Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vásárolnátok tőlem? Ha igen...

Vásárolnátok tőlem? Ha igen milyen esélyekkel nézek szemben gyönyörű országunkban? A kérdés nem pontos, bővebben lentebb!

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a jövőben elindítok egy saját családi vállakozást. Ez még gyerekcipő, mert még magam sem vagyok képben a tudással ami ehhez kell, persze később ez már meglesz, mert van még időm fősulira/egyetemre. Mezőgazdasági területen szeretnék biotermékeket előállítani, zöldségtermesztéssel egybekötött állattartással szeretnék foglalkozni!

Aki ismeri az ökológiai gazdálkodás fogalmát, az tisztában van ezen termékek magasabb fokú minőségével, mint egy bármilyen más rendszerben nevelt növény/álaltfarmon.

A kérdésem igazából arra orientálódna, hogy megéri-e Magyarországon ilyen termékeket előállítani ( ismerve az anyagi vonzatát ).

Gondoljunk csak bele, nagyon sok ember nem foglalkozik azzal, hogy most ő egy "hétköznapi" csirkét vesz ugyanabból a fajtából 200Ft/Kg áron, vagy a biogazdaságban megtermelt csirkéből vesz 280Ft/Kg áron. Mindezzel persze az a baj, hogy nagyon sokaknak ( főleg most és majd a jövőben ) komoly anyagi terhekkel kell szembenézniük, ezért valószínű, hogy az olcsóbb csirkét venné meg a családnak fogyasztásra, még ha tisztában is van az ismérvekkel ( vagy nem, ahogy az emberek magas százaléka ezzel nem foglalkozik )... Jobb állattartási körülmények, vegyszermentes vagy az ökológiai gazdálkodásban engedélyezett vegyszerek használata, megfelelő táplálás, és végül egy jobb minőségú és ízú hús, csak hogy a legfontosabbakat említsem.

Ha pedig tényleg komoly felvásárló erőt szeretnék magamhoz vonzani, akkor eleve egy olyan településen kellene ezzel foglalkoznom, ahol kevesebb a "pereputty"

Konkrétan tehát a kérdés az, hogy Magyarországon érdemes belevágni ebbe? Mert külföldön, ha meghallják, hogy bio, szaladnak vásárolni az adott termékből!


2010. júl. 16. 17:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nem volt teljesen igazam, rosszul emlekeztem, nem Bio-borkent aruljak, hanem kornyezetbaratkent-Eco bor

nem fenykepeztem le, mert amugy is spanyolul van csak, de leirom, mit irnak:

33% mas de vino-33%-kal tobb bor

33% menos CO2 (menos contaminacion)-33%-kal kevesebb CO2 (kevesebb szennyezes)

33%-kal tobb bor van benne, mint egy 7,5dl-es palackban:

-kevesebb uveget es energiat hasznaltak fel a gyartasahoz

-ujrafelhasznalas eseten kevesebb ktsg

-kevesebb kiadas a kornyezet terhere

2010. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:10


Az igen. Öko-csomagolású bor. Vajon ezért "is" felárat számolnak? Jó lenne tudni, hogy vajon az a bor egyébként milyen folyóáron van. Azt hiszem manapság ez is üzlet lett.

Elég jól el lett ültetve az emberek tudatába az a mag, amely most kezdi el kifejteni hatását!

Arra gondolok, hogy most már így is képesek plusz pénzt levenni az emberekről, mivel úgy állították be a dolgot, hogy ezzel kevésbé károsítod a környezeted... Na persze...

Azért az mennyire érdekes nem, hogy példaként a Tesco áruházláncot hozzam fel. Persze nem ők a legmegfelelőbb példa, mert én egy elég gusztustalan cégnek tartom, de nem is ez a lényeg!

De nézzük csak: Amíg nem árúltak biológiailag lebomló reklámszatyrokat, addig nem kértek el plusz pénzt érte. Most, hogy már védi a környezetet +5 forintot számolnak le minden egyes zacskóért. Nem értem, miért akarják ránk ruházni a felelősséget ( amit egyébként vállalok, azon kereteimen belül, amit enged a tudásom és a pénztárcám ), úgy tesznek mint ha nekik ez az egész dolog nem is lenne fontos!!!

