Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vásárolnátok tőlem? Ha igen...

Vásárolnátok tőlem? Ha igen milyen esélyekkel nézek szemben gyönyörű országunkban? A kérdés nem pontos, bővebben lentebb!

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a jövőben elindítok egy saját családi vállakozást. Ez még gyerekcipő, mert még magam sem vagyok képben a tudással ami ehhez kell, persze később ez már meglesz, mert van még időm fősulira/egyetemre. Mezőgazdasági területen szeretnék biotermékeket előállítani, zöldségtermesztéssel egybekötött állattartással szeretnék foglalkozni!

Aki ismeri az ökológiai gazdálkodás fogalmát, az tisztában van ezen termékek magasabb fokú minőségével, mint egy bármilyen más rendszerben nevelt növény/álaltfarmon.

A kérdésem igazából arra orientálódna, hogy megéri-e Magyarországon ilyen termékeket előállítani ( ismerve az anyagi vonzatát ).

Gondoljunk csak bele, nagyon sok ember nem foglalkozik azzal, hogy most ő egy "hétköznapi" csirkét vesz ugyanabból a fajtából 200Ft/Kg áron, vagy a biogazdaságban megtermelt csirkéből vesz 280Ft/Kg áron. Mindezzel persze az a baj, hogy nagyon sokaknak ( főleg most és majd a jövőben ) komoly anyagi terhekkel kell szembenézniük, ezért valószínű, hogy az olcsóbb csirkét venné meg a családnak fogyasztásra, még ha tisztában is van az ismérvekkel ( vagy nem, ahogy az emberek magas százaléka ezzel nem foglalkozik )... Jobb állattartási körülmények, vegyszermentes vagy az ökológiai gazdálkodásban engedélyezett vegyszerek használata, megfelelő táplálás, és végül egy jobb minőségú és ízú hús, csak hogy a legfontosabbakat említsem.

Ha pedig tényleg komoly felvásárló erőt szeretnék magamhoz vonzani, akkor eleve egy olyan településen kellene ezzel foglalkoznom, ahol kevesebb a "pereputty"

Konkrétan tehát a kérdés az, hogy Magyarországon érdemes belevágni ebbe? Mert külföldön, ha meghallják, hogy bio, szaladnak vásárolni az adott termékből!


2010. júl. 16. 17:10
1 2
 1/15 anonim válasza:
Azért nézz be egyszer a teszkóban mert a csirkehús ára 1000Ft/kiló felett van.
2010. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon még nagyon gyerekcipőben jár ez a dolog. Az emberek árérzékenyek.

Na meg ha ezt tanulod, akkor bizonyára tudod, hogy a vegyszermentességet és a biogazdálkodást rengeteg emberi erővel kell kiváltani.

Az ugye meg még drágább.

Szerintem az a kicsi kör, amelyik az ilyenre harap, abból nem lehet megélni.

2010. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mar kulfoldon is kicsit elcsepelt fogalom ez a bio-dolog. Ra lehet tenni a cimket mindenre. A multkor pl. vettunk egy uveg bort, amire nagy betukkel ra volt irva, hogy BIO, es csak otthon neztuk meg mitol is bio...kiderult, hogy azert, mert a szokasos 0,75os kiszereles helyett, ez egy 1 literes palack volt, es ebben allt a biosaga...mert hat ha tobb uveggel akarsz inni, akkor ugye ebbol kevesebb uveggel kell venni, kevesebb uveg kell a palackokhoz...de ez csak a legdurvabb pl volt...nem tudom meddig fogjak meg komolyan venni a vevok a biotermekeket...volt mar hasonlo esetunk a biozoldseggel/tejjel is, csak ugy tunik, hogy bio,de ha jobban elolvasod, kiderul, nincs sok kulonbseg a bio-nem bio kozott...persze jol hangzik...
2010. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A mezőgazdaság akkor éri meg, ha minél nagyobb területen tudod csinálni és minél több állami támogatást tudsz szerezni. A bio meg abszolút nem érdekel minket magyarokat, de annyira nagy jelentősége szerintem külföldön sincs, mint amennyire mondják/reklámozzák.
2010. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én ezen a héten szerintem nagyon bio voltam, mert már megint végig vajaskenyér volt a menü :>
2010. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:58


Tudom, csak viszonyításképp írtam, nem akartam én most heti táblázatba lebontani a csirkeárakat!


-


A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:16


Na igen, én is ettől tartok, hogy kicsi lesz az a bizonyos kör. De helyben kezdenék hozzá, és mivel elég nagy az ismerőseim száma, azt sem zárnám ki, hogy belőlük is kiválna pár vásárló. Faluban talán szerencsésebb a helyzet, hiszen lehet piacozni is. Egyenlőre ugyan még nem kell ezzel foglalkoznom ( optimista szemlélettel kb. 7-8 éven belül tudna ez megvalósulni ).


