Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás vállalkozást szeretnék...

Tele kérdése:

Katás vállalkozást szeretnék inditani, hogyan kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fél éve dolgozok egy vállalkozónál aki csak papírozza a munkákat. Ma igazából arra jutottam hogy van kezdőtőkém és indítanék egy katás vállalkozást de nemtudom mennyibe kerülne csak a papír része és mennyi idő lenne mindent elintézni. Igazából elég fiatal vagyok,tehát ha nem jönne be akkor is max tanulópénz de érzem magamnak a potenciált. Esetleg aki nemrég indított vállalkozást leírhatná a tapasztalatait villanyszerelő vagyok,tehát nem is a munkahiány miatt hanem csak meguntam hogy másnak termelem a pénzt kis órabérért.


2019. szept. 10. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
A papírrésze semmibe nem kerül. Bemész a helyi kormányablakhoz, és nagyjából fél óra alatt megvagy vele. Teljesen ingyenes a vállalkozás elindítása. Lehetne online is csinálni, de a villanyszereléshez be kell mutatni végzettséget, azaz előbb-utóbb úgyis be kell menned hozzá. És ott segítenek is mindenben. Utána még a NAV-hoz kell beküldened a KATA-hoz egy nyomtatványt, meg a helyi önkormányzat adóosztályára bejelentkezni. De ezeket mind elmagyarázzák a kormányablaknál.
2019. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Főállású katásként havi 50 ezret kell fixen fizetni, akkor is, ha nincs bevételed. Ezen kívül évi 50 iparűzési adó+ 5000 iparkamarai tagdíj. Az se árt, ha van egy könyvelőd.

Ezek amolyan fix költségek. Aztán költened kell egy kis marketingre, hogy megtalálják az ügyfelek, eszközökre, kocsira, üzemanyagra... stb.

2019. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy még diákként megvettem a szerszámokat,tehát villanyszerelő fogók csavarhúzók meg ilyenk vannak. Autóm is van. Tehát elvileg 100000ftal el lehetne indulni? Mert ez tanulópénznek se lenne sok.
2019. szept. 11. 04:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Maga a vállalkozás elindítása nem egy nagy dolog - a többiek már leírták előttem.

Én inkább a gyakorlati részére helyezném a hangsúlyt: azt írod, fél éve dolgozol - előtte már dolgoztál a szakmában? Úgy érzed, van elég gyakorlatod, hogy akár bonyolultabb dolgokat, egy ház vezetékezését, majd utána elektromos engedélyeztetését is meg tudd akár csinálni, Vagy csak kisebb munkákat csinálnál?

KATA-s vállalkozóként a nagyobb melókat nem igen fogod megkapni, mert azokat elhalásszák a nagy halak.


Ugye azt tudod, hogy ha egyedül alapítasz egy vállalkozást, akkor a munkákat is Neked kell felhajtani (jó, most pörög az építkezés, ez még menne), de a falbontástól kezdve mindent egyedül kell csinálnod. Ha meg felveszel valakit, akkor azt be kell jelenteni - akár egyszerűsített foglalkoztatással is - és a bérét is fizetned kell.


Javaslom, olvass utána erősen, írd be a keresőbe, hogy "KATA-s egyéni vállalkozás indítása" meg hogy "egyszerűsített foglalkoztatás", hogy legalább ezzel a 2 dologgal tisztába legyél.


Aztán még valami: ha villanyszerelő vállalkozó leszel, egyáltalán nem biztos, hogy a KATA-s vállalkozás a legmegfelelőbb Neked (Bak Norbi, figyelj :D), mert ott elég sok az anyagköltség, amit le tudnál írni.

A KATA-s vállalkozás kényelmesebb, de egyáltalán nem biztos, hogy Neked jobb.

Ezt meg egy jó könyvelővel tudnád átbeszélni.


Ne hanyagold el ezeket a dolgokat, mert ha nem jól csinálod, később a bünti nagyobb lesz, mint a nyereséged :-(

2019. szept. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sulis gyakorlatot egy vállalkozónál töltöttem ahol rengeteg mindent láttam,csináltam rengeteg dolgot egyedül. Panelokat,családi házakat. Most legutóbb egy családi házat vállalt el a főnököm,de ő csak papírozta a fogyasztásmérőtől kezdve mindent én csináltam. Most egy cégnél alvállalkozó a főnököm és általa vagyunk építkezésen. Itt most vezetőszerelő vagyok,tehát mondják mi a feladat és én gondolom ki mit hogyan csinálhatunk. És belegondoltam hogy ezek után is nagyon kevés a fizetés ha nagamnak csinálnám jobban járnék és az időm is beoszthatnám. Napi 10,5óra munka 3óra út. Sötétbe megyek jövök.
2019. szept. 11. 12:38
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Én a helyedben ezt az évet kihúznám munkaviszonyban, illetve szakmai gyakorlatnak se rossz. Közben keress fel egy két könyvelő, hogy mit ajánlanak mik a lehetőségeid. Azért többet, mert nem biztos, hogy az első ember lesz számodra az igazi. Ebben a 3-4 hónapban át tudod gondolni, hogy éri meg neked, aztán következő évtől már belecsaphatsz a lecsóba, mint vállalkozó.
2019. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" ha nagamnak csinálnám jobban járnék és az időm is beoszthatnám. "


Hát ebben nagyon tévedsz: ha magad csinálnád, BÁRMIKOR megszólalhat a telefonod, hogy munka/megrendelés van.

Alkalmazottként hazamész, becsukod az ajtót és kész. Vállalkozóként Neked kell a szabad idődben felhajtani a munkát, beszerezni az anyagokat, fogadnod kell a hívásokat, akár munka közben is, mert különben nem Te kapod meg a munkát.

2019. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, és nem utolsó sorban sokkal nagyobb felelősség lesz rajtad, sokkal zaklatottabb lesz az életed: ha nem tudsz határidőre teljesíteni egy munkát (időjárás, anyaghiány, emberhiány, stb. miatt), Téged fog csesztetni a megrendelő, ha nem veszi át, mert elégedetlen, szintén rajtad csattan az ostor, el kéne érned azt is, hogy VALÓBAN kifizessenek, stb.

Nem oly egyszerű a vállalkozói lét, mint amilyennek kívülről gondolják néha...


Ne értsd félre, kérdező, nem azt mondom, hogy ne legyél vállalkozó, csak megpróbálok rávilágítani néhány sarkalatos pontjára a dolognak.

2019. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezeket én már átgondoltam és az idő beosztását se úgy gondoltam. Tisztába vagyok azzal hogy hajtani kell,de nem mindegy hogy kinek mert jelenleg úgy van hogy amit a cégnél dolgozok reggel 5től délután 6ig műszak után a főnök még rámsóz ilyen 1-2órás kisebb munkákat. De ha én vállalkoznék lehet hogy később kelnék de tovább dolgoznék. Így gondoltam.
2019. szept. 12. 05:12
 10/10 A kérdező kommentje:
És már rámerölteti a plusz munkát.
2019. szept. 12. 05:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!