Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Regisztrált álláskeresők,...

Regisztrált álláskeresők, veletek is ilyen „törődő” a járási kormányhivatal foglalkoztatási osztálya, vagy csak én lehetek ennyire „egyedi eset”?

Figyelt kérdés
Kereken 10 éve, hogy folyamatosan regisztrált álláskereső vagyok (egyetemi végzettséggel). Ez idő alatt sem elhelyezkedési-, sem képzési lehetőséget nem ajánlottak, egyetlen egyet sem.

2019. júl. 21. 12:20
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

a 8-as számú szivikézősnek: ingázóként kijártam/kijárok Ausztriába mezőgazdasági jellegű munkát végezni, mert nincs senki, aki eltartson. De ilyen munkát csak tőlünk nyugatabbra vagyok hajlandó végezni, mert csak ott adnak érte annyi pénzt, hogy érdemes legyen.


a 68%-os, magát rendkívül okosnak képzelőnek: ne zavarjon, hogy 2012-ben recesszió volt, GDP-visszaesés, és csak 2013 második felétől kezdett magához térni a magyar gazdaság; ez akárhogy is számoljuk, alig 6 év, szóval nem tudom, hogy milyen „elmúlt 10 éves konjunktúra” él a te fejedben – de ebben is eléggé nagyok a régiós/kistérségi különbségek.


Szintén a 68%-osnak: egyetemet végzett regisztrált álláskeresőt nem küldenek közmunkásnak... Az én együttműködési kötelezettségem is mindössze annyi 2013 óta, hogy 3 havonta bejelentkezem egy netes felületen (jelentkezési kötelezettség teljesítése).

2019. júl. 21. 14:06
 22/39 A kérdező kommentje:
15-ösnek: találni találtam olyan meghirdetett munkaköröket, amelyek jók lettek volna nekem, de sajnos egyikbe sem vettek fel.
2019. júl. 21. 14:10
 23/39 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezőkém, képzeld, én is voltam regisztrált munkanélküli egy ideig, ráadásul Budapesten, de az még a válság alatt volt. Akkor még volt olyan, hogy Diplomások és pályakezdők munkaügyi központja. Ott tényleg nem küldözgettek sehova, csak ha akartál menni, és valóban volt olyan kitétel, hogy csak a végzettségednél egyel alacsonyabb munkát vagy köteles elvállalni - lehet, hogy ez utóbbi még van ma is, a diplomás központ az elsők között volt, amit megszüntettek 2011-ben. De ha van is, az eggyel alacsonyabb végzettség a diplomához képest az az érettségit igénylő munkakör. Ne mondd már, hogy egyetlen ilyen nem akadt 10 év alatt, akárhol is élsz. A munkaügyi központ az egy hivatal, ami a statisztikából él, valószínűtlennek tartom, hogy nem használták volna ki a lehetőséget, hogy kényszerből elküldjenek egy ilyenre 10 év alatt, miután kötelezettséged van elfogadni a felajánlott és "megfelelő" munkát, így statisztikailag leírhattak volna a törléssel is egy megoldatlan ügyet.


De ez végül is mindegy is, ez az ő dolguk. Ha nekik nem fáj, nekem se.

Itt a nagyobb baj, hogy szerinted ez tök rendben van, hogy ha 10 évig nem talált neked (szerinted) megfelelő munkát a hivatal, akkor semmi teendőd nincs, eltartatod magad a szüleiddel (mert gondolom, enned azért neked is kell valamit), ahelyett, hogy elmennél akár közmunkára, akármire kezdetben, majd a spórolt pénzből elindulnál a környező nagyvárosokba, Pestre, vagy akár külföldre továbblépni. De nem, nyilván egyszerűbb felvenni az FHT-t meg a szülő apanázst.


Szerinted ki a tök fog felvenni téged most már egyébként is 10 éves gap-pel az önéletrajzban bármiféle szellemi munkára? Hacsak nem hajlítod az időt meg a teret..

Ja de hát várjál, hát nem is jelentkezel sehova, várod, hogy a munkaügyi "berak" majd valami ilyenbe?

Hát akkor várjad, azt tudom mondani.

Én biztos nagyon okosnak képzelem magam, de bizony engem nem tart el senki, és az utóbbi 10 évben annyit fejlődtem szakmailag folyamatosan dolgozva, hogy nemhogy munkanélküli nem voltam, de 2-3 évente a fizetésemet is jelentősen meg tudtam emeltetni. Hát ha visszatekintek a munkaügyi központban kóválygásra, én bizony nem élem meg ezt úgy, hogy akkor lettem volna okos, ha ott maradok a mai napig.

Mert talán mondanom se kell, hogy a válság utáni melóhelyemet se a munkaügyi szerezte nekem. Sőt, azóta azt már rég ott is hagytam jobb melóért, mert képzeld, még olyat is lehet, hogy egy helyről felmondasz és máshova mész...:P

2019. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Nem veszek fel fht-t, és lásd az előbbi kommentem...
2019. júl. 21. 14:29
 25/39 A kérdező kommentje:
„Szerinted ki a tök fog felvenni téged most már egyébként is 10 éves gap-pel az önéletrajzban bármiféle szellemi munkára?” – csókoltatom a rossz májadat, de remélem, hogy vannak olyan jó céges (HR-es) kultúrával rendelkező magyarországi vállalatok, amelyek mentesek az előítéletességtől. Vagy ha mégsem, akkor ne rinyáljanak annyit a munkaerőhiány miatt...
2019. júl. 21. 14:36
 26/39 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem költözöl ki hosszabb távra Ausztriába? Ha 10 éve nem tudsz elhelyezkedni a szakmádban, akkor az nem lehet túl piacképes és esélyes, hogy az elkövetkező 10 évben sem lesz változás (pl. azért sem, mert "kiesel" a szakmából). Arról nem is beszélve, hogy egy 10 éves lyuk nem mutat jól az önéletrajzban sem.
2019. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Nem költözöm ki, mert csak ingázóként éri meg nekem az ausztriai munka. Meg azért sem, mert utálom a német nyelvet, a tanulását is – bár lehet, hogy ezt az utálatomat majd valahogy le fogom küzdeni.
2019. júl. 21. 14:42
 28/39 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező: lehet, hogy újat mondok, de nem azt hívják előítéletnek, hogy levonják a következtetést abból, amit te magad írsz be az önéletrajzodba. Ergó, hogy eddig nem dolgoztál semmit. Ez "utóítélet"...


Egyébként nekem mindegy, de itt felesleges is további javaslatot adni, meg bármit. Amit lehet, azt már leírták. A hiba a te készülékedben van, ha nem vagy hajlandó belátni, hogy a továbblépés egyetlen esélye ezek után, ha elfogadod azt amit egyáltalán adnak, és majd nem üres önéletrajzzal rohangálsz. De eddig is szerencsésnek mondhatod magad, ha 10 év alatt erre nem kényszerített rá az élet.

2019. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
80%
Gyönyörű kifogasojat gyartottal, remelem nem kapsz egy fillért se
2019. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
68%-os: 2001-től 2009-ig volt három munkahelyem, és mindhárom állás felsőfokú végzettségűek számára volt meghirdetve. Ennyit a „semmit sem dolgoztál eddig” megállapításodhoz...
2019. júl. 21. 14:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!