-


A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18


Ezt így nehezen tudom elképzelni első látásra. Rávolt írva konkrétan a címkére, hogy azért "bio" mert gazdaságosabb a kiszerelése ??? Kérlek csinálj róla nekem egy képet, ha még megvan! Elvileg azért lehetett bio bor, mert a szőlőtőkéket is úgy nevelték, hogy az a szabványnak megfeleljen! Tényleg kérek képet :D!


-


A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:14


Igen, én is így gondolom, mindenképpen szeretnék szert tenni egy nagyobb termőföldre ( a legjobb egy természetvédelmi területen elheyezkedő földdarab lenne, amit agrárkodásra használhatnék ). Egyenlőre még nem vagyok tisztában a földjogokkal, illetve kedvezményekkel; támogatással amiket az állam biztosít felénk, de még nincs is szükségem rá, hogy képben legyek. Igen én is érzem hogy minket ez kevésbé pörget fel, és mivel ennek a folyamatnak az elejét úgy képzelem el, hogy az én saját önfenntartásomat szolgálná és csak később keresnék komoly felvásárló vállalatot vagy piacot, ezért talán kevésbé érzem esélyét egy első bukásnak.


-


A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:49


xD!

Remélem ellenőrzött gazdaságból származó volt az a vaj :)

2010. júl. 16. 21:50
 7/15 anonim ***** válasza:
nem, és erősen javaslom, hogy ne ez legyen a főfoglalkozásod, mert éhen halsz...elméletben én is szívesen eszem házi kecskesajtot pl, meg jobb csirkét, és szerintem mindenki, de az emberek hónapról hónapra élnek...nekem kb 20 ezrem van 2 felnőttre/hó, ebbe nem fér bele, hogy 10-20-30 %-kal többet fizessek egy csirkéért, mert az bio és nálam szarabb helyzetben lévők is vannak...csak nézz körül, hány olyan kérdés van, hogy néhány száz forintból mit főzzön 2-3 emberre, vagy egy 5ezresból hogyan húzza ki 2 hétig....
2010. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi igyekszünk tudatosan élni és vásárolni, szóval keressük a megfelelő biotermékeket, amik jó áron is vannak, mert a nagyon drágát nem tudom megfizetni.

És messzire sem tudok gyerekkel utazni.

Ha például tuti Mo-ról származó alapanyagokból készülne, termesztenéd, tenyésztenéd, és még kiszállítás is lenne (netes rendelés), akkor tuti érdekelne.

Sőt, egy partnerprogrammal még körbe is ajánlanálak, amivel én is jól járok, meg te is. Az a gond, hogy én házi csirkét kerestem sokáig, de nincs a közelben, pedig előrendeléssel kértünk volna sokat, több családot érdekelt volna. Kukoricás csirke (nem tápos, telepes), háznál nevelve, vágva, konyhakészen átadva 1500/kg lett volna és megvettük volna.

De ez nem általános vélemény, a bio necces iparág.


Ha megcsinálod küldesz linket vagy elérhetőséget?

2010. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:08


Igen érzem, hogy sok ilyen ember van, köztük én ( és a családom is ), de azt gondolom, hogy ha egyszer valaki egészségesebben akar élni, és mondjuk egy picit is hozzátudok járulni ( tehát a legelérhetőbb árakon adom a dolgokat ) akkor szívesen segítenék a környezetemnek ezzel. Persze nem ingyen, de mindenképpen megkeresném a módját, hogy olcsón jót áruljak még a kevésbé tehetőseknek is, persze nem a saját hátrányomra!


-


A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:21


Sajnos az a baj ezekkel a termékekkel, hogy aranyáron adják, persze okuk megvan rá, de nálunk sokkal drágább ez a "játék". Ha bármit is csinálnék, azt csak helyileg oldanám meg, mert így segíteném a környezetemet is, nem kell plusz szállítással foglalkozni, tehát a kiadásokat is alacsonyan tartanám a helyi beszerzéssel. Nyilván a kötelező papírok bizonyítanák, hogy milyen területről van beszerezve az adott kellék.

Azt vettem észre, hogy helyileg nagyon kevés kezdeményezés van ilyen területen. Ennek sok oka van, nem szeretném taglalni, de az alap az emberek együttműködése, ami sajnos hazánkban ritka jelenség.

Ha megcsinálom komolyan te leszel az első akit értesíteni fogok, de addig még sok víz fog lefolyni a Dunán :).

2010. júl. 17. 17:36
 10/15 anonim ***** válasza:
3. vagyok, csinalok majd kepet a "bio"borrol, holnap felteszem, ma zarva van a bolt.
2010. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!