Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyitottatok már saját üzletet...

Nyitottatok már saját üzletet egyedül?

Figyelt kérdés

1.) Vettetek fel hitelt vagy önerőből?

2.) Milyen fajta üzletet nyitottatok és miért?

3.)Sikeres lett? Ha nem mit kezdtetek?

4.)Tanultál előtte gazdasági szakon?

5.)Mennyi idő telt el a gondolattól a nyitásig?

6.) Hol nyitottad meg? Frekventált helyen, vagy egy kis városban?


A jövőben, ha elvégzem az egyetemet indítani szeretnék egy saját vállalkozást, talán nyitni egy kis kávézót/éttermet/szórakozóhelyet vagy akár egy kis élelmiszer boltot, és érdekelne hogy aki már vállalkozott hasonlóba, hogyan élete meg, illetve milyen nehézségekkel találkozott.

Egyébként pénzügy számvitel alapszakos vagyok a BGE-n

Talán nem egyből szeretném megnyitni az üzletet, hanem majd csak pár év munka után a szakmámban.

Előre köszönöm a tartalmas válaszokat! Szép napot!



2020. jan. 13. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyitottam, kettőt is kb 10 év csúszással meg is bántam.

Egyik sem bírta még egy évig se.


A legfontosabb a piackutatás, és ha helyhez kötött vállalkozást akarsz pl amiket felsoroltál, akkor nagyon meg kell nézni, hogy KÖRNYÉKEN milyen népek laknak, mennyi pénzük van stb, az átmenő forgalom nem jelent semmit!!!

Az csak szemfényvesztés... Plusz készülj rá, hogy az első forintodat még meg sem kerested, sőt, még ki sem nyitottál de a "hatóságok" , a nav, a hivatalok már előre követelik majd az engedélyeket, az illetékeket, a díjakat...


Szóval beleteszed a munkád, a pénzed, és várod a csodát, miközben a multik telenyomják reklámokkal akciókkal pontgyüjtőkkel a fizetés mega nyugdíjosztás időszakát is, a "nagykerek" meg csak ígérgetnek, de közben ott vernek át ahol tudnak!!


Nekem annyi szerencsém volt csak, hogy nem bolondultam meg, és eszem ágába sem volt hitelt felvenni, az olyan lett volna mint ugrani ejtőernyő nélkül...


Amikkel próbálkoztam:

- ruhásbolt falun, (4 hónap)

a hibája az volt, hogy falu plusz bejött az angol használt

- hentesbolt fővárosban (3 hónap), hibája nem volt mögötte egy saját vágóhidam, meg plusz egy ételkiszállitó konyhám meg még vagy 15 millió ft tőke tartalék.

- dohánybolt fővárosban (10 hónap bérelt joggal üzlettárssal) hibája igénytelen vásárlókör, suttyóbbnál suttyóbb alkalmazottak, csóró környék..

2020. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pénzügy számvitel szakkal én a helyedben elmennék üzleti tanácsadónak, elemzőnek és hagynám a vállalkozást..

Vagy max maszekba készítenék elemzéseket jópénzért azoknak akik ajánlanának másnak is.

2020. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!