Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is csak az alacson...

Szerintetek is csak az alacsony képzettségű + az eddig durván alulfizetett szektorokban volt 30-50% körüli béremelkedés az elmúlt 3 évben?

Figyelt kérdés

Fél éven belül végzek villamosmérnökként és sok embertől még mindig ugyan azt a nettó 300 000 Ft körüli kezdő fizetést hallom, mint 2014-2015-ben.


Volt olyan ismerősöm, akinek finoman megmondta a főnöke, hogy azért nincs komolyabb béremelés, mert kicsi az elvándorlási hajlandóság a szektorban. Komolyan igaz lenne ez?

Azt érzem, lassan a nyakunkra csúszik sok másik, képzettséget nem igénylő szakma fizetése, maximum a munkakörülményeink jobbak. (Már annak, aki arra vágyik, hogy légkondinál üljön a gép előtt 8 órát)



2019. júl. 21. 21:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%

Ez azért durva. Egy pincér megkeres ennyit jelenleg mert hiány van belőlük. Komolyan besírok ezen az országon... Azért egy villamosmérnök kicsit komolyabb tudás birtokában van.


Szerintem csak a hiánydzakmáknál történt drasztikus bérnövekedés, habár nekem idáig meggyőződésem volt hogy a villamosmérnök is az.

2019. júl. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%
Pedig nem az, sokan tanulnak programozonak, az is akkora ostobas, semmi szükség rájuk, bezzeg ha mondjuk pincerne tanulnanak, vagy komuvesnek... Azok mind milliomosok ha nem milliardosok, szerintem kb uja audit bmwt meg mercedest csak szaki vesz, meg a rozsadombon se cegvezetok meg ilyenek laknak hanem hidegburkolok. En csak attol felek hogy jelenleg Svájcból is megeri ide jonni szakinak es lwhet hogy majd a sved norveg svajci szakik veszik el a munkat
2019. júl. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
47%

14: Azt nem hiszem. Ettől ne tarts. Számomra azért durva mert egy villamosmérnök komolyabb tudással rendelkezik mint egy pincér. Ennél még a villanyszerelő ismerősöm is többet keres amúgy... Pedig az csak egy okj.


Meg lehet itt mondani hogy ezek komoly fizikai munkák de akkor tűzoltót, ápolót, kertészeket miért nem fizetik így meg? Magyarországon 2 dologtól függ a fizud: 1: állami vagy versenyszféra 2: nem hiányszakma vagy hiányszakma. Ha mindkettőből a második teljesül akkor lehet jó fizetésed. Egyébként meg nem jellemzőek a csillagászati fizetések, hiába próbálja a k&h elhitetni hogy itt mindenki 300 fölött keres.

2019. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
Csak annyi, hogy a K&H egy bank, amire te gondoltál az a KSH (Központi Statisztikai Hivatal).
2019. júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
38%
A KSH soha nem mondott ilyet, ők átlagot közölnek.
2019. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
#15 Ha a tűzoltók magánvállalkozók lennének, hidd el megfizetnék őket is.
2019. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%
Jaj, elírtam, köszi. Lehet.
2019. júl. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%

A munkaerőpiac beárazza, hogy mennyit érsz (teljesen mindegy, hogy mennyit tanultál).



"Annyi az egész, hogy én ha megerőltetem magamat fel tudok építeni egy ytong falat. "


Akkor hajrá, építs fel és kérj érte többet, mint amennyit pályakezdő mérnökként keresnél.

2019. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A piac jelszava: Annyit érsz, amennyit kiharcolsz magadnak.
2019. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos sok igazsag van abban amit irsz.

Valahol viszont el kell kezdeni.

Par ev mulva 500 netto kornyekere eljutva mar jobb erzes lesz.

Foleg, ha esetleg kozben leall az epitoipari boom, a kepzetlenebb emberek munkahelye ujra bizonytalanna valik, stb.

2019. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!