Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már a telefonban rá kérdezhete...

Már a telefonban rá kérdezhetek a fizetésre vagy majd az állásinterjún?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, nem tudom hogy illik. Ha jelentkezek állásra és felhivnak már ott rákérdezhetek vagy csak az állásinterjún? Illetve hogy működik egy állásinterjú?

2019. júl. 21. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy ne kérdezz rá, a cégnek kell ezt felhoznia.
2019. júl. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A cég jó eséllyel már telefonon is kérdezi a berigenyed. Szóval te mondod mennyit akarsz, a cég dönt, hogy megadják e.
2019. júl. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig az állásinterjú végén hozták fel a témát, és sosem én. Idáig is el kell jutni, ha az első 5 percben rájön a 2 fél, hogy nem egymást keresik, akkor teljesen irreleváns a fizetés. Mivel pályakezdő vagy, nem javaslom amúgy sem a "nem adnak eleget, el sem megyek az interjúta, ne húzzuk egymás idejét" taktikát, mert az interjúzást is komolyan gyakorolni kell, hogy ha álmaid állását pályázod meg, akkor kisebb eséllyel told el.
2019. júl. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Sosem szoktam addig bérigényt leadni, amíg nem derül ki, hogy pontosan mit kell csinálni, mik lesznek a feladatok, mit várnak el tőlem, stb. - ez pedig azért nem rögtön az elején van.

Mire gondolok?

Pl. meghirdetik, hogy takarítás, 8 órás munkaidő. Aztán mondjuk a beszélgetés alatt kiderül, hogy a 8 órás munkaidő mondjuk hajnali 4-kor kezdődik, csak ezt "elfelejtették" beírni az álláshirdetésbe. Nyilván nem ugyanolyan bért fogok kérni, mintha 8-ra - 9-re járnék, irodába, szép kényelmesen :-)

2019. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!