Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Regisztrált álláskeresők,...

Regisztrált álláskeresők, veletek is ilyen „törődő” a járási kormányhivatal foglalkoztatási osztálya, vagy csak én lehetek ennyire „egyedi eset”?

Figyelt kérdés
Kereken 10 éve, hogy folyamatosan regisztrált álláskereső vagyok (egyetemi végzettséggel). Ez idő alatt sem elhelyezkedési-, sem képzési lehetőséget nem ajánlottak, egyetlen egyet sem.

2019. júl. 21. 12:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
50%
Munkaügyi kp. semmire nem jó, csak ha munkanélküli járulékot szeretnél igénybe venni, de ahhoz min 1 év munkaviszony kell. Szóval munkát magadnak kell keresni neten keresztül, a munkaügyi több mint 10 éve nekem is csak egy olyan listát adott ki munkahelyekről ami takarító, szobalányi, betanított munkákról és egyéb csicska szar munkákról szól. Tudtommal a diplomásoknak van külön központjuk, fogalmam sincs ők tudnak e többet segíteni, vagy csak azért van az is, hogy néhány szerencsétlen oda beülhessen "dolgozom" címszóval, közben flegma, lenéző fejjel szart sem tud és akar segíteni. Az ott dolgozók is annyit érnek mint jó néhány egészségügyi dolgozó a állami kórházakban. Vannak, mint egy darab krumpli, bár a krumpli többet ér, mert azt meg lehet főzni és meglehet enni :)
2019. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
37%
Jaa hogy nem akarsz dolgozni, szomoru hogy ilyenekre költik az adomat. Nyugtass meg hogy nrm kapsz egy forintot sem
2019. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
39%

Pajtás, ne csüggedj.

Az elmúlt majd' 10 évben konjunktúra volt, dübörgött a gazdaság, csak az nem dolgozott aki nem akart stb.

Ha majd jön a válság, akkor viszont lesznek társaid is, akik eddig dolgoztak de kirúgták őket. Lehet velük majd fröccsözni.

2019. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
42%
12es, de rühellem az olyanokat mint te is, akik szeretik kiforgatni mások szavait... Az hogy valaki a saját szakterületében szeretne dolgozni az miért baj: Nem azért végez el valaki egy főiskolát, vagy egy egyetemet, hogy aztán betanított munkásként forrasztgasson 8 órában. Már elnézést! És nem azért tanul ki valaki egy szakmát, hogy aztán takaríthasson mondjuk udvarosként, amihez 8 általános is elég... Nem arról van szó ba+, hogy mindjárt nem is akar dolgozni, akar, de nem 8 ált. iskolai végzettségű munkát, mivel tanult! Érted? Vagy csak te is eddig jutsz el, hogy jah nem akarsz biztos dógozni.
2019. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
77%
14-es, Te beveszed azt, hogy 10 év alatt nem talált semmilyen szellemi munkát? Khmm....
2019. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
75%
Fröccsözhetsz vele te is, ilyen emberekre van még szükség, akik 10 éve a töküket meresztik az istállónak dőlve a klasszika-futurológia oklevelükkel.
2019. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
68%
És miből élsz 10 éve?
2019. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
55%
Egy büdös szóval sem írta azt, hogy nem dolgozik, azt írta nem tud elhelyezkedni diplomájával, az nem azt jelenti, hogy más területen még nem dolgozott...
2019. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
70%

Nice try, de nem jön be ez sem: csak az lehet regisztrált álláskereső, aki nem áll munkaviszonyban.

Írhatnád még azt is, hogy akkor biztos bejelentés nélkül, feketén húzza az igát valami napszámban, mert azok olyan helyek, hogy nem jelentenek be - de hát a kománk maga mondja, hogy ő ugyan nem hajlandó elmenni, csak szellemi munkára.

A nonpluszultra az az, hogy nincs olyan hülye "munkaügyi központ" (és a tökömet érdekli, hogy hívják őket éppen), amelyik 10 év alatt ne küldte volna el kényszerből valami felajánlott közmunkára, aztán ha nem fogadja el, akkor meg törli a nyilvántartásból, mondván, hogy együttműködési kötelezettségét megszegte.

Szóval kamu az egész.

2019. júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor lehet valóban kamu. Én nem voltam regisztrálva, én csak az állásajánlatok listát kértem el annak idején mindig, igazából nem tudom hogy működik, bár egy ismerősöm mesélte, hogy annak idején azért törölték a rendszerből, mert nem ment el egy interjúra. Aztán végül magától talált helyet. Teljesen feleslegesek ezek a hivatalok, ha úgy is az van hogy segíts magadon, le vagy tojva! A segélyt lehetne akár az önkormányzatokra is bízni, minek a munkaügyi kp., ha semmit nem ér?
2019. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!