De komolyan! Én vagyok a vásárló és én fizessek, hogy ha elakarom vinni a megvásárolt árút!

Persze azért ellenpélda is akad, mert olyan szatyrot is árusítanak, amit ha egyszer megveszel, akkor utána ingyen cserélik, ameddig csak lehet.

Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy egy újabb ipari üzletág fog kifejlődni a környezetvédelem nevében, amitől aztán a gazdag emberek még gazdagabbak lesznek!

Annyi fontos dolog van még amivel foglalkozni kell, és ez mind-mind a mi felelősségünk.


Mindenesetre örülök, hogy egy "olyan" bort vettél. Én azért erőteljesen szorgalmaznám a lebomló PET palackok bevezetését az élelmiszerkereskedelemben.


Kicsit elkanyarodtam a témától, elnézést kérek :). Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat ( A többieknek is ). Szeretném ha visszatérnétek ide, és hasonló bio/öko témáról beszélgethetnénk!

2010. júl. 19. 22:00
 13/15 anonim ***** válasza:
Jól hangzik a dolog, ötletes. Viszont ne feledkezzél meg a megfelelő, ötletes marketingről is, azon múlik minden igazából.
2010. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 100%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:24


Semmiképp sem feledkezem meg róla. Reklám az lenne, főleg hogy épp webszerkesztést fogok tanulni, ezért az internet számomra egy nyitott kapu lesz, amin csak be kell sétálnom egy saját weblappal. Az egészben az a legjobb, hogy tényleg olyan lesz amilyennek én akarom.

Egyébként mindent megtennék azért, hogy a környezetem a lehető leghamarabb tudomást szerezzen rólam, ha már beindult a vállalkozás!


Hogy témánál maradjak: Ma is láttam, hogy egyre többen mennek elméleti szakokra az egyetemeken. Illetve, hogy pontos legyek, olyan szakokat vállalnak, ahová a kommunikációs készségek, és a számolási képességek kellenek. Kétkezi munkás egyre kevesebb van/lesz. Azért majd kíváncsi leszek, hogy amikor a diplomások nem lesznek megfizetve rendesen ( de nem kívánom senkinek ezt! ), hogyan fognak maguknak egészséges ételeket megvásárolni.

Igen rám lehetne mondani, hogy borúlátó vagyok, nem is esne messze tőlem az állítás...

Mindezzel azt akarom kihozni, hogy én a fejembe vettem, hogy élelmiszert fogok előállítani, a legjobb minőségben.

Most, hogy már 1 milliárd ember éhezik, kezdek aggódni, hogy milyen körülmények fognak fent állni hazánkban.

Bárki aki olvassa ezt, azt gondolja ( jogosan? ) hogy ez picit eltúlzott dolog, pedig korántsem az!

Ha csak körbenézek a városomban, folyamatosan azt látom, hogy egyre nehezebben megszerezhető az egészséges táplálék, és hogy a földjeinket a külföldiek veszik bérbe/tulajdonba, ami számomra elkeserítő!!!

2010. júl. 23. 22:36
 15/15 Bocipók ***** válasza:

Szia!

Ahhoz, hogy igazi bio(bevizsgált és tanúsítvánnyal ellátott)terméket tegyél le az asztalra rengeteg idő és pénz kell.

Alapvetően jó ötletnek tartom, ne add fel az álmaid, de tudnod kell, hogy nem termelhetsz akárhol bio terméket, mert pl. ha a szomszédos területeken műtrágyáznak, meg szintetikus szerekkel permeteznek, akkor ha megszakadsz, sem fogják a termékedet bionak minősíteni, mert fennáll a lehetősége, hogy a szél és eső által a te földedre is jut a szerekből.

És nem kis összeg évente kifizetni a helyszíni szemlék, tanácsadás és tanúsítványok, engedélyek költségeit.

Nézz utána, mi hogy működik, érdemes ellátogatni jónéhány ökológiai gazdaságba, ha nagyon komolyan gondolod, akár külföldre is.

2010. okt. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!