkára, de az utolsó pillanatban nem fogadták el.


Viszont fontos, hogy ne utasitsd vissza! Ha rendesek, akkor beírják, hogy betelt az állás. Általában meg lehet ezt beszélni!

Ha meg nem akkor is vállald el, aztán meg rendkivüli írásos felmondással kilépsz mondjuk egy hét után!!!! Indok lehet munkavédelmi szabályok be nem tartása pl.: védőital hiánya (24 C fölött kötelező) munkaközi szünet hiánya (főleg igy nyáron, mert járnak plusz szünetek)

Ezek miatt nem kell szólni csak amikor írásban kilépsz, mert igy meg van az indok. :) És igy megmarad az együttmüködési kötelezettség is. :)

2019. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%
+ feltétlen menj el, mert valamikor csak "ijesztegetésre" használják a köz(rabszolga)munkás kiközvetitő lapot arra számitva, hogy a delikvens el sem megy és akkor lehet törölni a rendszerből,- kozmetikázva a munkanélküli statisztikákat. :)
2019. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13#

Elmentem, kiderült már felvették az egyik pénteki jelentkezőt, így szerencsére nem nekem kellett elutasítani. Még utánam is jött egy közvetítő lapos csaj, ezek szerint több embernek is kiküldték egyszerre ugyanazt.

Egy normálisabb helynek nem lennék ellene közmunkában, de ez nagyon gáz hely volt.

2019. júl. 22. 16:23
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is diplomásként, pedagógiai végzettséggel voltam kiközvetítve számtalan helyre. A segélyem ment rá buszjegyekre miatta de teljesítettem mert nem akartam se otthon csücsülni se pedig pénz nélkül maradni. Mindenhol azt az elutasítást kaptam hogy betelt pedig volt olyan ami megfelelő lett volna ideiglenesen. Na most eljött az idő hogy behívás alapján felülbírálták a segélyre vonatkozó kötelezettségemet és mivel nem tudtak alkalmazni egyetlen árva helyen sem ezért megvonták a teljes összeget beleértve az egészségügyi ellátásomat. Szóval sajnos így viszonyulnak az emberhez valóban.
2019. aug. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ez nagyon durva 15#, így szépül a statisztika.

Augusztus elején kaptam behívót, de csak "adategyeztetésre", abban is benne volt, ha valaki nem megy el, akkor törlik. Elmentem, feltettek pár bugyuta kérdést, azt pá, mérges voltam, hogy ezért külön be kellett menni. Előtte június végén voltam, következőnek meg szeptember elején kell mennem az ügyintézőhöz, nem igaz, hogy akkor nem lehetett volna ezt megbeszélni.

2019. aug. 29. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!